Pohyb v těhotenství

98
7.3.21 19:57

Pohyb v těhotenství

Ahojky :lol:
Nejdu k Vám ani tak pro radu jako spíš se jen tak pobavit :lol:

Co si myslíte o pohybu jako běhání a nějaká chůze dálek v těhotenství zejména od 30 tt? :nevim:

Moje teta běhala každý den před těhotenstvím a pak i v těhotenství, že je pohyb dobrý k porodu.

Samozřejmě si taky myslím, že třeba nějaká ta procházka je nějak prospěšná, ale abych pokaždé poslouchala, že bych měla cvičit, že to pak poznám u porodu to mě úplně leze na nervy.

Jsem už skoro 37 tt a když jdu třeba na zahradu což máme asi tak kilometr daleko tak v pohodě ale když jdu zpátky tak už to skoro nedávám moc to neudýchám a navíc mám pak strašný bolesti v podbříšku a jakoby mi trochu tvrdne břicho a při představě, že bych takhle měla chodit nějaký desítky kilometrů když sotva dojdu domů :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
747
7.3.21 20:01

Ja chodila do posilovny a na tury do 7. Mesice a stejne jsem pribrala 30 kg a porod uplne naprd (vetsi dite). Ale kdyz je telo zvykle se hybat, tak proc ne. Doktor mi rekl, at posloucham svoje telo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1279

Věřím, že nemůžeš po tělu chtít při porodu zázraky, když celých 9 měsíců sedíš doma na zadku. Takže za mě pohyb určitě ano.
Na druhou stranu pokud tě ty 2 km vyčerpali už před těhotenstvím, tak to teď asi lepší nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7883

Běh si myslím, že není úplně vhodný, jsou to docela otřesy a klouby dostávají víc zabrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
7.3.21 20:04
@Nicole 1234 píše:
Věřím, že nemůžeš po tělu chtít při porodu zázraky, když celých 9 měsíců sedíš doma na zadku. Takže za mě pohyb určitě ano.
Na druhou stranu pokud tě ty 2 km vyčerpali už před těhotenstvím, tak to teď asi lepší nebude.

Mě vůbec nevadí pohyb spíš my jde o to, že mám to břicho pak v krěčích po chvilce chůze ale to až teď poslední dva týdny jinak jsem chodila na procházky normálně každý týden aspoň 3 :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20751
7.3.21 20:11
@Ladenape píše:
Mě vůbec nevadí pohyb spíš my jde o to, že mám to břicho pak v krěčích po chvilce chůze ale to až teď poslední dva týdny jinak jsem chodila na procházky normálně každý týden aspoň 3 :nevim:

Každý týden aspoň 3 km? :lol: :lol: to je asi důvod, proč teď nedolezeš ani kilometr. Jestli jsi takhle lenivá pořád, tak teď už to nevytrhneš, v 37. tt není ideální doba nahánět kondičku. Ale poznáš to, při porodu a hlavně po něm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1279
7.3.21 20:17
@Ladenape píše:
Mě vůbec nevadí pohyb spíš my jde o to, že mám to břicho pak v krěčích po chvilce chůze ale to až teď poslední dva týdny jinak jsem chodila na procházky normálně každý týden aspoň 3 :nevim:

Teď už to asi nemá cenu hrotit, když máš pak bolesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
7.3.21 20:17

@terien tak jsem to napsala špatně myslela jsem ty procházky, že jsem chodila aspoň 3× na procházky a to nepočítám když chodím k mamce nebo venčit psi. Ne že jsem chodila 3 km. Takže ne nejsem lenivá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
878
7.3.21 20:18
@terien píše:
Každý týden aspoň 3 km? :lol: :lol: to je asi důvod, proč teď nedolezeš ani kilometr. Jestli jsi takhle lenivá pořád, tak teď už to nevytrhneš, v 37. tt není ideální doba nahánět kondičku. Ale poznáš to, při porodu a hlavně po něm.

Myslím že tím chtěla zakladatelka říct, že chodila každý týden na 3 procházky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
7.3.21 20:19

@Markéta188 přesně tak:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
878
7.3.21 20:24

Jinak zakladatelko, ve 37. tt to už asi není důvod řešit. A musím říct, že možná si někdo mysli, že pohyb pomůže k hladkému porodu. Moje sousedka závodně běhala ještě ve 30tt a ve 32tt šla bohužel rodit mrtvé miminko. Ale doporučuje se plavání a procházky nebo těhotenská jóga, ale jestli opravdu je pohyb tak zázračný to netuším, spíš bych řekla že je to náhoda, kdo jaký má porod :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
7.3.21 20:26

@Markéta188 Taky si myslím, že je to spíše o náhodě než o tom kdo víc sportoval a cvičil a podobně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6707
7.3.21 20:33

@Ladenape no nevím, já si myslím že zdravý pohyb se při porodu pak projeví. Minimálně na tom, že budeš fyzicky zdatnější, budeš mít větší kapacitu plic apod. Jako ujít kilak denně je dost málo. Ale v 37tt už s tím nic nenaděláš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
7.3.21 20:38
@janickaIII píše:
@Ladenape no nevím, já si myslím že zdravý pohyb se při porodu pak projeví. Minimálně na tom, že budeš fyzicky zdatnější, budeš mít větší kapacitu plic apod. Jako ujít kilak denně je dost málo. Ale v 37tt už s tím nic nenaděláš.

Jak jsem psala, teď v posledních dvou týdnech to takto mám. Už po tak krátké vzdálenosti mám strašné bolesti. Předtím úplně v pohodě.. Nikde nepíšu, že ujdu jen kilák denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16173
7.3.21 20:48

V prvním těhotenství i pred nim jsem byla aktivní hodně, beh, intenzivnícvičení, plavání, procházky. V těhotenství jsem každý den chodila do i z práce pěšky, celkem 8km, plavání, kolo a porod byl stejne utrpení. Pokud ti teď nedělá chození dobře, tak poslouchej tělo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat