Ponocování v těhotenství

3576
6.3.21 23:46

Ponocování v těhotenství

Ahoj, jsem zase těhotná (čerstvě 6 týden), ale tentokrát je to dost náročné. Večer zaboha nemůžu usnout. A jak nemůžu usnout, tak jdu do lednice, protože od večeře je to nějakých 5,5 hodiny a dostanu hlad. Teď jsem zbodla 1/2 chleba s máslem a strouhaným sýrem. Už mám kilo nahoře. A to jsem si malovala, jak zase přiberu max. 10 kilo.

Já prostě v noci nemůžu usnout. Sůvím tady do půl jedné a v 6 vstávám s dětmi a jsem zombická. A to ráno nemůžu ani kafe, protože je mi po něm zle. Pak jsem přes den protivná. Po obědě usnu na chvilku s dětmi a když už je tu manžel, aby si je mohl vzít, tak já nejsem ospalá a neusnu. A to se táhne zase až do té jedné ráno…

Asi nebudete vědět, co s tím, k doktorovi chci jít až tak za 2 týdny. Tak snad se to brzy zlepší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16159
7.3.21 00:20

Jsem aktuálně 22tt, stále vzhůru a unavená nejsem ani trochu, ráno vstávám nejdéle v 6 s dcerou, pres den už mi nespí vůbec, tak tam to taky nenazenu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
7.3.21 00:32

A co myslíš že ti řekne doktor? Si tehotna je to naprosto normální. Ja 34 tt a mam to od začátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
7.3.21 01:32

Ja v tehu trpela taky extremni nespavosti. Spavala jsem tak dve az tri hodiny kazdou noc. Pres den - hlavne dopo jsem byla jak v komatu. Doslo to tak daleko, ze jsem dostala cosi na sklidneni. Ale nepomohlo vubec nic. Razem porodu to bylo pryc :( Byla to snad ta nejhorsi stranka meho tehotenstvi. Noci nekonecne, dny v bezvedomi. Neporadim. Vyspat se musis, telo potrebuje v tohle narocne obdobi regenerovat. Byt by to melo byt pres den - zkus to nejak poresit s manzou, jestli se pravidelne nenajde chvilka. Treba se to ale v prubehu tehu zmeni. Drzim palce, aby jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
7.3.21 02:05

@Modesta
Zdravím, já teda děti ještě nemám, a od začátku jsem byla na rizikovém těhotenství, ale tam od 22tt mám hrozný problém se spaním. Jsem schopná usnout až ve tři ráno, i když si jdu lehnout v deset večer… I když ráno musím vstát, tak další den nemůžu usnout a celkově mi jde spát jen dopoledne. Co s tím bohužel neporadím, ale asi je to tak nějak normální. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.3.21 02:23

To bylo v těhotenství nejhorší. Já nespala protože jsem měla neskutečné křeče v nohách poslední 4 měsíce těhotenství. Bylo to lepší jen když jsem seděla. Jak jsem si lehla tak jsem brečela bolestí. Pominuly většinou přesně kolem 5 ráno a já šla spát. Co si číst? Mi neříkej, že po X stranách knihy neusneš. Stáhni si třeba ReadEra, na uložto je spousta knih a jak mile všichni usnou, začni číst. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7831
7.3.21 02:32

Dej si čaj na spaní. Medunka, kozlík, chmel, heřmánek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
7.3.21 06:30

Měla jsem to asi měsíc, usnula jsem kolem jedenácté, spala tak do jedné, vzbudila jsem se a byla až do rána vzhůru. Přes den šílená únava, ale jakmile jsem si šla lehnout, tvrdě jsem usnula a vzbudila jsem se s šílenou migrénou, nebo jsem aspoň byla zbytek dne jak něčím sjetá, hrozně pomalá a mimo. Trochu na to pomáhala meditace večer na zklidnění. Vůbec nejlepší bylo přestat se tím stresovat, a přes den pokud možno chodit na dlouhé procházky, nic náročného protože jsem byla na rizikovém, ale prostě abych byla alespoň hodinu dvě na vzduchu a trochu se hýbala (a snažím se vychytat dobu kdy obvykle nezvracím). Jestli jsi zvyklá cvičit, tak dobrá na celkový klid je těhotenská jóga. Nejhorší je prostě stresovat se tím, v noci se snaž klidně ležet a říkat si, že tělo odpočívá i když nespím :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Annastaziaa
7.3.21 07:48

Já byla v prvním trimestru naopak strašně unavená, furt jsem jen spala.
Ale od druhého trimestru je to právě naopak v noci se několikrát vzbudim, brzy ráno vstávám 😀 tak doufám, že se to zase nějak změní a budu mít normální režim 🙄

• Citovat
  • Nahlásit
3576
7.3.21 08:28

Holky díky. Těhotná jsem sice po páté (poslední ZT), ale tohle jsem ještě nezažila.

@kacz
Ty bylinky vyzkouším, díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7831
7.3.21 08:33
@Modesta píše:
Holky díky. Těhotná jsem sice po páté (poslední ZT), ale tohle jsem ještě nezažila.@kacz
Ty bylinky vyzkouším, díky moc.

Já jsem to pila v těhotenství a spala jsem po tom jak zabitá. Mela jsem mix Nespavost od bylinářství Jukl, už ho asi neprodávají, ale neco podobného určitě seženeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2333
7.3.21 09:01

Zkusila bych homeopatika, v lékárně většinou poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat