polévky z pytlíku

287
11.9.06 21:50

polévky z pytlíku

Ahoj hočiny,
nevím,jestli jste to tu už nerozebíraly, ale poptám se..
občas řeším nějakou rychlovku k obědu..v obchodě jsem koukala na ty polévky - myslím od Vitany - jarní, bez glutamanu, s vitamíny… atd atd… je na to sand i reklama v telce, " tuhle z pytlíku svým dětem klidně dám! ":-)
Sama nejím polévky z ptylíku,přijde mi to jako strašně nezdravá pecka+ chuťově mi taky nesedí. Ale tuhle jsem ochutnala -brokolicová, houbová a docela to šlo. Jen řeším, jestli to je vhnodné i pro Terezku .. a to i jen jednou za čas.

Baštíte to někdo? Dáváte polévku z pytlíku i svým dětičkám?

Moc děkuju za reakce
Nenicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

394
11.9.06 22:35

AHOJ!
tak ja polivku ze sacku jim tak jednou do roka,pripadaji me vsechny stejne,jak chutove tak konzistenci..
DIteti bych ji URCO nedala ani jen obcas,misto zivin dostane jen ta prichutovadla a vodu..
KDyz uz da se koupit v BILLe BIO zeleninovy bujon-vyvar v kostce,ktery je bez glutamalu a je jen ze susene zeleniny,mozna je tam drozdi na ochuceni,jen ho povaris par minut a je to,do toho muzes dat testoviny nebo bramboru na male kousciky,nebo treba hrasek,mrazeny nebo brokolici mrazenou a polevku mas dobrou za par minut hotovou pro tvoji princeznu..
Ja dnes linde delala zrovna s brokolici a jak ji chutnala..
Taky jsem zjistila ze neni syr jako syr,do hodne tvrdych syru davaji barviva,treba do takoveho eidamu,ten linde teda nedavam…Objevila jsem ale novinku nejaky kydidoo takove tycinky ze syru,jen mleko sul
od zletavy a ty linde moc chutnaji…
pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
11.9.06 22:48

Ahoj,

pytlíkajdu bych taky nedala… když potřebujem rychlovku, tak dáme HIPP příkrm.. Jelikož je to dost drahé, řeším to tak, že uvařím těstoviny, na to dám půlku HIPPu jako omáčku a je to hned levnější, je toho víc, jsou tam celé kusy těstovin = i vhodnější konzistence než jen kašička…

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
11.9.06 23:03

Jestli je na polívce složení, tak si ho přečti a hned budeš vědět, jestli je tam něco závadnýho nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
11.9.06 23:49

Polivky z pytliku doma nevarime, vyjimkou byla gulasovka, ta u nas tak jednou za rok probehla jen z ciste nostalgie nad kolejnimi casy… ;)
Nicmene, zrovna tyhle polevky „ze zahradky“ jsem objevila, kdyz jsme jeli naposledy na chatu a tri jsem koupila - snedli jsme tam jen jednu. Tady mi dve zbyly a ja zjistila, ze to je desne fajn je mit v supleti pro pripad nouze. Zrovna ted - prijeli jsme z cest v nedeli vecer, chvili po prijezdu nam prisla neohlasena, necekana, ale mila navsteva a my sli spat hluboko po pulnoci, dopoledne byly holky rozhozene z cestovani, tak tak jsem vybalila a sotva jsem s nima zamirila ven tak jsem si s hruzou vzpomela, ze mame jit k zubarce - takze priletet domu, urychlene prevleknout, umyt od hliny a pisku, vycistit zuby, zvladnout zubarku, doletet domu, urychlene dat neco jist a soupnout do postylek. A co dat jist, kdyz doma nic neni????? Podotykam, ze jsem si holky naucila na dva chody.
Takze jsem fofrem udelala bezglutamanovou pytlikajdu, jen jsem do ni nasypala hrasek a kukurici a jako druhy chod poslouzil kuskus s ovocem.
deset minut po prichodu domu jsem prostirala stul…
Dala jsem pul sberacky i Pepulce, je teda fakt, ze stejne stare Ade bych to nedala… Druhe deti jsou holt odflaknute… Ale vim, ze by se ji nelibilo, ze nema to, co segra. Varim vse v mimi uprave, ale myslim, ze v takoveto krizovce se da prezit i nezdrava strava.

Takze to vidim tak, ze jednu pytlikajdu budu mit doma v zaloze, ale pravidelne ji holkam rozhodne davat nebudu… Ovsem jako reseni v nouzove situaci je to fajn.

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
958
12.9.06 08:38

Tak my teda tuhle pytlíkovku baštíme…

Jen jde o Maggi, Ze zahrádky.....bez glutamanu a konzervačních látek!!

Ve složení jsem teda neobjevila nic, co by mělo vadit!! Ta polévka je vlastně sušená......
A je fakt výborná…malá jí miluje, dávám jí do ní ještě kuličky do polévky a dokáže sníst celý velký talíř.
Dělaj Brokolicovou, Květákovo-brokolicovou, Houbovou, Česnekovou, a Bramborovou s hříbky.....a snad Rajskou ??
My máme rádi Brokolicovou :lol: :lol: :lol: :lol:
Když na ní máme chut, tak si jí dáme… :o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2107
12.9.06 08:48

Áno, robia aj paradajkovú … práve pred pár dňami som nevedela čo by som kde by som, hladná ako vlk a zistila som, že ju máme v skrinke … niekde sme ju dostali ako vzorku … tak som asi po 100 rokoch znovu varila polievku zo sáčku 8) a keď som tam ku koncu šupla dve lyžice kečupu a trochu cukru, chutila vážne výborne - takmer na nerozoznanie od „mojej“ ! Normálne ma to naštvalo :lol:

Pre deti asi nie, ale inak z času na čas … fakt bola dobráááá 8O

B.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
12.9.06 09:30

:D :D ahojky :D :D zrovna včera jsem šla s malým do mimiklubu a po cestě koupila brokolicovou sušenou ze zahrádky v sáčku, protože bych už nestačila něco po návratu domů uvařit. Je výborná, řekla bych krémová. Malému chutná, takže jako nouzovku ji doma určitě budu mít. A jednou začas to myslím neublíží. Když byla dcerka ještě malá, tak se dělaly přímo dětské polévky ze sáčku, byly tam těstoviny ve tvaru disneyovek a pod., ale s touhle brokolicovou se to vůbec nedá srovnat. Tehdy ty polévky chutnaly úplně stejně jako běžné sáčkové, myslím , že je i přestali vyrábět…
Takže jednou začas jako rychlý oběd polévka ze zahrádky :D určitě nevadí!!!! ahojky I.

• Nahlásit
  • Citovat
18074
12.9.06 10:22

Tyhle pytlikove bez glutamatu jsem jeste nedelala. Ale delala jsem asi dvakrat pytlikovou detskou rajskou s testovinovyma figurkama. Je chutove dobra, od Maggi. Na pytliku je napsano tusim Junior a barevne figurky. Glutamat tam taky neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
12.9.06 10:37

Taky se přimlouvám za polívky Maggi ze zahrádky - nic špatného v nich není a jako nouzovka dobře poslouží. Jako pravidelnou stravu pro děti to však nedoporučuju - je tam trochu moc soli. Zrovna včera jsme ji měli k večeři - manžel chtěl honem ale honem něco jíst a tohle bylo nejrychlejší. No a když už jsme ji měli tak dostala trochu i Bianka. Když je to jednou za čas, tak je to v pohodě.

Klaris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
12.9.06 14:23

Taky sem tam uvařím polévku „za zahrádky“ i synkovi (21 m). Objevila jsem je, když jsme jeli na dovolenou a zachutnaly nám. Nejvíc rajská, brokolicová a květáková (do brokolicové a květákové přidávám i brambor).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama