Jídelníček alergika

862
11.9.06 13:28

Jídelníček alergika

Ahoj maminky,
potřebovala bych poradit od těch, které mají doma taky alergické dítko. Náš Jenda má alergii na bílkovinu kravského mléka a vaječný bílek a ještě k tomu atopický ekzém. Už mu zřejmě nechutnají ty moje polívčičky-kejdičky, ani rizoto ho moc nenadchlo a tak přemýšlím, co mu mám vařit. Resp. co mu SMÍM vařit. Protože když nemůžu použít mléko (a ani nic z něj) a vajíčko (hlavně tedy bílek), tak mám ty možnosti dost omezený. A taky už mu bude rok, tak by asi měl mít i hutnější stravu, než jen polévku.
Prosím vás tedy o radu a pomoc, co vaříte vy?
Díky moc, Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3743
11.9.06 14:45

Syn v tomto věku měl rád drobné těstoviny s natrouhaným rajčetem a s troškou oleje. Rajče je také alergenní, proto je třeba ho první vyzkoušet. Také i on má alergii na BKM.
Doporučuji Ti tuhle knihu: http://www.adela.cz/alergie/ , pak vyhledávače,
a třeba tuhle stránku: http://www.potravinova-alergie.info/…-laktoza.php , jsou tam i recepty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
862
11.9.06 15:03

Evko , díky. Ten druhý odkaz znám. Tak jsem si našla nějakou buchtu, ve které není ani mléko ani vajíčko a udělám jí Jendovi jako narozeninový dort (všichni právě dělají ten jogurtový s piškoty a ten on nemůže :( ).

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
529
11.9.06 18:55

Kači,vím co to je,my máme navíc ještě žloutek a lepek…to už je úplně v pr… :cry:
Holt vařím pořád dokola brambory,rýžu,zeleninu a dávám ovoce,místo chleba rýžovej polystyren,ale když jsem ze zeptala,čím ho mám jako namazat,tak krčili rameny,že jako neví.Mám používat jen rostlinné tuky,není v nich BKM.Ale co dál nevím…ve Zdravé výživě mají pomazánky bez lepku,mlíka a vajec,ale je v nich zase sůl a koření…
Ekzém byl o.k.,ale začíná se zase pomalu objevovat…
Tak se držte a jak najdu nějaký recepty,tak ti to hodím k Vám do Září 2005 :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
862
11.9.06 20:25

KaVi - no právě že u nás je to taky pořád dokola to samý. K svačinám ovocné přesnídávky s nemléčnou kaší. A kvůli tomu atopáku má Honza bezlepkovou dietu do roka. No tak rok bude mít teď v neděli, tak už jsem mu dala kousíček housky, tak uvidíme, co to udělá. Akorát, že v pečivu je asi taky vajíčko…
V Globusu prodávají „chleba“, který je bezlepkový a bez vajíčka i bez mléka. Takže bys ho mohla malému koupit (ale není nejlevnější). Vypadá jako toustový chléb a hodně se drobí. Ale Honzovi moc nechutnal… Ale možná to bylo tím, že jak je suchý, tak se asi spíš dusil drobky. A na namazání jsem našla Perlu Tip a Floru Light. Ale ještě jsem nemazala. Ale tam by nemělo být nic z mléka. Sojové věci mi doktorka zavrhla, že prý by se časem mohla udělat alergie na sóju (je také hodně alergenní). Rýžové chlebíčky (i když jsou tenoučký) zatím moc úspěch neměly, vedou kukuřičné křupky. A ekzém se Honzovi teď taky zhoršil, možná je to kvůli tomu počasí…
Tak ať je i u vás brzy líp!!!!!
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama