polívčička pro 5 měsíční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 01.07.09 17:05
polívčička pro 5 měsíční dítě

Ahojky maminky,nechci vypadat jako blbec,ale jakou polívčičku pro 5 měsíční dítě?A může vůbec polívčičky? :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 01.07.09 17:35

Hele ja nasla v knize o diteti (nove vydani v 2000, puvodni asi 1977), kde se jako prvni prikrm doporucovala polivka, ve ktere bylo uvareno maso a asi dalsich 5 druhu zeleniny (uvarit, nesolit, rozmixovat) … ale myslim, ze prave tak se to dneska uz nedela, prikrmy se zavadeji postupne.
Nejsem jeste matka, ale mam pocit, ze obvykle se dela spis takova kase z uvarene a mixovane zeleniny, obvykle nejdriv mrkve, ale podle me by se nic nestalo, kdyz bys tam nechala tu vodu a rozmixovala to v ni, pak by z toho byla polivka.

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 01.07.09 17:40

No my jsme už na přikrmech od 4 měsíce,takže něco už máme odzkoušené,jen nakou tu polívčičku ještě ne,ani právě nevím jak na ní no :roll:

Ogulaa
Kelišová 6149 příspěvků 01.07.09 18:15

Co kuřecí vývárek a v něm na jemno nastrouhaná zeleninka - mrkev, brambor, třeba trošku brokolice…

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 01.07.09 18:41

Polívkou se blbě krmí, kaše drží líp na lžičce :-) Takže jsem mixovala různý zeleniny, občas maso nebo žloutek a kapku olivového oleje.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 01.07.09 18:46

no polívčička - já klasickou nedělám dosud. PRvak je to na ní vodové a to jí nejede a druhak je to konzerva.

Takže hodim do hrnce zeleninu, co mě napadne, na maso bych řekla je brzy. Uvařila, slila (neslejvej) a dala a je to.

nějak moc nevim, co víc k tomu:)

mrkev, brambor, brokolice, květák, řepa. Já začínala na 7m, takže jsem pak dala i kukuřici a vůbec prostě zeleninu. Petržel jsem zkoušela později.

Časem jsem dala těstoviny, sem tam kousek masa nebo žloutek.

Od začátku kapku olivového oleje.

Dost info holky často čerpaj z www.kojeni.net

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 01.07.09 19:42

kojené děti - v 5. měsíci polívčičku spíš ne, nekojené děti - v 5. měsíci určitě ano :wink:

můžeš zkusit, co mimínkovi bude chutnat.
My klasiku:
bramboru, kousek kuřecího nebo krůtího masíčka, kus mrkve - pořádně povařit a pak ulít trochu vody a důůůkladně rozmixovat.
(ponorný mixer byl můj KAŽDODENNÍ přítel :lol: )

Pak můžeš zkoušet:
střídat ty zeleninky. Petržel, brokolici, květáček, a můžeš tam dát ŽLOUTEK /neb bílku se máme vyhýbat kvůli alergii…/ místo masa.
Ale masíčko myslím, pokud jsem to nezapomněla, aspoň dvakrát týdně.
naše malá ho tam teda vyžadovala denně :-)

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 01.07.09 20:16

hm, maso dodnes nedávám kolikrát ani 1× denně:)

Jen bych řekla, že z bílého masa je lepší králík. Kuře pozor, může se stát, že po něm dítku zduřej prsa. Takže s kuřecím opatrně

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 01.07.09 20:20

ježiš marja že bych si doma pěstovala malou Dolly Buster????? :lol:
no je fakt že králíček je výbornej pro dětičky, zato se ale někdy dost blbě shání… krůtí je taky dobrý (nevím, jaký vliv to má na poprsí, soudě dle mého asi přestanu jíst kuřecí :lol: )
podprsenku zatím nenosíme, tak snad O.K. :wink:

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 01.07.09 20:24
Zlatuska píše:
ježiš marja že bych si doma pěstovala malou Dolly Buster????? :lol:
no je fakt že králíček je výbornej pro dětičky, zato se ale někdy dost blbě shání… krůtí je taky dobrý (nevím, jaký vliv to má na poprsí, soudě dle mého asi přestanu jíst kuřecí :lol: )
podprsenku zatím nenosíme, tak snad O.K. :wink:

to ne. Nemusí se stát, my to po každém požití kuřecího taky nemáme, ale stává se to, tak jen připomínám - kdyby se stalo, tak jako původce:) A i proto s kuřecím dávám fakt sem tam:)

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 01.07.09 20:26

jojo
matně ve své (již velmi chabé) paměti lovím, že jsem o tom asi tehdy někde četla, když to bylo pro nás aktuální…

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.09 22:48

Vývar z kuřete schválně vylévám, vyvaří se do něj nejvíc hormonů. U krůty to bude podobné, ideály si nedělám, králíka nevím (nejíme). Když už vývar, tak spíš vepřový (ještě nesmíte) nebo z biohovězího (nevím, jestli jíte, záleží na nátuře, od kdy hovězí). Můžete zkusit na vesnici vyškemrat nějakou slepici a naporcovat na drobné kousky, já to tak dělám. Asi už lze sehnat i bio kuře. Z kvalitního masa bych vývary dávala, jinak radši ne.

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 01.07.09 23:04

vývary pijeme - vesele žijeme :wink:

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 02.07.09 08:59

Zlatuško, no to víš, že Tě neskolí vypití pár vývarů, ale ono se to v těle pěkně střádá a střádá… Do kuřat z velkochovu cpou atb, hormony, vykrmí tak kuře za poloviční dobu než by rostlo přirozeně…

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.09 09:58

Zlutuško, tady šlo o to, co je zdravé a přínosné a ne, co všechno se dá přežít…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >