Poloha miminka v 37.tt

347
30.12.07 17:36

Poloha miminka v 37.tt

Ahojte těhulky - mamky a ostatní

Myslíte, že se dá nějak, např. pohmatem zjistit, v jaké poloze je moje mimi? Zatím bylo pořád hlavičkou dolů, ale teď se mi zdá, že když škytá, cítím škubání nějak moc vysoko. Jinak kope většinou vpravo do boku a taky dost pod žebra, ale nevím, jestli to třeba nemůžou být ručičky…:-/ A když se mimi napíná, dělá se mi větší boule vlevo nahoře a taky vpravo, tak jsem z toho volajaká zmatená :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2857
31.12.07 12:41

Ahoj

já to u sebe nikdy nepoznala. Všem jsem tvrdila že je stále koncem pánevím - jak bylo do 36 tt - a ejhle ono se otočilo - aniž bych si toho všimla… byla jsem si stoprocentně jistá že škytá nahoře a zadeček má dole..... no ejhle nebylo to tak… ani u jednoho z prcků jsem si nebyla jistá v jaké jsou poloze… čistě statisticky by to bylo docela divné kdyby se ti mimčo na poslední chvíli otočilo když bylo doposud hlavičkou dolů..

stejně s tím nic nenaděláš..

tak všee nej do nového roku a pěkné zážitky na porod a hlavně zdravé miminko :o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.07 12:42

Ahojky Lupito, moc bych se netrapila, protoze detatka po zafixovani hlavickou dolu vetsinou v teto pozici uz zustanou. S tim skytanim to moc neres, protoze u me to bylo presne naopak, maly byl uz od sesteho mesice panevnim koncem dolu a v teto pozici zustal az do meho porodu (bohuzel planovany cisar). Kdyz mi rekli, ze je maly prdelkou dolu, mnohokrat jsem se uz radovala, ze udelal kotoul a je hlavickou dolu, protoze pri skytani jsem mela nejvetsi skubani a otresy u stydke kosti. No a bylo to cele mylne, hlavicku mel po celou dobu pod mym srdickem. To kopani pod zebra, o cemz se zminujes, je docela dobra znamka toho, ze je hlavou dolu. Kopani nozkama a smatrani rucicek je uplne jine, kopnuti je zkratka kopnuti, to poznas. S tim napinam a delanim boule je to taky nesmerodatne, muze to byt jeho prdelka nebo bocek. Zjistit polohu se da jen u zkuseneho lekare, aspon pokud nemas deti furu a tim padem mnohocetnou zkusenost s tehotenstvim. Neboj, urcite je vse ok. Zdravi Marketa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.12.07 14:49

No, já byla naposledy mezi svátky na monitoru a tam se všichni tvářili, že je pořád hlavičkou dolů. No a pohyby cítím úplně stejně jako ty - u nás se nohou nejčastěji kope taky do pravého boku nebo pod žebra (to je zvláštní, že i můj první syn byl takhle natočený), udělá se boule od vystrčené nožičky a třeba kousek jede podle žeber. Škytání cítím většinou níž v podbříšku, ale už jsem si taky nekolikrát říkala, jestli to není moc nahoře, asi záleží jak zrovna tam má hlavičku zapasovanou a jak hodně ji cítím proti zbytku těla. No a bušení ručičkama teda nepoznám vůbec, dole cítím jen malinkaté pohyby a nejsem je schopná identifikovat + občas větší žďuchnutí a napnutí jakoby proti močáku nebo konečníku ale to je asi tak všechno :lol:
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
31.12.07 14:50

Koukám, že nejsem přihlášená - jsem teď ve 39. týdnu :wink:
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
6545
31.12.07 15:20

Ono taky záleží na síle břišní stěny, ale já to nepoznala nikdy, spíš až teď si občas nejsem jistá, ale uklidňuje mě škytání - jenže ona je holka zaražená hlavičkou hodně v pánvi, prakticky mi to řekli už na UZ před 20tt a od té doby se jen točí kolem své osy.

Akorát se pořád tak hejbe a mrská, že mam strach, že to ještě zvládne, ale vždycky mě právě uklidní to škytání…

Nicméně otočit se ještě může, může se ti jen zdát (jedna holčina od nás z diskuse povídala, že p rvní se jí otočilo až při porodu). Zeptej se dr, uklidní tě, zjistí to vnitřním pohmatem. Já sama nejsm moc schopná rozlišit a hlavně si nejsem jistá právě proto, jak je mimi v bříšku složené…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1160
31.12.07 18:34

Ahoj Lupita,
podla mna sa nemusis znepokojovat. Ak by bolo mimi hore hlavickou, kopalo by ta do spodku a to dost neprijemne boli. Pokial kope do rebier a do stien bruska tak je dole hlavou. Moj Jakubko bol dole hlavou a kopal ani nie do rebier ale do pravej strany na boku bruska. bol bokom otoceny. Na jednej strane mal chrbatik a zadocek a na druhej nozicky a rucicky. Aj pred porodom bol tak. A okrem toho sa niekedy krutil v bruchu ako ventilator. Rano bol hlavickou hore a vecer dole. Ono to nikdy nevies ale aj ked je hlavou dole, moze sa pred porodom otocit. Vobec sa tym netrap on pojde von tak ako si to uzna za vhodne. Ja som po sekcii ale kvoli tomu ze mam choru chrbticu. Maly bol pred porodom bokom otoceny hlavickou dole a zadkom sa zapieral do rebier. Ono je to v podstate jedno ci budes rodit spontanne alebo sekciou. Dolezite je aby bolo mimi v poriadku a aby si bola aj ty v poriadku a aby si sa mohla o neho starat. Sekcia nie je nic moc, ja som mala strasne bolesti po operacii, ale vsetko sa da prezit. Maly sa mi narodil tyzden skor a bol zdravy ako repa, krasny ruzovucky. Ja som sa troska potrapila, ale teraz sme obaja ok a je to najkrajsie co moze byt. Preto hlavu hore.
Prajem pohodovy porod a hlavne vela zdravicka pre mimi aj pre teba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
2.1.08 15:37

ahoj všem

děkuju holky!!
jste moc hodné, děkuju za všechny odpovědi!
Já vím, že s tou polohou nic neudělám, ale prostě se pořád tak sleduju, až to hezký není.
Ale co by po mě mohl kdo chtít po 10ti letém snažení o těhotenství, že ? ;-)
Takže všem jen to nej nej v novém roce!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama