Poloha plodu ve 30tt - příčná

1077
7.11.07 10:55

Poloha plodu ve 30tt - příčná

Ahoj, včera jsem byla na ultrazvuku a doktor mi řekl, že mimčo zaujalo příčnou polohu. Je samozřejmě ještě šance, že se otočí, ale mělo by to udělat do 4 týdnů - potom už ta šance je dost malá a já bych musela na císaře a to se mi moc nechce. Můžete mi napsat, jeslti jste to měla taky tak a mimčo se nakonec otočilo? Odhad hmotnosti je, že mimčo má teď 1600g - že prý je dost velké

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1535
7.11.07 11:36

Ahoj Ivulko,

mně se Barča otočila ve 34.týdnu (asi 33+2), takže nezoufej, naděje stále je. Sice to byla příšerná bolest trvající půl skoro celý den, jak už fakt neměla moc místa, ale stálo to za to, druhý císař se nekonal :)
Přeju bezproblémový klasický porod :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1494
7.11.07 11:39

Ahoj ivulko,
tak teď počítám, jak jsem to měla já. Už si přesně nepamatuju ty týdny. Rodila jsem letos v únoru, termín jsem měla 22. 2. O vánocích mezi svátky jsem byla na uz a mimčo bylo hlavou dole. Oddechla jsem si, protože pravděpodobnost, že by se ještě otočilo, je už malá.
No a asi za 14 dnů mi doktorka čirou náhodou, chtěla ještě něco přeměřit, udělala znovu uz a zjistila, že mimino je napříč, spíš vlastně šikmo a to hlavou nahoru. Jakoby když si představíš ciferník hodin tak že má hlavičku někde na druhý hodině. No byla jsem z toho pěkně překvapená, ona taky, honem mě poslala do nemocnice. Tam byli v klídku, řekli že nic se neděje a že se snad ještě otočí.
Pak jsem si zjistila, že by tam u téhle diagnózy měla být včasná hospitalizace, protože hrozí vyhřeznutí pupečníku… No ale oni nic takovýho neřešili.
Jenže dopadlo to dobře. Nevím, co tam ten můj pacholek nacvičoval, ale otočil se. A to už všechny odborný knihy říkají, že se otočit nemůže :!
Rodila jsem normálně a v pohodě :! :D
Takže hlavu vzhůru a neboj, určitě se ještě otočí. zkus mu domluvit :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3136
7.11.07 13:00

ahojky,
prcek byl od 26 týdne hlavičkou dolů, ale po 32 týdnu se otočil příčně…ale ve 34 tt se otočil zase zpátky, takže neboj - to bude v pohodě :wink: jenom jsou ty naše mimča trochu „pohodlnější“ :arrow: proč by byly hlavičkou dolůl, když si můžou lebedit vleže :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
7.11.07 16:19

j

Buď v klidu, měla jsem nastoupit na císaře, páč mimoušek nebyl otočený…a on se prostě otočil ten den ráno a rodila jsem spontánně 2 dny na to. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
528
7.11.07 16:43

Mně se obě děti otočily až ve 36. týdnu, takže bych byla v klidu :D .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19269
7.11.07 16:48

Ahoj.
Můj „malý“ byl hodně dlouho KP a ve 35tt se otočil.A to prý vážil 2817 g.Takže jsem to už ani nečekala.
Neboj,ještě má čas se otočit.A myslím si,že z příčné polohy je to pro něj jednodužší než z polohy KP.
Pa pa J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
7.11.07 17:56

Ahoj

tyto otázky se tu dost často opakují… no Michal se otočil ve 34 , Matěj až v 36 tt - do té doby byl KP… ani jsem si nevšimla že se otočil … dkotor se tenkrát divil, jak to že jsem nezpozorovala že se takovej macek rozhodl dělat takový psí kusy… no asi to udělal v době kdy jsem spala… Myslím že ve 30 tt je poloha ještě docela nestabilní.

tak ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MinnetonkaCZ
25.9.12 20:23

Poloha příčná v 32. tt

Ahojte, tak jsem se taky právě vrátila z velkého ultrazvuku a naše malá je hlavou vlevo dole a nohy doprava nahoru…prostě si dělá pohodu…našla jsem k tomu tenhle článek: http://www.porodnice.cz/…olohy-pricne . Doktor říkal, že se s tím ještě nesetkal…a to nebyl nejmladší…píšou, že se to stává v 0.5 % případů, ale že se ještě může otočit, tak opravdu doufám, že si to rozmyslí…:/

• Nahlásit
  • Citovat
6756
25.9.12 20:27

Malej byl ve 32.tt taky příčně. Otočil se až další týden. U mě doktor říkal, že je to běžný.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7449
25.9.12 20:44

Do tohoto týdne měla jedna spolupisatelka u nás v diskuzi taky prcka takhle „příčně“. Otočil se jí až teď, tuším v jejích 37.tt… Naděje umírá poslední a na otočení máš ještě dost času, takže držím palce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
25.9.12 21:10

Kamarádka na kontrole ve 35+0 měla prcka příčně. ve 35+6 začala rodit a prcek byl hlavičkou dolů takže klid :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3805
25.9.12 21:51

Já měla prcka ještě 14.9.KP - byl tam ve sklapovačce, takže hlava a chodidla na stejný úrovni nahoře, zadek dole…15.9. jsem jela do nemocnice s krvácením a tam mi potvrdili, že je prcek hlavou dolů :nevim: zaregistrovala jsem, že kope trošku jinak než obvykle, ale nezaznamenala jsem přetočení…Mě doktor taky říkal, že už se nejspíš neotočí a doporučil cviky alá kočičí hřbet atd..no vykašlala jsem se na cvičení a i přesto se otočil :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7568
25.9.12 22:36

obdobna diskuse

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
25.9.12 22:50

Ahojky, já jsem měla také druhou dceru v poloze příčná a šikmá, měla jsem rizikové těhu, termín 3.1. a dodnes si pamatuji, jak na silvestra se malá otočila (zmizela mi obrovský hrb pod žebry - coby hlava), v poradně po novém roce byla dobře, za dva dny na dalších ozvech zase špatně… předběžně jsem byla domluvená na císaře, na porod KP mám příliš úzkou pánev, ale nakonec se malá „umoudřila“. Hodně si myslím, že záleží na velikosti miminka (naše byla 2,85kg). Takže rozhodně je času dost. Určitě se již dnes nedoporučuje cvičení - miminko třeba ví, proč tak je (problém s pupeč. šňůrou atd.) Sice se říká, že ideální je otočení do 35tt, ale ani to není podmínkou :). Ať vše dobře dopadne, pak napiš :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama