Užívání Fraxiparinu v těhotenství

364
1.11.07 10:10

Užívání Fraxiparinu v těhotenství

Ahoj,
mám dotaz máte někdo zkušenosti s užíváním Fraxiparinu inj. ( na ředění krve) po celé těhotenství ??? A jak se to potom řeší u porodu nebo císařského řezu ??? Docela mě to zajímá ..... mám ještě hodně času…,ale když se doma říznu ( to je,ale pidi říznutí, které se normálně zastaví asi po 1 minutě tak to teče 45 min. ALE TEČE!!!). :?: :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1403
1.11.07 10:37

Ahoj,
kamaradka je Dr., ktera taky Fraxiparin uzivala a myslim, ze primo kvuli ni se tehdy zmenil pribalovy letak (docela po tom patrala). Ona ho urcite uzivala v tehotenstvi a myslim, ze i po porodu, takze by to melo byt OK.
Mej se krasne
Kacica

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
1.11.07 12:20

Ja jsem tedy fraxiparin neuzivala i kdyz mi to take „hrozilo“ - kvuli prodelane tromboze.
Je to zcela bezne, ze se tento pripravek aplikuje cele tehotenstvi, nebot prave v tomto obdobi a take v sestinedeli je vyskyt trombozy nejpravdepodobnejsi. Ale opravdu se toho neboj - znam spoustu holek co ho (nebo jiny preparat na bazi heparinu) uzivali cele tehotenstvi a vse probehlo uplne v pohode a ted jiz maji krasne a zdrave deti.
No a jak jsem psala tak se vetsinou pak jeste aplikuje nejakou dobu po porodu a pak se bud vy:,–(i nebo Te mohou prevest na leky napr. Warfarin, ale to zavisi na tom proc si ty injekce pichas a na dokotorovi :-)
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
908
3.11.07 07:27

Ahoj holky,zrovna jsem chtěla nějaké podobné téma napsat :)
Jsem v 6tt a protože beru celoživotně Warfarin,tak jsem musela přejít na injekce.Nemám Fraxiparin a le Clxane.Je to asi stejné jen jiná značka(si myslim).Injekce si musím píchat 2× denně do břicha.Tak to musí být celé těhotenství a myslím že i celé šestinedělí.Ale co by člověk pro toho drobečka neudělal,že jo :lol: Co se týče porodu tak mi Dr.říkala,že se dá rodit přirozeně,ale pod kontrolou hematologa. Tak se držte,pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
364
3.11.07 08:11

Ahoj,
děkuji, že jsi se také přihlásila a napsala příspěvek…moc děkuji :lol: .
Jsem vděčná za každou informaci.
Držím Ti palce a přeju pohodové těhotenství a porod v poho … :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1572
5.11.07 15:21

Ahoj, já jsem tady nováček, ale diskuze už jsem si četla. Jsem ve 13.týdnu těhotenství - prvním - a taky si od samého začátku píchám Fraxiparine. Nikdy jsem se srážlivostí problém neměla, až teď v těhotenství. ALe můžu potvrdit všechno, co tu radí ostatní. Clexane je obdoba Fraxiparinu - obojí je nízkomolekulární heparin. Jen se divím, že tak dlouho krvácíš po říznutí. Já chodím na pravidelné kontroly k hematologovi a ten by měl zjistit, jestli nemáš naopak moc vysokou dávku. To mi už normální nepřijde. Mně to kontrolují pravidelně pícháním do ucha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.12.07 18:00

těhotenství fraxiparinem

ahoj holky, já jsem v červenci potratila v 19t. od té doby mám problémy a píchám si také fraxiparin, nyní jsem ve 12t. zázrakem jsem otěhotněla velmi rychle po velkých problémech co mě potkali a doktoři říkají že to budu brát celé těhotenství a pak se uvidí jinak žádné podezření na trombozu tam nebylo ale mám pořád jedny výsledky krve špatné tak musím v léčbě pokračovat. At se vám všem daří a vše je vpořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
31744
7.2.12 20:30

Ahojky,
dnes jsem od dr taky dostala injekce fraxiparinu a mam si denne pichat.Mam se vazne obavat toho,ze by pri pripadnem poraneni bylo vic krve,myslim vyrazne vic? 8o
Delaji se nektere z vas,co si pichate modrinky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3047
7.2.12 20:54

Ahojky :mavam: já si píchám Fraxiparin už 3 měsíce, naštěstí jsem během té doby neměla žádné poranění, takže nevím jak moc by to teklo, ale je pravda, že občas se mi spustí krev z nosu a trvá to trošku déle než se zastaví. Rozhodně to ale není žádný extrém. Každý měsíc chodím na kontrolu na hematologii, tak tam to určitě hlídají. Hlavně že miminku to pomáhá a roste jak má :D Modřinky mám taky, nejhorší to bylo na nohách a rukách, takže pícháme do bříška - do boku, tam je to pro mě nejmíň bolestivé a modřinku mám jen někdy. Když mě učili píchat injekce, tak sestřička říkala, že ke konci těhotenství budu celá fialová, takže modřiny jsou normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31744
7.2.12 20:59

No me rovnou ucila do briska:Tak spicek tam mam pekny,to zase jo a nebolelo to :mrgreen: A mam stridat strany.Za mesic mam prijit na kontrolu a pry si to budu pichat do 15tt a pak zase az ve tretim trimestru.No je to mazec,kdyz si vemu kolik je to injekci 8o
A ty si to pichas vsude?Kam vlastne tedy jeste muzu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
291
7.2.12 21:09

Ahoj, já si od začátku těhotenství píchám clexane na ředění krve. Modřinu jsem měla jen párkrát, tak neboj :hug:.

Žádné větší poranění jsem naštěstí neměla, tak nevím, zda se víc krvácí. Párkrát jsem se ale třeba řízla při holení, možná to teklo o malinko déle, ale nic hrozného se nekonalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3047
7.2.12 21:15

Píchá se do kožní řasy, ta je na bříšku, na pažích a stehnech - horní strana, ne sval - na rukách i nohách mám ale řasu maličkou, takže to jde špatně a dost víc to bolí. Každý den pícháme (teda manžel :srdce: mi to píchá) na jinou stranu bříška, nejdřív spíš kolem pupíku a teď už opravdu jen z boku. Píchám od 7. týdne a budu až do konce šestinedělí. Hlavně že to funguje, pro to mimi naše milované uděláme cokoliv!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31744
7.2.12 21:18

No ja jsem 5+1 teprve,takze me ceka dlouha trasa co?Mam za sebou 2× ZT takze doufam,ze ted je vse o.k. a ja uz vlastne nemuzu vic delat nez to co delam 8o
Me rikala spis do boku,ale asi proto,ze je to min bolestive.Me teda prijde,ze to neboli vubec,ale kdo vi co budu rikat za par tydnu co?
A pak pri pozdejsim stadiu,to asi musi byt dost neprijemne 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3047
7.2.12 21:23

Já jsem taky po dvou ZT a injekce fakt pomáhají :D , na začátku těhu bylo mimi zase menší a hned po nasazení injekcí to dorostlo :mrgreen: teď jsem už ve 21. týdnu :mrgreen: Určitě to i Tobě dopadne dobře!! :palec: Je dobře že tě injekce nebolí :palec: Já občas mívám pár dní krizových, že není místo kam píchnout, bolí to a dělají se boule a modřiny a pak je to pár dní někdy i týdnů zase úplně v pohodě :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31744
7.2.12 21:26

Jeminkote ty jsi me tak potesila,az se me zalily oci ;) No jo,jse citlivka,ale znas to sama,nemusim ti nic rikat,jaky to je napor na nervy 8o Behem roku a pul jsem uz potreti tehotna,takze hormony delaji svoje ;)
Uz se moc tesim az preklenu to krizovy obdobi kolem 9tt.
To je super,ze ti to takhle krasne vyslo,to ti preji,strasne moc.Musis byt moooc stastna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama