Pomalý konec kojení

25.7.21 12:39

Pomalý konec kojení

Pomalu ztrácím mléko :roll: :nevim: ahoj holky nevím co se to děje prvních šest týdnů jsem dceru kojila že mi mléko teklo i druhého prsa když jsem začala kojit… Od šesti týdnů bojujeme až do teď do těch třech měsíců… Zmáčknu si prsa fajn mléko vytryskne
Ale dále už neteče.. odsávačkou maximálně 20 ml… Dcera těch 40 ml přibližně dá.. víc ani ň… Říkám si že jí asi přestanu trápit a začnu dávat Sunar ( kendamil)
Snažila jsem se opravdu dlouho přikládat přikládat kontakt na kůži, čaje, Melta, homeopatika… a tak dále a tak dále… Vždy se to vždycky tak na dva dny zlepšilo a potom zase na novo mléko žádné a holčička málo počůraných plinek a moč do tmava… Po kojení brečí hlady takhle to dál prostě nejde… Je mi to líto ale už opravdu nevím co mám dělat… Dokonce přestala nabírat a i zhubla… Víš už náhodou se mléko spustí tak na minutu max a ještě k tomu to trvá strašně dlouho než se spustí opravdu třeba pět minut… Pořád říkám co se mohlo stát techniku kojení má zvládnutou na jedničku přece jenom mám třetí dítě…

Co mi poradíte? Trápit sebe i dceru a kojit dál neboj mám prostě tu flašku dát a už to neřešit že byla kojená aspoň do třech měsíců… Někdo nekojí ani tak dlouho jako já a někdo kojí i do třech let a je mi to strašně líto tak strašně moc bych chtěla kojit při psaní těchto řádků pláču :hug: :,( :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
526
25.7.21 12:43

Najdi si laktační poradkyni, já nejvíc souzním s těma od Mamily.
Poradkyně se podívá, jak se malá přisává, zjistí jaký je problém a určitě najde řešení ❤️ většina z nich si nechávají místo pro takové akutní případy, jako jsi ty, takže když to rovnou začneš řešit, bude to nejlepší 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2010
25.7.21 12:48

Já ti rozumím, taky jsme bojovaly s kojení všelijak a dlouho. Pro mě bylo vždy nejdůležitější, aby dcera pribyvala a váha nestala nebo snad nehubla. Říkala jsem, že jakmile by měla nemít dostatek, tak na kojení kašlu a přejdeme na UM.
Jestli ti hubne (kolik), málo cura (kolikrát za 24 hod) a moc je opravdu tmavá, tak bych dala dokrm. Můžeš dokrmovat zatím třeba cevkou přes prso, to nejméně kazí techniku kojení, a zkusit kontaktovat nějakou kvalitní LP (ideálně Prirozene kojení).
Kojení je hodně o psychice, to, kolik odsajes odsavackou nebo pocit prázdných prsou neznaci nic o tom, kolik mléka mas. Tvoří se přímo na poptávku, při kojení, dítě lépe saje, než odsavacka, prázdná prsa jsou vlastně dobra, protože tělo dostává impulz, ze mléko “není” a musí se tvořit. Naopak plna prsa jsou pro tělo znamení, ze tvoří nadbytky a laktace se sníží. Ale tvůj stres muze kojení pokazit přesto, ze je jinak všechno v pořádku (dítě se u tebe v blízkosti nemusí cítit prijemne, cítí z tebe stres, nervozitu, okolo kojení je nepříjemná atmosféra, která na dítě působí, navíc stres blokuje spouštění a tok mléka).
Samozřejmě to, že méně čůrá nebo hubne je ukazatel, ze je něco špatně. Dudlík používáte? Kde spí?
Drzim palce, není to snadné. Ale důležité je si uvědomit, že (ne)kojení není ukazatel toho, jak moc dobra/špatná nebo milující máma si.
Láska z prsa neteče :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.7.21 13:19

@PepiKo dudlík používám vím že se nemá ale nemám jak ho odnaučit zatím čekám až bude si hrát s hračky v ručičce a potom jí ho nenápadně seberu postupně.. spí vedle mě v postýlce občas se mnou v posteli.. je prostě divné že když se opravdu snažím a odsávat spokojený piji a všechno okolo tak se mi na dva dny mléko udělá mám prsa jakoby plnější a ty vždycky vypije a podle toho poznám že jsou prsa prázdná že to je dobře. Jenže když mám prsa opravdu prázdná a stále tak už to je špatné a vím že jí takhle málo. Narovinu na laktační poradkyně nemám peníze… To Je Radka několik tisíc… Na internetu jsem našla že je možné jestli nemám cukrovku že potom se tohle s mlékem dejě že někdy je někdy není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3058
25.7.21 13:24

Mysím, že není nic strašnějšího než trápit dítě hlady a sebe psychicky, že nekojím. Kojit za každou cenu nemá smysl. Buď ráda, že jsi to zvládla 3 měsíce a dej UM. I tak budeš výborná matka, kojení fakt není všechno. Mám vlastní zkušenosti, uleví se vám oběma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2010
25.7.21 13:32

@Marie Janečková no a jak často kojis? Po kolika hodinách? Ono bohuzel, dudlík atp. je první věc, který je potřeba se při problémech s kojením zbavit.
Proste kdykoli bys dala dudlík, místo nej dat prso. Tím se ti za prve navýšit počet kojení o několik, za druhé budeš mít dítě častěji na prsu, tím pádem se zvýší poptávka a tim se zvýší tvorba. Za třetí dudlík proste kazi techniku sani dítěte, dudlík dítě saje jinak, zapojuje do toho jiné svaly, jinak se mu hýbe jazyk a celá pusa, než při kojení. Tudíž se mohlo stát, ze ta technika se nějak (pro tebe možná i neviditelně) změnila.
Sání je pro dítě jedno z nejdůležitějších potřeb, potřebuji sát hodně a často, jakmile budeš používat dudlík (když kojení evidentně nefunguje), tak se z toho nejspíš nevyhrabete, protože dítě bude upřednostňovat (už asi upřednostňuje z toto, co píšeš) dudlík místo prsa, kde si sice uspokojí potřebu sani, ale jaksi se z neho už nenají :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.7.21 13:37

@PepiKo
Ano občas chce právě na usnutí raději dudlík než prs achjoo už jsem zkusila ji nabídnout prs ale radši vezme dudlík… Prs jen na kojení a občas si prs nechá v puse

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.7.21 13:37

@ZuzaM taky si říkám ale hodně mě to mrzí a dlouho bude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
1014
25.7.21 13:43

Přesně, vždycky, když máš potřebu dát malé dudlík, dej jí místo toho prso. Dávej prso třeba každou půl hodinu, tak se ti laktace zase krásně rozjede. A ano, je možné, že se ti kvůli dudlíku špatně přisává. Jo a přestaň se stresovat :wink:. Příjdeš mi, že se v tom moc pitváš. Musíš prostě kojit, kojit, kojit… neřešit jak často, jak dlouho, ale ideálně prostě co nejvíc a nejčastěji. Já kojim už druhé dítě a vždy odsaju jen pár kapek, to kolik odsaješ není věrohodný ukazatel. Jo a ještě mě napadá konzultace s laktační třeba jen po telefonu, myslím, že se hlavně musíš uklidnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3058
25.7.21 14:03

Když jsem byla ve stejné situaci, fakt děsně mě iritovaly rady od rozených kojných, jak všechno jde, když se chce. Ne, opravdu to někdy nejde, i když se člověk snaží. Ani s podporou laktační poradkyně. Od toho je UM, aby dítě neumřelo hlady a zásluhy matek se neposuzují podle toho, jak dlouho kojí. Pokud je dítě hladové, má málo počůraných plen a nepřibírá, je to jasný ukazatel, že mléka je nedostatečně. Jasně, i za normálních okolností může být někdy mléka méně, někdy více, dítě má v různou dobu různé potřeby, ale pokud to trvá 3 měsíce, a na dítěti je to znát, tak je jasné řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16121
25.7.21 16:36

Hele, hlavně klid. Pokud s kojením nechceš přestat, tak opravdu často přikládej, hlavně v noci. Prostě se na pár dnů zaparkuj do postele, oblož se jídlem, pitím a knížkama, ležte nahatý a kdykoliv bude zájem, tak nabízej prso. Vykašli se na odsávačku a hlavně si nemysli, že když neodsaješ, tak nemáš mlíko. Já jsem neodsála nikdy ani lžíci, a to mi běhěm kojení teklo mlíko z druhýho prsa samovolně. Víc bych nasbírala, než odsála. Podle mě je kojení hlavně v hlavě, přestaň si myslet, že mlíko nemáš, je slabý, dítě řve hlady, ono na něj mnohem pravděpodobněji skáče Tvůj stres. Takže znovu, hlavně klid.

ALE

Pokud by pro Tebe mělo kojení být stres, pokud jsi z toho špatná, máš strach, že dítěti spíš ubližuješ, tak na to kašli. Na UM není nic špatného a pokud nebudeš kojit, neznamená to, že jsi špatná máma. To o kojení vůbec není. Říká se šťastná máma=šťastné dítě a zní to jako klišé, ale je to 100% pravda. Dítě nepotřebuje Tvoje mlíko. Potřebuje Tvoji náruč, Tvůj úsměv a Tvoji lásku, to je to nejdůležitější :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6218
25.7.21 17:12
@Ba-stet píše:
Hele, hlavně klid. Pokud s kojením nechceš přestat, tak opravdu často přikládej, hlavně v noci. Prostě se na pár dnů zaparkuj do postele, oblož se jídlem, pitím a knížkama, ležte nahatý a kdykoliv bude zájem, tak nabízej prso. Vykašli se na odsávačku a hlavně si nemysli, že když neodsaješ, tak nemáš mlíko. Já jsem neodsála nikdy ani lžíci, a to mi běhěm kojení teklo mlíko z druhýho prsa samovolně. Víc bych nasbírala, než odsála. Podle mě je kojení hlavně v hlavě, přestaň si myslet, že mlíko nemáš, je slabý, dítě řve hlady, ono na něj mnohem pravděpodobněji skáče Tvůj stres. Takže znovu, hlavně klid.

ALE

Pokud by pro Tebe mělo kojení být stres, pokud jsi z toho špatná, máš strach, že dítěti spíš ubližuješ, tak na to kašli. Na UM není nic špatného a pokud nebudeš kojit, neznamená to, že jsi špatná máma. To o kojení vůbec není. Říká se šťastná máma=šťastné dítě a zní to jako klišé, ale je to 100% pravda. Dítě nepotřebuje Tvoje mlíko. Potřebuje Tvoji náruč, Tvůj úsměv a Tvoji lásku, to je to nejdůležitější :hug:

Zakladatelka má už dvě děti, o ty se taky musí postarat. :nevim:
@Marie Janečková Pokud má dítě hlad, kup ji normálně UM a klidně dokrm přes speciální láhev pro kojené děti. Rozhodně bych dítě nenechala hladové a dehydratované.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.7.21 22:59

Tak dnes celý den jen kojení a mléko se navýšilo… Jen se bojím že za dalších pár dní to bude to samé… Jako vždy.. nevím kde dělám chybu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
26.7.21 09:14

Nečetla jsem celou diskuzi, ale dokrmit UM přece nemusí znamenat přestat kojit. Když budete nejdřív kojit a teprve potom dáte jeste uměle, můžete takhle překlenout období, kdy mate mléka méně a dáte dceři vše potřebné z MM a zároveň nebude mít hlad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.7.21 14:20

@ZuzaM mluvíte mi z duše. Obě me deti nebyli kojene a vůbec jsem so to nijak nevycitala. Důležitá je spokojena maminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat