Pomluvy ve hře

Anonymní
1.9.20 15:56

Pomluvy ve hře

Dobrý den. Myslíte, že policie ČR bude řešit, když vás někdo promlouvá ve hře? Měla jsem kamarádku, s kterou jsme společně hráli jednu hru, byli ve stejném klanu, měli stejné přátele,.. Jednou jsme se pohádali a ona mě od té doby v tom klanu bez důkazu promlouvá, říká a posílá dál, s čím jsem se jí svěřila a každý ji věří. Možná mě kvůli tomu z klanu vyhodí. Mají mě za blázna. Přitom znám spoustu hráčů osobně a není mi příjemné, co si o mě myslí a chtěla bych tam s nimi zůstat.. Mám je ráda. Ubližuje mi to i osobně. Začala o mě vykládat osobní informace, které si měla nechat pro sebe, třeba že jsem potratila. Díky tomu jí věří. Vymýšlí si, že jí stále volám nebo jsem na ni poslala sociálku a jiné věci, které ani nevím, protože ne každý mi řekne, co o mě vykládá. Co s tím mám dělat? Jak to zastavit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
97
1.9.20 16:39

To snad nemyslíte vážně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.20 16:52

Proč bych to neměla myslet vážně? Vy by jste to nechala tak? Chápu, že hra se nedá porovnávat s prací s rodinou nebo s čímkoli jiným a lidem, co hry nehrají, může připadat směšné něco takového řešit, ale pro mě to má podobnou hodnotu, když tam ty lidi znám osobně a beru je jako kamarády. Proto mě zajímá, jestli s tím jde něco dělat.

• Citovat
  • Nahlásit
30267
1.9.20 16:54

Ti lidé znají tvoje jméno a adresu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1846
1.9.20 16:56
@Anonymní píše:
Proč bych to neměla myslet vážně? Vy by jste to nechala tak? Chápu, že hra se nedá porovnávat s prací s rodinou nebo s čímkoli jiným a lidem, co hry nehrají, může připadat směšné něco takového řešit, ale pro mě to má podobnou hodnotu, když tam ty lidi znám osobně a beru je jako kamarády. Proto mě zajímá, jestli s tím jde něco dělat.

Zkusilas vypnout počítač?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.20 16:58

Většina mě už poznala osobně na sraze nebo jsme se sešli mimo a mají můj Facebook, takže o mě mají dostatek informací včetně jména. Adresu mají jen někteří.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.20 17:06

@riccius

No jasně. Nejsem zas taková závislačka :D Ale do té hry si chodím čas od času odpočinout a pokecat si s lidmi a taky se s nimi scházím, takže mi není příjemné, když se teď se mnou někteří nebaví, protože jim nakecala bůhví co a všude mě tam promlouvá a roznáší různé lži. Tohle by si už z principu neměla dovolit. Sama od sebe s tím ale přestat nechce. Prosila jsem ji, ale neodpovídá. Policie by ji nemohla donutit se mi minimálně veřejně omluvit a zastavit ji? Je pro ně blbost to řešit, když jde o hru?

• Citovat
  • Nahlásit
1846
1.9.20 17:09
@Anonymní píše:
@ricciusNo jasně. Nejsem zas taková závislačka :D Ale do té hry si chodím čas od času odpočinout a pokecat si s lidmi a taky se s nimi scházím, takže mi není příjemné, když se teď se mnou někteří nebaví, protože jim nakecala bůhví co a všude mě tam promlouvá a roznáší různé lži. Tohle by si už z principu neměla dovolit. Sama od sebe s tím ale přestat nechce. Prosila jsem ji, ale neodpovídá. Policie by ji nemohla donutit se mi minimálně veřejně omluvit a zastavit ji? Je pro ně blbost to řešit, když jde o hru?

Tak ti dám netrolící odpověď. Ano, je. A pak jedna rada do života: Víš, jak poznáš opravdové přátele a dobré lidi? Nesoudí lidi podle toho, co říkají druzí, ale sami si dělají obrázek o člověku. Takže ti, co se s tebou nebaví na základě pomluv, nestojí za to.
A ve virtuálním světě to platí 10násobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12651
1.9.20 17:10

Mno kybersikana se obcas resi, ale netusim, jestli I takhle, kdyz je to v zasade v ramci uzavrene komunity :think: A jestli by to splnilo definici…kdyz „jen“ siri drby, ale neni v tom nejake vyhrozovani apod. Uprimne, prijde mi to jak kdyz se pomlouvaji deti ve skole :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
799
1.9.20 17:13
@Anonymní píše:
@ricciusNo jasně. Nejsem zas taková závislačka :D Ale do té hry si chodím čas od času odpočinout a pokecat si s lidmi a taky se s nimi scházím, takže mi není příjemné, když se teď se mnou někteří nebaví, protože jim nakecala bůhví co a všude mě tam promlouvá a roznáší různé lži. Tohle by si už z principu neměla dovolit. Sama od sebe s tím ale přestat nechce. Prosila jsem ji, ale neodpovídá. Policie by ji nemohla donutit se mi minimálně veřejně omluvit a zastavit ji? Je pro ně blbost to řešit, když jde o hru?

Pro policii je blbost to řešit i mimo hru, leda by tě pomluvou nějak výrazně ohrozila či tvou pověst, což se ale dokazuje velmi těžko. Vezmi si, kdyby policie řešila každou takovou roztržku mezi přáteli - obcházela pavlačové drbny, falešné kolegy v práci či sokyně v lásce. To by ji asi moc času na opravdové zločiny nezbylo. Něco jiného je kybersikana, to ale dle tvého popisu není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.20 17:22

Já slyšela o tom, že se řeší křivé obvinění. Tak trochu jsem doufala, že by tam mohlo spadat i to, když o mě řekne něco, co jsem neudělala, například, že jsem na ni poslala sociálku. Vím, že pomluvy na facebooku, v práci a tak se řeší. Ale u té uzavřené komunity jsem si nebyla absolutně jistá. Houby se v tom vyznám, proto se omlouvám za hloupý dotaz. Kdyby mě v té hře nikdo neznal, tak je mi to jedno, ale takto mi to není příjemné no.. A navíc se bojím, že se to bude jen stupňovat, dokud nepřestanu hrát a to bych nerada..

Jinak vím, že je moje blbost, že jsem jí vůbec něco osobního říkala a že jsem nezůstala před všemi v anonymitě, ale stalo se..

• Citovat
  • Nahlásit
5203
1.9.20 17:24

Na tvém místě bych na tu policii šel, ihned…
Já hrál jednu střílečku a jeden hajz. lík si podfukem opatřil lepší zbraň, na kterou ve svém levelu neměl nárok, já ho napráskal, protože mě sr.al už delší dobu a teď je před soudem pro nedovolené ozbrojování a neoprávněnou manipulaci se zbraní… Nejspíš pude na pár let sedět a patří mu to, šmejdovi… :pankac: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16923
1.9.20 17:26

Skoč s tím určitě na policii. Kluci na služebně se taky potřebujou občas zasmát.
Najdi si skutečný přátele, začni žít skutečný život a bude líp…pak nebude mít taková drbna šanci… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30267
1.9.20 17:52

Je to hloupost. Virtuální přátelé. Najdi si skutečné. A budeš mít klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
174
1.9.20 18:21

Nahlásit to můžeš. Ale je to přestupek proti občanskému soužití. Sepíšou to a pošlou na přestupkovou komisi, kam se pak budete muset dostavit. Pokud to chceš hlásit, zajisti si důkazy ( veškeré zprávy a tak.) Dle mě bych se na to ale vyprdla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama