Pomoc - preruseni tehotenstvi Down

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LenčaX
Kelišová 6260 příspěvků 08.03.09 13:45
Pomoc - preruseni tehotenstvi Down

Ahoj holky, ve stredu 4.3.09 jsem nastoupila do nemocnice z duvodu vyvojove vady u plodu Down.syndrom (19.tyden tehotesntvi). 5.3.09 jsem porodila holcicku, byla strasne malinka, ale pro me nadherna. Jsem na tom psychicky celkem spatne, porad jen brecim a obvinuji se. Bylo to pro nas s manzelem a hlavne pro me, nejtezsi rozhodnuti v zivote, nikomu bych to neprala. Samozrejme nekdo muze zastavat ten nazor, ze jsem si mimi mohla nechat, ale osobne bych vice „trpela“, kdybych vedela, ze bude mit vetsi sklony k nemocem, mohlo se pry jeste nejpravdepodobneji narodit se srdecni vadou, atd. ...... Ani sama nevim,jak se s tim mam vyrovnat, mimi bylo vytouzene a po nasazeni Duphastonu a ted nevim jakeho leku se to povedlo hned na poprve. Nemohly mit ty leky pri poceti vliv na to, ze bylo postizene?!!! Jedine co je „pozitivni“ pro nas s manzelem, ze plod mel Down.syndrom-volna trizomii 21 chromozomu - coz je pry nahodne a neni to prenasene ani jednim z nas. Ale i tato utecha mi ted vubec nepomaha. Porad tu malou vidim pred ocima a omlouvam se ji a sama se na sebe nemuzu ani podivat. Chvilemi si rikam, ze jsme udelali to nejlepsi, ale na druhe strane je mi ze me samotne spatne… Uz jednou jsem potratila v 7tt v roce 2007, takze je to pro me horsi v tom, ze dalsiho tehotenstvi se budu bat do 5 mesice, nez budu mit krevni testy na VV za sebou.
Jen se chci zeptat, nesetkaly jste se nekde s nejakym clankem, kde mel nekdo podobny pribeh a v dalsim tehu se mi narodilo zdravem miminko ?!!! Nebo jestly samy jste neco podobneho prozily..... Jesli jo, prosim, dejte mi vedet. Dekuji predem za vsechny Vase odkazy.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 08.03.09 13:52

Lenči - předem je mi moc líto co se stalo, ale myslím, že tvé rozhodnutí bylo správné…snad čas všechny ty rány zahojí a bude zase lépe a brzy zdravé miminko!

Posílám odkaz, co jsem našla tady na e-miminu, tak jukni…
Pa pa

https://www.emimino.cz/modules.php?…

LenkaKa
Kecalka 157 příspěvků 08.03.09 14:21

Ahoj Lenčo,
moc mě mrzí, co vás potkalo :-( Jediné co pomůže, je čas. Moc vám držím pěstičky, ať se vám brzo podaří zdravé miminko. A píšu hlavně proto, že moje švagrová se švagrem zažili přesně to co vy. Bylo to jejich první těhotenství a potom se jim narodily dvě zdravé, krásné děti. Přeji vám hodně moc štěstíčka!!
 Lenka

kamiŠ
Generální žvanilka 23825 příspěvků 08.03.09 14:25

Leni- je to hrozné. Prožila jsem to samé, jen naše miminko mělo VV srdíčka. Sama říkáš, že by bylo těžší žít s postiženým dítětem. prostě jsi se tak rozhodla a už to nezměníš…

Bude to dlouhou dobu bolet a trvat než se s tím vyrovnáš. Nezapomeneš nikdy! Ale nesmíš si nic vyčítat, i pro to mimi je to tak lepší…

Já jsem byla těhotná po 3IVF, takže taky vytoužené dítě. Po porodu jsem ho radši vidět nechtěla, aby mě to ještě víc nebolelo, bylo by to pro mně o to horší…Stačí, že jsem se zeptala na pohlaví a velikost a váhu, i to jsem si pak vyčítala…

Genetika vám určitě dopadne dobře, jako nám :-) Ber to tak, že to byla špátná souhra náhod a okolností. Tak nám to vysvětloval i genetik. A že se nám to v žádném případě opakovat nebude. v což pevně věřím a doufám!

A těma lékama to nebylo… Ty na tyhle vady nemají vliv…

Přeji ti hodně síly na překonání bolesti a do další boje za mimčem!!!

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.09 18:17

Hmm, ve staroveke Sparte zabili dite kdyz bylo malo zivotaschopne nebo jinak postizene kratce po porodu. V soucasnosti ze to dela v pulce tehu, rozdil ovsem nevidim. :cry:
Pouze lekarska veda si vede ze se „nerodi“ postizene deti - to je tedy „uspech“.

Ac to tak vypada neobvinuji te autorko. Myslim ze ses nemela na holcicku divat, ted muzes donekonecna premyslet, jestli by jeji zivot byl opravdu tak hrozny, ona opravdu tak nestastna a kvalita jejiho zivota tak snizena ze si nezaslouzila zit…
Co kdybys ji donosila, porodila a ona by zila…tys ji videla, byla by na tobe zavisla a pak uz bys ji nedokazala zabit…drz se, mnoho sily!

Bubina
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 08.03.09 18:51

Mila anonymni, myslim, ze kazdy ma narok na vlastni nazor, ale nekdy je lepsi si ho nechat pro sebe. Lenca trpi asi uz dost a ted se citi urcite mnohem lip..........­.....Diky :twisted:

Lenquita
Kecalka 198 příspěvků 08.03.09 18:53

Leni,
já nechci hodnotit, že jsi to udělala, za sebe si říkám, že bych to neudělala, ale ! v té dané situaci jsem nebyla, tak jsem VELMI opatrná s hodnocením.
Chci Tě jen povzbudit-moje kolegyně v práci také rodila holčičku s Downem okolo 5. měsíce(v roce 2004), dnes má už 3letou cácorku a čekají v létě druhé mimi…
Přeji hodně síly.

Lenquita
Kecalka 198 příspěvků 08.03.09 18:57

Anonyme ,
pokud takto hodnotíš a dáváš najevo svůj názor, bylo by slušné se podepsat. Lenča šla taky s kůží na trh, a milé jí to určitě nebylo.
Já s potratama také nesouhlasím, ale neosočuji si právo, jí kritizovat.
To je každého svobodné rozhodnutí.

Kalisek
Kelišová 5664 příspěvků 08.03.09 19:01

Leni, je mi to moc líto. Moje sestra bohužel „potratila“ na konci 5. měsíce a předtím v I. trimestru. Proto chápu, jak se asi cítíš, i když ne úplně osobně. Přesto, dnes má ročního chlapečka, sice se narodil také hodně předčasně a musela být skoro celé těhotenství v nemocnici, ale je zdravý, všechno dohnal snad rychleji než to jde a na všechno špatné zapomněli.
Nevzdávejte to a přeji moc síly!!!

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 08.03.09 19:16
Anonymni píše:
Hmm, ve staroveke Sparte zabili dite kdyz bylo malo zivotaschopne nebo jinak postizene kratce po porodu. V soucasnosti ze to dela v pulce tehu, rozdil ovsem nevidim. :cry:
Pouze lekarska veda si vede ze se „nerodi“ postizene deti - to je tedy „uspech“.Ac to tak vypada neobvinuji te autorko. Myslim ze ses nemela na holcicku divat, ted muzes donekonecna premyslet, jestli by jeji zivot byl opravdu tak hrozny, ona opravdu tak nestastna a kvalita jejiho zivota tak snizena ze si nezaslouzila zit…
Co kdybys ji donosila, porodila a ona by zila…tys ji videla, byla by na tobe zavisla a pak uz bys ji nedokazala zabit…drz se, mnoho sily!

Nikdo, ani anonym, by neměl soudit, dokud si nezkusí vše, co život s mentálně postiženým obnáší. Není to jako ve filmech, není to jen romatika a cituplná idyla. Ano, mohou být šťastní, mohou dát lásku - ale cena je opravdu hodně vysoká. Prosím, věřte mi, že vím, o čem mluvím.

Děkuji bohu, že mám děti zdravé, že jsem nemusela nic podobného řešit. Snad vím, jak bych se zachovala, ale nebyla jsem naštěstí v té situaci, tak nevím, zda bych měla sílu. Jsem klikař.

Leni, nebylo to snadné rozhodnutí a musí strašně, ale neuvěřitelně strašně bolet. A bude to bolet dlouho, ale přeji ti, aby přišel happyend v podobě zdravé rodiny.

L.

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 08.03.09 19:18

Docela koukám, jak dokáže být někdo hnusný. 8O Mám ny mysli Anonymní, co si tady dost nevhodně vylévá srdce.
Nejradši mám tohle teoretizování, jak máme dát životu šanci, od člověka, který takovou situaci osobně nezažil nemají takové řeči žádnou váhu…
Byla jsem kdysi taky tak naivní jako ona laskavá Anonymní a tvrdila jsem, že bych donosila jakékoli dítě, dneska s plným vědomím můžu prohlásit, že bych se zachovala stejně jako Lenča.A nebojím se to podepsat.

Lenčo , netrap se víc, než je nezbytně nutné…Znám několik maminek, které po prvním neúspěšném těhotenství porodily zdravé miminko a pevně věřím, že totéž čeká i tebe, určitě si to zasloužíš. :wink:

Lusie
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 08.03.09 19:24

Leni : držím pěsti, ať je brzo líp. S postiženými dětmi jsem pracovala a kdo nezkusil - ať nehází kamenem… Věř, že čas je milosrdný a měří všem stejně - bude líp. A s dalším prckem zůstane už jen malá jizvička na srdci.

anonyme : špatnej den nebo špatnej život? Po přečtení tvých řádek bych ti s obrovksou chutí šlápla sparťansky do šklebu. Protože úsměv podle mě nikdy nenavštívil Tvoji tvář. Zřejmě máš vlastí trabl, ale ubližováním ostatním - si z něj nepomužeš. Nesuď. Na to je tady ten nahoře.

LenčaX
Kelišová 6260 příspěvků 08.03.09 19:35

Dekuji za vsechny pozitivni i negativni nazory. Zvlastne dekuji Vam holky, ktere jste me spise povzbudily, protoze tohle opravdu ted potrebuji. Nemyslim, ze jako „litovani“ by me nejak ted „spokojovalo“, jen je pekne slyset(cist) par uprimnych slov… DEKUJI......

Anonyme : Kazdy ma mit pravo sveho nazoru. Neberu ti ho.. Ovsem, kdyz uz neco takoveho napises, tak nebud zbabely(a) a podepis se. A taky pokud si v teto situaci nebyl(a) a nekdy v ni budes, tak pak jsem zvedava na tvuj nazor. Treba se nezmeni a tim padem pred tebou smekaaam, opravdu, tolik „sily“ bych ja osobne nemela…Chapu, ze takove detatko ma pravo zit(taky neni mimuta, kdy na ni nemyslim). Ale ..... A to jestli jsem se po porodu na nej podivala, tak je snad moje vec, chtela jsem se s ni takovym zpusobem rozloucit. Citila jsem v tu chvili, ze je to spravne a ze ji musim videt…Nechci timto ale rict, ze ti neco vycitam.......

leila
Neúnavná pisatelka 16742 příspěvků 08.03.09 19:35

LEni je mi to taky moc líto. Musí ti být hrozně. Já nemám stejnou zkušenost, díky bohu, ale zachovala bych se stejně. Ono to musí být příšerně těžké se o někoho takového starat a myslím že dokud to nezažiješ tak to ani nedomyslíš. Do konce života by jsi byla uvázaná a porodit a dát do ústavu je podle mě horší řešení než to pro jaké jsi se rozhodla. Podle mě jsi se rozhodla opravdu správně
Do souvisloti s Duphastonem bych to opravdu nedávala. Znám hodně holek které po tomto léku otěhotněli a bylo vše v pořádku.
A taky znám z mého okolí asi 2 případy kdy nešlo tedy o downa ale o vadu neslučitelnou se životem a další těhotenství bylo už v pořádku.
To samé přeju i tobě a určitě to tak bude. A hlavně tomu musíš věřit a musíš být o tom přesvědčená :wink:
Přeju ti hodně síly a hlavně to další těhotenství které skončít tak jak má

leila
Neúnavná pisatelka 16742 příspěvků 08.03.09 19:48

Ještě sem napíšu to co jsem teď četla v nějakém časopise. byl tam rozhovor s nějakým gynekologem, byl to už starý pán,a le jeho názory se mi moc líbili. Ptali se ho na názor na to že ženy mají právo rozhodnout o těhotenství a chlapy do toho nemůžou mluvit a sklouzlo to k otázce jestli donosit nebo nedonosit postižené dítě. Psal tam že měl jednou jako pacientku doktorku, vyšly jí pozitivní testy na DS, paní říkala že tomu nevěří a je to špatný výsledek z laboratoře. Testy opakovali, stejný výsledek. Paní trvala na svém. Dítě se tedy narodilo a ona ho okamžitě dala do ústavu. Psal tam že tohle právě odsuzuje a pak by se takové ženy měli o děti starat pravdu sami a nebo si ústavní péči platit, protože to udělala úmyslně a vědomě a doplácí na to osttní.
Možná že se někomu může zdát že to s Lenkou až tak nesouvisí ale chci jí jen prostě říct že rozhodnutí bylo určitě správné-pokud ho tak cítila :wink:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >