Krvácející dásně v těhotenství

1296
18.7.05 14:25

POMOC ZÁNĚT DÁSNÍ

POTŘEBUJU MOC PORADIT.
OD DNEŠNÍHO RÁDA MÁ ZDUŘENÉ KRVÁCEJÍCÍ DÁSNĚ U DOLNÍCH ZUBŮ.DOCELA DOST TO BOLÍ. MŮŽETE MI PORADIT CO NA TO PŮSOBÍ ??

JSEM 7 TÝDNŮ TĚHOTNÁ.

MOC VÁM VŠEM DÍKY.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
18.7.05 15:17

Nejlepsi reseni bude asi ZUBAR. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
18.7.05 15:26

Zánět dásní

Ahojda, zánět dásní je v těhotenství prý dost častý. Ale jako každý jiný zánět je nutný se ho brzo zbavit, pro tělo to asi není nic dobrého. Na zklidnění pomáhá převalovat v puse šalvějový čaj. Jenže nevím, jak v těhu, to se kdejaké bylinky nemůžou. Radši si skoč k tomu doktorovi. To bude nejlepší a hlavně to neodkládej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
418
18.7.05 16:31

Na zánět dásní je výborný TANTUM VERDE, je to taková zelená vodička a stojí asi 140 Kč. Je tam napsáno, že by neměla mít žádný vliv na plod, ale je třeba ho brát po poradě s lékařem. Tak zkus zavolat svému dr., jestli to můžeš brát. Já to mám vyzkoušené, na záněty dásní trpím dost a pomáhá to rychle. Nikka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1182
18.7.05 18:22

Šalvěj je výborná, ale asi by hned nepomohla, pokud je to moc au. Pak prodávají volně v lékárně Florsalmin - je to koncentrovaná šalvěj (kapky), jelikož se tím jen pusa vyplachuje, nemělo by to mít vliv na plod. Ale radši se zeptej v lékárně. Pak pro sebe používám potírání dásní neředěným tea tree olejem, ale to bych asi v těhu nezkoušela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
18.7.05 19:01

Mě doktorka v těhu poradila Meridol (pasta nebo ústní voda) a při přetrvávajících potížích vyplachovat heřmánkem. Terík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.7.05 19:37

Re: Zánět dásní

:! POZOR!!:! Šalvěj by neměly užívat těhotné a kojící ženy (a lidé trpící epilepsií) v medicínsky účinných dávkách. Obsahuje thujon, který ve vyšších dávkách vyvolává vedlejší účinky. Asi bys jí nejedla na kila, ale raději na ni pozor.

Jinak v těhotenství je nornální zvýšená citlivost a hlavně krvácivost dásní - ale raději doporučuji zubaře.
Pavla

kopecek píše:
Ahojda, zánět dásní je v těhotenství prý dost častý. Ale jako každý jiný zánět je nutný se ho brzo zbavit, pro tělo to asi není nic dobrého. Na zklidnění pomáhá převalovat v puse šalvějový čaj. Jenže nevím, jak v těhu, to se kdejaké bylinky nemůžou. Radši si skoč k tomu doktorovi. To bude nejlepší a hlavně to neodkládej.
  • Nahlásit
  • Citovat
327
18.7.05 19:43

Omlouvám se, předchozí anonym je ode mě. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
18.7.05 19:50

Ahoj Mikino,

mě taky záněty dásní znepříjemnily těhotenství,ale určitě se s tím dá něco dělat.Já teda běžela k zubaři,ta mi doporučila taky výplachy vodičkou Tantum Verde a hlavně nepolykat!Pak na krvácivost dásní,což byl taky můj problém a i teď bohužel je výborná pasta Lacalut Activ,dost pálí,ale dá se to vydžet. Úspěšnou a hlavně rychlou léčbu ahoj Naďa a Niki 11m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
18.7.05 21:31

Ahojky,
moc Vám vše díky. Natřela jsem to asi 2× za den ( zatím ) tea tree olejíčkem a koupila jsem si Herbadent a zdá se to lepší. Už to není tak nateklé a ani to moc nebolí.
V každém případě se zítra objednám na konzultaci ke své zubařce.

Díky. Mějte se krásně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
18.7.05 23:07

Ahoj!

Tak TOHLE mi pěkně znepříjemnilo celý jeden trimestr!!!
Kolikrát já bolestí brečela… (Normálně - netěhotné mi na to skvěle zabíral Brufen, ale v těhu… (No, mezi námi, asi 3krát za těhu jsem si zobla, když už to s těma blbejma dásněma nešlo vydržet, ale nemá se to!)

Pomohlo Tantum verde (potírala jsem přímo to místo), ledování (no, já to teda jenom chladila namočeným kapesníkem, i to bylo dobrý), a pak gely, co se dávají na dásně miminům, když se klubou zuby: Mundisal a ještě jeden od K, nevzpomenu si na název(nějaké německé jméno). Ten byl lepší!!
Prostě gely, které obsahují lokální anestetikum.
Moje zubařka ještě dává předpis na takovou tinkturu za přírodních bůhvíčeho, namíchají mi to vždycky přímo v lékárně. Je to hnusný, ale taky to docela ty dásně stáhne a zklidní… Jinak ti zubař se zánětem dásní (kór v těhu) moc nepomůže:(((

Musela jsem to střídat, třeba to Tantum verde je super, ale já si na něj docela rychle „zvykla“, a pak už mi to od bolesti nepomáhalo:(

Ať to rychle přejde (já se s tím trápila celý druhý trimestr:((

Baghira a Eliška (15 m.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.7.05 01:22

Ahoj, i já jsem v sedmém týdnu těh. Mám stejný problém, doktor poradil tantum verde a během dvou dnů to přestalo, Je to takový gel. Potřeš to jím a krásně to stáhne. No uvidíš co to pomáhá.

• Nahlásit
  • Citovat
22
29.7.05 09:00

Už píšu asi pozdě, ale protože jsem byla včera u zubaře a přesně tohle téma jsme tam probírali. Důrazně mě upozorňoval, že zánět dásní v těhotenství bývá častý, ale NESMÍ se podceňovat, dokonce prý může zvýšit riziko samovolného potratu!!! z důvodu vstupu infekce do těla. Takže milé těhulky, se zánětem dásní rychle k doktorovi! Jinak Herbadent je při prvních potížích fakt dobrý, zdálo se mi, že zabíral okamžitě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
26.8.05 17:21

No tak to teda koukám, mně moje zubařka řekla, že zánět dásní v těhu je normální a že se mám smířit s tím, že mne bude držet až do konce kojení… Jen ať prý čistím zuby :? . Ale docela se mi osvědčilo (skutečně) čištění zubů po každém jídle, mezizubní kartáček, Paradentol a ústní voda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
10.10.05 21:34

Zánět dásní

Ahoj, i me trapi dasne. Doktorka mi doporucila Meridol - zubni pastu a vodu. V knizkach co mam pisou ze pomaha vyplach hermankem 2× denne. Drz se Jarka 26tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama