pomuze odsavacka?

Anonymni
28.8.07 17:12

pomuze odsavacka?

Ahoj maminky!
Mam 2mesicni miminko a kojeni je pro nas stale na prd. Mala se u toho vzteka, krouti, skrabe… nejdrive jsme mysleli ze to budou prdiky, ale ted mi prijde, ze jen tim to nebude. Nekdo tu psal, zkusit si pomoct dudlikem a to nam trosku pomaha, hned jak se zacne vztekat (po par min) dam ji dudlik a prestane, pak dam prso a situace se opakuje furt dokola. Tak 4-5× tydne ji davam pit caj z lahve a to je vzdy bez problemu, zadny vztekani. O vikendu se mi najednou udelalo tolik mlika, ze jsem nevedela co s tim…odstrikavala jsem ruco a na druhy den se to srovnalo no a pak se krize opakovala, ale s tim, ze jsem mliko nemela skoro zadne. Fakt uz si nevim rady. Premyslim, ze si koupim odsavacku a zkusime to s ni. Nechci prestat kojit, ale jsem uz zoufala. Stale prolizam forum a snazim se najit nake rady, ale nic nezabira. Diky vsem za kazdou zkusenost…potrebovala jsem se aspon vypsat!
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

980
28.8.07 18:27

Ahojky, nepřemýšlela jsi o laktační poradkyni? Já jsem to tenkrát volila a díky ní už vím,že mám plochý bradavky a to kojo prostě z počátku bylo právě kvůli tomu s problémy. Třeba by ti to taky pomohlo, seznam poradců je na
www.kojeni.cz

Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
28.8.07 20:31

Nebo se mrkni na www.kojeni.net jsou to stranky jedne laktacni poradkyne a je tam i online poradna a take bohata databaze otazek a odpovedi - takze tam urcite najdes nejakou radu. Me ty stranky mhokrat moc pomohly.
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
28.8.07 21:23

Ahoj,

já to měla s prvním synem podobný. Nakonec jsem zjistila, že je pro nás nejlepší kojit v leže a průběžně dudlíčkovat. No někdy to byl očistec. S odsávačkou bych moc nezačínala. Stačilo mi, když jsem kvůli práškům musela na 2 dny kojo přerušit a odstříkávat. Nedělala jsem nic jinýho než že jsem sterilizovala flašky a odstříkávala. Děs. Zkus kojit při chůzi, nebo při pohupování na balonu, nebo někdy stačí změnit polohu kojení - třeba na fotbalové držení. Nebo hlazení po zádech… Já to vydržela do půl roku, pak s příkrmama už to celkem šlo. Držím palce! Ještě mě napadlo, jestli jí neteče moc mlíka - to by bylo dobrý před kojem trošku odstříkat - nebo jí to teče zpočátku málo - pak bych před kojem nahřívala prsa a masírovala, aby se líp spustilo mlíko. Neublinkává? Někdy děti takhle běsní, když se jim při jídle vrací mlíko do krku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6847
29.8.07 02:32

Evo, urcite zkus najit DOBROU laktacni poradkyni.
My jsme s kojenim taky od zacatku bojovali, az bohuzel pozde jsem zjistila, ze maly mel zkracenou uzdicku pod jazykem, takze se mu tezko pilo a navic mne se mleko rychle spoustelo a on nestihal a skoro se topil :-)
No, skoncilo to tak, ze mi zacal prsa odmitat, tak jsem si pujcila profi pumpu (a pak koupila svou) a odstrikavam. Maly je spokojeny a ja vlastne taky. Jo, je to otrava s umyvanim flasticek, ale uz jsem si nejak zvykla. Ale rucne nebo rucni pumpou bych ti to nedoporucovala. Pokud odstrikavat, tak jedine s dobrou pumpou.
Kojeni fakt neni pro kazdeho tak prirozene, takze se nad tim moc netrap. Pri kojeni muze nastat desna spousta problemu, hlavne pokud ti dva (mama a miminko) nejsou kompatibilni. Preju hodne stesti a drzim palecky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.8.07 14:07

Ahoj! Diky vsem za podporu. Ty stranky kojeni.net jsou fakt super. Vcera pres den mala pila celkem v pohode, jen vecer zase ty hystericky sceny, dneska nas zachranuje dudlikovani :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama