odsávačka a více mléka

1364
20.8.07 15:43

odsávačka a více mléka

Mám problém - málo mléka. Pořídila jsem si odsávačku od Medely a teď nevím, jak to správně udělat, aby se mi mlíčka začalo tvořit víc. Máte s tím někdo zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1785
20.8.07 15:51

A mimčo pije málo nebo má delší intervaly? Dítko by podle mého mělo nastimulovat větší tvorbu mléka líp, než odsávačka:-)
Ale obecně: čím častěji kojíš nebo stimuluješ bradavky, tím více by se mléka mělo tvořit, největší efekt mívá noční kojení. Nevím, kolikrát za noc kojíš, ale zkus mimčo přikládat častěji, třeba i v polospánku, jestli se nechytne, aspoň podudlat, pokud nemáš příliš bolavá prsa.
A ve volných chvílích můžeš využít i odsávačku, je dobré na to mít chvilku klidu, myslet na mimčo nebo na něj koukat, před tím trochu prohřát prsa a chvilku stimulovat bradavky, aby se probudil spouštěcí reflex.
Taky dostatek tekutin, kojicí čaj, to všechno pomůže, neboj:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
20.8.07 15:52

Ja jsem mela taky malo mleka, ale s odsavackou mi neslo odsat, koupila jsem si v lekarne caj na podporu kojeni a k tomu mi jeste doporucili homeopatika na tvorbu mleka a po nich se mi asi za 3 dny zacalo delat vic mleka a vydrzelo to az doted.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
20.8.07 16:43

ahojky

je to přesně tak, že čím víc kojíš, tím se tí víc dělá mlíčka.takže zkus více odsávat a častěji a bude více mlíčka.určo zkus i čajík pro kojící matky, prý doporučujou i meltu, já jí pila a mlíka jsem měla vždy dost.a kojila jsem přes den po 2 hodinách. jo a taky se má hodně ale fakt hodně pít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1364
20.8.07 16:43

Čaj piju jak divá - 3× denně - homeopatika už beru třetí den, tak snad taky zaberou. Malá mi pije právě dost málo - 5 minut a víc ani ťuk, ale je pravda, že už tam toho potom moc nezbývá, odstříkám tak 10 ml. Asi zkusím to noční přikládání.
V sobotu už jsme museli přidat nutrilon - fakt už měla hlad a mlíčko prostě nebylo, tak teď nabízím dokrm po každém kojení, občas si vezme občas ne, teď mi zrovna po kojení vytáhla ještě 90 ml nutrilonu a je spokojená. Tak jsem z toho na jednu stranu smutná a na druhou jsem ráda, že je malá v pohodě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
20.8.07 19:52

Stef- no jasně, nemá cenu za každou cenu kojit na úkor miminka.prostě když to nejde, tak to nejde a lépe dávat UM a miminko spokojené. určitě. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1364
21.8.07 09:04

Tak jsem konzultovala přes net s laktační poradkyní - ještě to zkusím. V noci jsem jí krmila už ve dvanáct - v polospánku, potom ve tři - taky tak a v šest, to už byla vzhůru. A papala hezky - přes den to zkusím po dvou hodinách vždy z jednoho prsa, uvidíme, jestli se to mlíčko stihne dotvářet. Nejvíc se bojím toho, že ty prsa budu mít prázdný a nebude. Ale dneska to ještě zkusím, příkrm jen v krizi. A taky zkusím asi ještě zainvestovat a koupím si váhu - abych věděla, kolik malá vypije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8118
21.8.07 10:21

Když jsem koukala na metřík, že má malá 2 měsíce, tak máš možná laktační krizi. Měla jsem to taky, pak se to zlomilo a mlíka bylo dost. Tak přeju, ať to zvládnete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama