Co si o tom myslíte?

13.8.07 12:43

Co si o tom myslíte?

Ahoj všem maminám,už jsem tu psala s problémem s kojením,že malá po každým kojení brečela,potom jsem odjela k rodičům a kojení bylo zase v poho,jenže od 3.měsíce přesně po očkování malá celou noc nespala,tak jsem si myslela,že má reakci na očkování,ale to asi ne,už to trvá 14dní,Ajka přes den jí po 3hodinách,nevim kolik toho vypije protože víc než 5-6min. tomu nedá,usne kolem půl 9 večer,přesně kolem půlnoci se vzbudí na kojení a pak už kojim snad s hodinovýma přestávkama furt až do 5-6hod. a pak už zase po 3.hod.tak ted nevim jestli mám málo mlíka nebo jí prostě nechutná,ale jak je v polospánku a má hlad,tak to nahání.Nechci jí za každou cenu přikrmovat,abych se vyspala,ale za 14dní má 4.měsíce,tak nevim jestli jí nemám zkusit dát už kaši na noc?Budu pak moct ještě kojit?Jaký máte zkušenosti?Mám pocit,že okusí něco lepšího a mlíko už nebude chtít vůbec,ale zase asi je hladová,když se v noci furt budí,jen mi vrtá hlavou,že přes den ne!Díky za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2318
13.8.07 12:53

Ahoj,

kojení v noci po hodině celkem běžný, nejde ani moc o hlad, jako spíš o zvyk. Kaší se to většinou moc nespraví. Já oba kluky taky kojila od 3, 4 měsíce každou hodinu. Starší se v noci budil minimálně 6×, starší je na mě hodnější a vydrží od půl osmé do 2 - 3 a pak po hodině po dvou do 7. Teď je nám 5 měsíců (nejsem schopná aktualizovat metřík) a začali jsme večer s kaší, ale proto, že po celým dnu mám prsa vysátý a on pak večer po kojení brečí a nemůže usnout. Přes veškerý předsevzetí jsem předevčírem na:,–(ila přes den i šťávičku od Hipp z láhve a světe div se, vrhá se na mě až po 2 hodinách :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
13.8.07 13:03

Máš úplně normální intervaly, jsou holky, které kojí nonstop po 1-2 hodinách celých 24 hodin. Po půlroce můžeš pomalu začít korigovat noční kojení, ale teď bych fakt nic neřešila, dítko se i potřebuje ujistit, že tam pro něj pořád jsi. Na kaši je ještě brzo a většinou se tím nic moc nezlepší:-)
Pokud mimčo pročůrá minimálně 5 plen a má normální stolici, roste do délky a nehubne, je živeno normálně, takže prostě vydrž, bude líp, uvidíš:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
13.8.07 13:10

Ahoj,

málo mlíčka určitě nemáš! Malá se ti budí ne hlady, ale spíše ze zvyku. Když se vzbudí potřebuje pocit blízkosti a sát. Tím, že jí nabídneš prso, tak jí to uklidní a znova zase usne. Máte taky už věk na zoubky, koukala jsi jí do pusinky, jestli nemá nateklé dásničky?
Jinak tě trošku uklidním. Lukáškovi je dnes 9 měsíců, budí se mi 2×-6× za noc, jak kdy! Kaše absolutně nepomohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.8.07 13:14

No,já se v ní prostě jen nevyznám:-)do 3.měsíců krásně spala a ted tohle,tak jsem si říkala,že jí to mlíko asi už nejede,jen v noci:-)pleny máme počůraný pěkně,ale stolici třeba jen 1 za den a většinou právě v noci nebo ráno,možná má i boleníčko a možná jsem si jí naučila já,jak byli ty vedra tak přes den moc nepila a spala,že usnula kolem 20,30 a spala do 4-5hod.jenže já jsem měla blbej pocit,že málo pije a o půlnoci jsem jí spící přiložila,to se vždycky pěkně napila a hned spala dál,tak ted se budí sama,ale pak už kojim po hodině,tak nevim,když říkáte,že je to normální,přibírá tak 300g za 14dní což prej neni moc,ale vypadá pěkně,přijde mi jako cvalda:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
13.8.07 13:23

Koutnakovko, řekla bych, že ti malá pobrala ve čtvrt roce rozum a zjistila, že noční gáblík je prima - je to taková kojenecká verze vyžírání ledničky :)

Máš dvě možnosti - buď jí to stopneš - a mohu ti potvrdit, že to jde, jen to trvá pár týdnů (když jste takto rozjetí) nebo budete v noci tak často kojit - a pamatuj, že ani jedna varianta není ta správná, fakt záleží jen na vás.

Lesina

PS: Klidně zkus kaši, ale věř, že si tím pravděpodobně nepomůžeš :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
13.8.07 13:37

Ahojky, chtela jsem se zeptat: Vazne ma mala hlad? Mne to pripada, ze chce jenom byt u prsu.. Pouzivate dudlik? Mozna by pomohlo tohle… Proste kdyz se probudi, dat ji misto prsu dudlik… Mne sice ted mala spinka v noci hodne… Tak jak jsi popisovala ty - 9,30 usina a budi se kolem 4-5 hodiny rano.. Zato pres den chce pit co dve hodiny… Z dudliku ji natahuje tak ho vubec nepouzivame… Jsem zvedava jestli ji to tak zustane…
Hezky den…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.8.07 13:39

No jo,já jí furt vychvalovala jak je ta moje kočička hodná,že to je určitě po tatínkovi a ona je stejná potvůrka jako jsem byla já,jenže já kojená nebyla a v tý době jako je ona už jsem pila ovocný štávy a měla normálka příkrmy a na mě kaše fungovala:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.8.07 13:45

Dudlík používáme,ale ted má nejradči ruku,takže ho moc nechce:-)hlad asi má kolem tý půlnoci,to se celkem asi hodně napije,kojim jí v leže,protože po těch 14dnech jsem už celkem mrtvá:-) a když jí dám odříhnout tak jí šoupnu zpátky do postele,to ješte usne,ale pak se vzbudí kolem půl 2 a to pije málo a už si nechce ani odříhnout a jen se vrtí a to už pak nemám ani sílu jí dát zpět do postele protože vim,že to se bude vrtět atd. jo a na zádech nespí!!To nesnáší,tak usne jen v kořárku,takže bud na boku a nejradči na břiše i když je většina mamin proti,ale na břiše usne skoro vždy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1652
13.8.07 14:07

Koutnakovko, já si teda myslím, že je to zcela normální…a řekla bych ukázkové kojení, přibírání v tomhle věku, i stolička 1×denně stačí.

chápu, že to kojení od půlnoci po hodině je děsný, ale myslím, že se to zase upraví.děti mají holt období, kdy je najednou všechno jinak a bez varování.

ke kaši - zkusit můžeš…já třeba mám tři děti a ani jednomu kaše na večer nezabránila se budit v noci několikrát na nášup ;-).

tak ať se vám to v noci zlepší

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.8.07 14:16

No vidíte,tak ono je to nakonec ukázkový kojení a já si myslela,že má hlad:-)tak to budu muset vydržet:-)tak ty přírmy jsou od toho 6,měsíce už normálka,ne?tak to ještě měsíc a půl:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
13.8.07 14:18

Koutnakovka: my kadíme 1× týdně, max. 2× týdně :-) A v noci saje poctivě 20 minut, žádný přicucnout, podudat a spíme. Když ho dřív odpojím, vzbudí se po půl hodině…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.8.07 14:25

Ona většinou u toho prsa usne a když jí dám odříhnout nebo se jen hnu,tak je zase vzhůru,je to s ní těžký!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
13.8.07 14:28

My v noci neříháme, v postýlce usne a spí tam do prvního koja. Pak zůstává u mě v posteli. Manžel se odstěhoval ke staršímu do děcáku, tak máme dost místa. Jen ho po pití odpojím, hned zadudlíčkuju a spí se. Ráno ho jen převalím na bříško, aby si odříhákoval :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
13.8.07 15:25

KOutnakovko,
nám se stalo totéž, malá se od tří měsíců budí mnohem víc :evil: , většinou po hodině, po dvou. Mám už stejnou zkušenost s prvním dítkem, spoléhala jsem na to, že v půlroce, kdy začal dostávat příkrmy se to spraví, ale bohužel. Tankrát jsme to museli rešit až v jeho osmi měsících, ale za to od té doby spí prefektně celou noc… Tak si říkám, že pár měsíců to musím ještě vydržet a pak uvidíme. Ale pro maminku je to vražedné :roll:

Vera

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama