Vůně Nutrilonu 1 Premium

Anonymni
11.8.07 22:34

Vůně Nutrilonu 1 Premium

Zdravím maminy,
právě krmíme Nutrilonem 1 Premium, bohužel dvojčátka jsou tak hladová že jim materské mléko vůbec nestačí :-( A to je jim teprve 20dnů, příkrmovali je už v porodnici a do lékařské správy doporučili právě Nutrilon. Jenže nám nějak nevoní, po třeba dvou hodinách v lednici je cítit tak trochu jako zkažené mléko, tak raději děláme čerstvé, nikde ale nemůžeme najít zda je to normální či nikoli. Jaké s tím máte zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2952
11.8.07 22:59

UM se připravuje vždycky čerstvé a nemá co dělat v lednici
a už vůbec pro takový malý prďoly!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
11.8.07 23:27

Ahoj,

Na krabici by melo byt napsane, ze se ma do hodiny spotrebovat. U pokracovacich mlek je to prodlouzeno na 2h. Proto vam asi nevoni. Myslim, ze ani na pohled nema tu spravnou konzistenci.

Obe deti byly na UM, takze vim, ze neustala priprava UM je namahava, ale neda se nic delat. Proste spoustu nevypiteho mleka i dnes vylevame…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.8.07 23:34

Ano na krabici to tak napsáno je, nicméně v porodnici to měli též hotové skladované v lednici proto je mi to divné.

Navíc tady na fóru spousta maminek uvádí že to normálně dávají do ledničky a pak ohřívají, před použitím. Samozřejmě jen jednou. Tak právě zjišťujeme co a jak ;o)

• Nahlásit
  • Citovat
136
12.8.07 11:28

Ahoj,

já dělala běžně Nutrilon na celý den a dávala do ledničky a řekla bych, že voněl stejně jako ten čerstvý…

No, je pravda, že na krabici to nedoporučují, ale dr. mi to v podstatě poradil, že v porodnici se to tak taky dělá.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
12.8.07 11:32

Syn umělé mléko nepije, ale kdyby pil, tak předem do lednice bych ho rozhodně nědělala. Ten návod na krabici tam není jen tak ze srandy a dodržovala bych ho. V různých diskusích jsem četla, že UM smrdí i po půl hodině, navíc se tam mlže srazit …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
12.8.07 12:12

malý pil nutrilon…taky mi moc nevoněl…i když jsem vždycky dělala čerstvý. Pokud máš obavy tak ho ochutnej … já myslím, že je to v pořádku. Vnímaní pachů je individuální. Asi v půl roce jsme přešli na sunar, ale pouze z finančních důvodů. Nutrilon i Sunar jsou velice kvalitní um. (podle mně tedy). Co mi fakt strašně smrdělo a to tak, že jsem celou krabici raději vyhodila psovi byl hamilon ( i když asi byl v pořádku).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2230
12.8.07 12:48

Leea: já si zas naopak Hamilon, dnes už se jmenuje HAMI, nemůžu vynachválit, jsme na něm od narození až doteď (2 roky) a holka ho miluje. Sunar mi naopak strašně smrděl a malá ho taky nechtěla, a Nutrilon je srovnatelný s Hami, i chutově, akorát je dražší.

Jinak přes den jsem dělala mlíčko vždy čerstvý, ale na noc (budila se na něj do 15 měsíců, strašný) jsem si udělala flašku dopředu a pak ohřála v ohřívačce. Dnes už bych do ohřívačky nešla a zůstala u mikrovlnky, je to podstatně rychlejší, i když se mikrovlny moc nedoporučují, ale na tu noc bych to tak prostě řešila dál. A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
12.8.07 13:05

Um teda dělám vždy čerstvé :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
12.8.07 17:30

No a co si dopředu uvařit a uchovat v ledničce vodu a mlíčko nasypat po ohřátí?(z dávkovače) Já to tak dělala, a nemyslím si, že by to byla až taková ztráta času. (ale dítko mám jen jedno…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3504
13.8.07 08:41

Ahoj,
taky máme dvojčata (teď už skoro půlroční) a od narození dokrmujeme. Vím, že v porodnici měli Um připravený, ale taky ho v té lednici neměli celý den… My jsme od začátku připravovali vždy čerstvé, a to tak, že si ráno převaříme do termosky vodu. Vždy ji necháme trošku vychladnout a jen nasypeme mlíčko. Párkrát se stalo, že kluci skoro nic nevypili, tak jsem to dala do lednice a hned další krmení to vypili… pokud ne, tak jsme to vylili. Teď už třeba nechávají jen trošku.. a to vylívám. Prostě to tak je. Jednou dokrmujem, tak jsem se smířila s tím, že to není nejlevnější záležitost, ale pokoušet jejich zdraví nehodlám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
13.8.07 10:29

Taky se mi bohužel poštěstilo pobýt se synem po narození 3 dny na intermediárním oddělení pro novorozence. UM tam měli běžně připraveno v ledničce - flašku se jménem dítěte a druhem mléka. Maminky měly odlít potřebnou dávku, ohřát a nespotřebované pak vylít. Připravovalo se 1 - 2 x denně.
Když jsem se na to ptala, tak mi vysvětlovali, že mléko připravují do studené vody a dá se hned do ledničky. Nesmí se prý opakovaně ohřívat. Vzhledem k tomu, že tím krmili nedonošené děti od 25. týdne, tak snad měli prověřeno, že je to bakteriologicky nezávadné, byť na krabicích UM je uvedeno, že připravovat vždy čerstvé. (ono je to asi jak s nevhodností hraček pro děti mladší 1 roku, atd.)

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.8.07 22:48

Tak nám to nedalo a napsali jsme přímo do Nutrilonu co a jak a tady je vyjádření:

„Dobrý den,
příprava kojeneckého mléka předem se nedoporučuje. Mléko je živnou půdou pro
baterie, ta v mléce rychle roste a množí se a pak dítěti může způsobit
nepříjemné zažívací potíže. Potřebujete-li v noci rychlou přípravu, postavte
si do ohřívačky pouze čistou převařenou kojeneckou vodu, do které pouze
těsně před použitím přidáte suché kojenecké mléko a čerstvé krmíte.
Vodu je možné si připravit i do termosky, kterou byste používala pouze k
tomuto účelu - možné k přípravě i ven, mimo domov.
V nemocnici se připravuje mléko v tzv. mléčné kuchyňce s přísným
hygienickým zaopatřením, kde dietní sestra připravuje pouze kojenecká mléka
a skladují se opět v lednici, kde jsou pouze kojenecké lahvičky, bez dalších
potravin.
Přeji krásný den.
Dana“

Takže se podle toho budeme i řídit ;o) Jinak děkujeme za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama