Popálený prst

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vokishka
Extra třída :D 12872 příspěvků 19.09.18 18:07
popálený prst

Ahoj všem, byla jsem šikovná, včera odpoledne jsem si párou popálila prst. Udělal se puchýř, který dnes ráno praskl a vyteklo něco bílého. Pořád to bolí, nic jsem na to nedávala (nic doma nemám :) ). Četla jsem, že puchýř už je dvojka, že i když praskne, zbytek by se měl odstranit. Má někdo zkušenost, je třeba někam jít nebo stačí koupit něco z lékárny? Fotka teda nic moc kvalita.

Reakce:

pannda
Kelišová 6634 příspěvků 33 inzerátů 19.09.18 18:10

s tímhle bych nikam nešla, takových popálenin bylo…Máš to v ohybu, což se asi bude hojit dýl, ale na to bych nic nedávala. Udělá se strup a ok.

Heivka
Závislačka 3238 příspěvků 19.09.18 18:12

Na popáleniny se mi osvědčil buď hemagel nebo hydrogelové náplasti.

vokishka
Extra třída :D 12872 příspěvků 19.09.18 18:16
@Heivka píše:

dík, potřebuju právě něco, aby to přestalo bolet.

Ester13
Kelišová 5826 příspěvků 19.09.18 18:17

Nemáš aloe vera nebo netřesk? To opravdu pomáhá.

AnastazieB
Echt Kelišová 8411 příspěvků 19.09.18 18:20

Určitě ten puchýř neodstraňuj, je to přírodní nejlepší krytí. Zavaž si to kouskem obvazu, aby to bylo čisté, ale aby to větralo a nech to tak.

vokishka
Extra třída :D 12872 příspěvků 19.09.18 18:25
@Ester13 píše:
Nemáš aloe vera nebo netřesk? To opravdu pomáhá.

nic :oops: nedávno jsem zjistila, že nemáme ani obyčejnou dezinfekci. Jsem děsná.

warita
Echt Kelišová 8418 příspěvků 19.09.18 18:32
@Heivka píše:

ja mela na hemagel alergickou reakci jako svina!!!!

Na drobne popaleniny se mi osvedcilo proste udrzovat v suchu, nic na to nematlat, tak se to nejrychleji hoji. Vselijake masticky, naplasti a pod vedou k tomu, ze rana zacne mokvat, boli vyrazne vic a hoji se minimalne 2× tak dlouho.

Safrunka
Stálice 66 příspěvků 19.09.18 18:38

Nejvice co m pomaha na popaleniny (a ze je mam kazdou chvilku, sem trubka :mrgreen: ? Je olivovym olej :palec:

Safrunka
Stálice 66 příspěvků 19.09.18 18:39

Nejvice co m pomaha na popaleniny (a ze je mam kazdou chvilku, sem trubka :mrgreen: )Je olivovy olej :palec:

IvaX
Ukecaná baba ;) 1884 příspěvků 19.09.18 18:49

Hemagel, babička měla ošklivou popáleninu a krásně ae to spravilo.

Heivka
Závislačka 3238 příspěvků 19.09.18 18:53

@warita popáleniny se právě nejlépe hojí mokrým hojením, nezůstávají pak jizvy. Alergická reakce může být na ledacos, já jsem třeba těžce alergická na Aloe.

warita
Echt Kelišová 8418 příspěvků 19.09.18 19:04
@Heivka píše:
@warita se právě nejlépe hojí mokrým hojením**, nezůstávají pak jizvy. Alergická reakce může být na ledacos, já jsem třeba těžce alergická na Aloe.

no to teda nevim, protoze pak to hojeni je doslova nekonecne a mokvajici popalenina neni teda nic moc.

Posledni popaleninu, co jsem mela, jsem si blbec uhnala pri vareni… na vnitrni starnu ruky se mi prilacl rozpaleny kastrol a vytvoril fakt hnusnou popaleninu o velikosti 3×4cm. Chutovka. Jizva po ni nezustala zadna.

A jsem blb, protoze tohle se mi uz jednou stalo. Presne to stejny, jenom o kousicek vedle. Tehdy jsem na to namatlala ten gel, rana napuchla, znula jako zehlicka, cele jsem to mela rude. A v tom miste, kde mi to nejvic mokvalo je dodnes videt pod urcitym uhlem jakasi stopa. Neni to jizva a prakticky to neni videt. Ale je to pamatka po mokrem hojeni.

Jinak po zadne popalenine mi nikdy nezustala zadna jizva, diky bohu, ani kdyz jsem si na vnitrni stranu paze pri zehleni otiskla zehlicku.

Ah ani vlastne, kdyz jsem si v hodine umeni omylem sahla na pajku, se kterou jsme tavili cinovy drat mezi kousky sklenene mozaiky a spalila si 3 prsty tak, ze se to 3m hojilo.

vokishka
Extra třída :D 12872 příspěvků 19.09.18 20:21

@warita ježiš, tolik popálenin.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >