Popcorn do mikrovlnky

2724
19.2.08 21:15

Popcorn do mikrovlnky

Chtěla bych se zeptat jestli má někdo tip na popcornovou kukuřici do mikrovlnky, s minimem soli a tuku.
Docela si poslední dobou ujíždíme s holkama (11m a 2,75roku) na téhle pochoutce, kupuju slanou nebo máslovou, takový ten balíček 100g, uvnitř je poskládaný papírový pytlík se zrníčky, dá se to na 3min do mikrovlnky a je hotovo. Ale zdá se mi to docela mastné (píšou 18% tuku) a slané (to raději nepíšou).
Chtěla bych se zeptat zkušenějších, jestli existuje i verze „pro mimina“, „natural“ nebo"light" (bez soli a tuku), jinak mi pukancová kukuřice přijde jako ideální zdroj vlákniny a rozvoje dětské fantazie, ty tvary co vzniknou jsou mraky, zvířátka, čarodějníci…a chutná nám to.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5355
19.2.08 21:20

Ahojky, kup si jenom přírodní kukuřici - ty zrníčka a udělej to v hrnci na minimum tuku a solit se to nemusí vůbec! Prostě do hrnce se naleje troška oleje (třeba olivový ale to nevím, jak by to chutnalo), já dávám třeba slunečnicový, nasypu kukuřici a přiklopím pokličkou, až začne kukuřice pukat, tak s tím hrncem občas zatřesu a mňam, mňam…

Jinak se taky prodávají popcornovače, kam se tuším nedává vůbe žádný olej, kdysi jsem ho sháněla, jednou jsem u známých viděla pejska, co mu pak ten hotový popcorn padal z pusinky, ale nemohla jsem ho sehnat…a pak už mě to nějak pustilo a dělám, buď v hrnci nebo kupuju ten do mikrovlnky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4425
20.2.08 06:15

Jen pozor, slyšela jsem, že ta máslová příchuť je nějaká chemická příšernost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4874
20.2.08 19:15

Ahojky, taky se primlouvam k prirodni kukurici delane v hrnci… staci tak lzice nebo dve oleje (pouzivam obyc repkovy), aby se zrnka obalila…a ja prikryvam sitkou proti prskani, para tak muze unikat a nepada zpatky na rozzhavene dno a neprska to…

Nalit olej, nechat zapnute na maximum, nasypat kukurici, potrast, prikryt, po prvnich pukancich plotynku vypnout (plyn na minimum), 2× protrast, stahnout a presypat, jakmile jsou odmlky nekolikavterinove…dosoli se podle chuti…

Jo jeste postreh k mnozstvi…na dno dat jen jednu vrstvu kukurice, klidne necelou, bude toho plny hrnec …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
20.2.08 20:03

Týjo, mne nikdy nenapadlo, že to jde i takhle v hrnci :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
21.2.08 12:06

Ahoj. Já dělám přírodní popcorn v mikrovlnce v misce s víkem, nezavřu napevno, jen položím. Sice jich pár vylítne mimo, ale je upražená též. Taky bych ty ochucené malým dětem moc nedávala.
Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
21.2.08 12:07

Ahoj. Já dělám přírodní popcorn v mikrovlnce v misce s víkem, nezavřu napevno, jen položím. Sice jich pár vylítne mimo, ale je upražená též. Taky bych ty ochucené malým dětem moc nedávala.
Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
eeelis
11.9.11 15:36
  • Nahlásit
  • Citovat
3389
28.8.12 13:35

Ahojky, nevíte někdo, jestli se dá z normálního kukuřičného klasu udělat popcon? Chtěla bych to zkusit, ale nerada bych u toho zrušila mikrovlnku :pocitac: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
530
28.8.12 13:40

@prcekniky Z normálního klasu to nejde. Popcornová kukuřice je speciálně vyšlechtěná a nedá se koupit v klasech. Normální kukuřice se ti v mikrovlnce ohřeje a možná i zčerná :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.8.12 13:55

Tak to mi nikdy nenapadlo, dělat domáci. Musim vyzkoušet! Škoda jen, že ten máslový z pytlíku je taková mňamka!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
prceknika
28.8.12 14:34

@Sisi90 Tak to radši zkoušet nebudu, dík :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
prceknika
28.8.12 14:35

@VickyViky Právě ho mám taky moc ráda, ale zase si říkám, že s tím množstvím tuku je to,,trošku´´ nezdravé. Tak jsem přemýšlela nad zdravější variantou. Ale máš pravdu, ty z pytlíku jsou mňamka :cert: :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
6455
28.8.12 14:41

Jsem asi natvrdla ale kde sezenu tu kukurici na domaci popcorn? Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
prceknika
28.8.12 14:45

@Mišmiš To nevím, prodává se to v takovým pytlíčku, z toho popcorn uděláš doma, ale nikdy jsem po ní ještě nekoukala, určitě po ní mrknu. Našla jsem jí tu http://www.shoop.cz/…kurice-250g/, ale určitě se prodává někde i v kamenných obchodech.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama