První let letadlem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sasanka83
Stálice 65 příspěvků 23.07.19 09:37
Poprvé poletím letadlem

Zdravím vás, příští měsíc poprvé poletím letadlem. V minulosti jsem viděla několik katastrofických filmů a bojím se, že by se mohlo něco stát. S přítelem, se kterým poletím to probírat nechci, on létá často. Nechci aby si myslel, že mám strach. Co mám dělat?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23470 příspěvků 23.07.19 09:40

@Sasanka83 jak dlouho poletíš? Já letěla prvně předloni do Londýna.
Každopádně pokud se bojíš, vem si něco volně prodejného na nervy, kinedril nebo tak.
Manžel mi řekl, že pravděpodobnost pádu je minimální, že se spíš zabiju za volantem.
Jinak já svůj strach překonala vtipkováním a replikami ze seriálu.
Jinak je to celkem nuda.

vokishka
Neúnavná pisatelka 15362 příspěvků 23.07.19 09:42

@lleennttiillkkaa taky jsem psala dceři, jestli mají dostatek filánží :mrgreen:

hadraplanka
Zasloužilá kecalka 670 příspěvků 23.07.19 09:43

@Sasanka83 Pokud fakt hrůzou nespíš, tak ať ti obvodak napíše něco na uklidnění. Nejhorší je stejnak vzlet a přistání, otázka několika minut, pak kdybys neviděla z okna, tak nepoznáš, že nestojíš na zemi.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23470 příspěvků 23.07.19 09:43
@vokishka píše:
@lleennttiillkkaa taky jsem psala dceři, jestli mají dostatek filánží :mrgreen:

přesně :D

lachtanice86
Echt Kelišová 8711 příspěvků 23.07.19 09:47

Ber to tak, že je to pořád nejbezpečnější forma přepravy.

berry4
Nadpozemská drbna 28682 příspěvků 23.07.19 09:47

@Sasanka83 nic. Máš strach z neznáma. Až sedneš, vzlétneš, tak pochopíš, že byl neoprávněný. Já spíš mívám strach z toho, že mě zas budou šíleně bolet uši. To je jediné negativum, které při přistání mívám.

Teeny
Kecalka 181 příspěvků 23.07.19 09:49

@vokishka Urcite jich pro jistotu nalozili nekolik navic :mrgreen:
Zakladatelko, v pohode. Ono kdyz se neco pos…, tak ti piloti jsou frajeri, umi toho hodne zachranit. No a kdyz ne, tak si rikej, ze to aspon budete mit rychle za sebou :think:

Petula306
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 23.07.19 09:50

Ještě jsi neletěla, tak nešil. Já před prvním letem taky byla nervózní, co mě čeká…a bylo to úplně úžasný. Miluju lítat, dokonce miluju i vzlet. Na katastrofy se fakt vyprdni, ta pravděpodobnost je malá. A užij si dovču

lucenka
Hvězda diskuse 37481 příspěvků 23.07.19 09:52

Příteli to řekni. Pokud je normální, tak tě pochopí, uklidní. Já třeba nenávidím lítání, ale lítám několikrát ročně. Po nastoupení do letadla se uzavírám do vlastní bubliny a vyhovuje mi, když na mě nikdo nemluví, nesahá. Takže rodina ví, že se bojím a mají mě v tu chvíli nechat na pokoji.

Sasanka83
Stálice 65 příspěvků 23.07.19 09:55
@lleennttiillkkaa píše:
@Sasanka83 jak dlouho poletíš? Já letěla prvně předloni do Londýna.
Každopádně pokud se bojíš, vem si něco volně prodejného na nervy, kinedril nebo tak.
Manžel mi řekl, že pravděpodobnost pádu je minimální, že se spíš zabiju za volantem.
Jinak já svůj strach překonala vtipkováním a replikami ze seriálu.
Jinak je to celkem nuda.

No my poletíme s přestupem celkem asi 20 hodin. Letíme daleko, až na ostrov Moorea (poblíž Tahiti). Mám obavy, abych to zvládla. Doufám, že mě v půlce letu nepřepadne nějaká klaustrofobie - přece jen z toho letícího letadla se nedá nikam vystoupit.

LydiaD
Echt Kelišová 8110 příspěvků 23.07.19 10:04

@Sasanka83
Já měla fóbii z lítání celej život.
Sny jak padám v letadle, no hotovo.
Jedna katastrofa za druhou a byla jsem přesvědčená, že do toho NIKDY nesednu.
Celou dobu jsem plánovala dovolené u moře, abychom dojeli autem, busem.
Ale bylo to už neudržitelný :mrgreen:
Takže jsem vloni poprvé letěla.
Vybrali jsme teda Krétu, právě kvůli vzdálenosti.
Chtěla jsem kratší let.
Ale byl to nakonec pěkný zážitek.
Z lítání mám respekt a určitě ho vždycky mít budu, ale určitě zase poletím.
Mně se líbil vzlet i přistání, uši mě nebolely.
Neboj, dáš to :hug:

Veverko
Kecalka 307 příspěvků 23.07.19 10:15

Neboj se, chápu, že máš určité obavy, když si ještě neletěla. Já se taky bála. První let byl do Skotska, něco přes 2 hodiny. Nevěděla jsem co čekat, letěla jsem sama..no a byla to nádhera, mísil se skvělý pocit se strachem a bezdradnosti a úžasem, že tak velká konstrukce se nese vzduchem a já v ní. A když jsme se vznesli nad oblaky, to mě dojalo ještě víc. To vše překonalo strach. Letěla jsem pak vícekrát, ale poprvé to bylo nejlepší. Samozřejmě mám k tomu určitý respekt a proletí mi hlavou, že se něco může stát, ale už se nebojím.

ocean.mama
Kecalka 365 příspěvků 23.07.19 10:27

@Sasanka83 Ja se omlouvam za off topic, ale takze uz ses rozhodla, ze poletis s tim svym stareckem na dovolenou jako doprovod? :P

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23470 příspěvků 23.07.19 10:27
@Sasanka83 píše:
No my poletíme s přestupem celkem asi 20 hodin. Letíme daleko, až na ostrov Moorea (poblíž Tahiti). Mám obavy, abych to zvládla. Doufám, že mě v půlce letu nepřepadne nějaká klaustrofobie - přece jen z toho letícího letadla se nedá nikam vystoupit.

Tak to je svým způsobem dobře, že letíte tak dlouho. Část cesty prospíš, klidně si lupni ten kinedryl, ten ti ke spánku pomůže :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama