Pořád chce sedět!

74
30.4.04 20:58

Pořád chce sedět!

Ahoj maminy,
chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti. Mám 5 měsíčního syna a nevím, co s ním. Poslední dobou chce sedět.Zkoušela jsem zvednout lehátko do polosedu, dávám ho na bříško, taky leží na zemi a různě se otáčí. Ale to vše vydrží pár minut. Pak začne řvát, dokud ho nepo:,–(ím. Po:,–(ím si ho do klína a držím ho, ale jen chvilku. Bojím se, že mu tak ničím záda. Nikdy jsem ho ale nikam napo:,–(ila samostatně ( např. do židličky,…), vždy ho mám na klíně. Ani nesedí dloho. Jen pár minut. Někdo říká, že na chvilku může sedět, jiní jsou zá:,–(ně proti. Ale co tedy mám dělat. Nic ho nebaví, prostě chce sedět a objevovat svět.
Máte někdo s tím zkušenosti?
Ani v kočárku nevydrží. Pořád se snaží se po:,–(it, někdy je až rudý, jak se snaží. Nemůže ho z toho bolet bříško, nebo mít kýlu?
Zkoušela jsem mu zvednout polohu v lehátku i v kočárku, aby viděl. Ale je to ještě horší, ještě víc se snaží.
Poradíte?
Díky moc a přeji krásný slunečný víkend
Jarča a Mareček (5m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

405
30.4.04 21:33

Ahoj Jarčo,
tak se mi zdá, že popisuješ našeho Pavlíka - 9. 5. mu bude 6m a je taky nejspokojenější na klíně, jen se navíc pokouší na něm vstávat. A vleže na zádech taky zvedá hlavičku. Myslím, že je spíš škodlivější ho třeba vsedě obkládat polštářky a že kdyby ho to přitahování do sedu bolelo, tak by to nedělal.
Pa Hana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
30.4.04 22:21

Chci se jen přidat k holkám - taky uvítám radu. Mám čtyřměsíční dcerku a dělá přesně totéž-pořád se snaží si sednout. Když jí dám do polohovacího lehátka a zvednu jí trošku opěrku, začne se snažit ještě více (zvedá hlavu a ramínka a dělá něco jako „sklapovačku“), v kočárku je to totéž. Minule jsem to nevydržela, podepřela jsem ji polštářem a chvilku jsem ji vezla v sedě. Mám ale pocit, že je to čím dál horší, přestávají se jí líbit jiné polohy a chce jenom sedět…
Poraďte, co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
158
30.4.04 22:22

Ahoj holky, možná neporadím, ale zkusím to.
Co autosedačka - tam se miminkům sedět chce…nebo ani to nepomáhá, nebo babyvak či obyčejný velký polovycpaný polštář. Mimi v něm sice nebude úplně sedět, ale vy nemusíte mít obavy o záda. Dostane se do polohy klubíčka, stejné jako byl zbalený u vás v bříšku - i když v bříšku byl zabalený mnohem víc. To že se jim chce sedět je jen normální reakce - mimi chce pozorovat co nejvíce a největší možnost má, když sedí. Rozhodně je ale neposazujte samostatně a nepřitahujte do sedu, pokud to jde - v 5 či 6 měsících nemají dostatečně vyvinuté zádové svalstvo na tolik aby sami seděli. Mnoho úspěchů - Mila (instruktorka koj. plavání)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1652
2.5.04 07:55

Ahojky holky,
mě se holky v kočáru taky hnedle šponovaly k sezení a tak jsem je nechala. i s dr jsem o tom mluvila a jen mi připoměla, že pokud si sami nesednou neposazovat. o tom kočáře jen potvrdila, že jsou mimča zvědavá a těžko je udržíme nesedět…takže neposazuju a v kočáře už sedí jako by se nechumelilo…teď už je to lepší jedna už si začala sedat ;-)))

Zdenik a Martinka a Jaňulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.5.04 08:57

Ahojky holky,
mam 5 mesicniho syna, ktery tak jako vase deti nechce
jenom lezet, je to velice aktivni ditko.
Co se me osvedcilo je opravdu autosedacka. Do toho
ja ho dam a je klid. V ni ani nelezi ani nesedi. Je
s tim velice spokojeny :lol: a ja taky.
Zkousela jsem ruzne veci a tohle nejvic zabralo.
Chci se jeste zeptat, jaky kocar pouzivate hluboky ???
Tak se mejte pekne a vsem maminam preji
spoustu trpelivosti :D

Eva a Jakoubek

• Nahlásit
  • Citovat
1290
2.5.04 23:03

Ahoj holky,
u nás pomohla autosedačka pokud měla Em tendence sedět dala jsem ji do ní. Jínak si ještě teď a to má 8 měsíců hraje z 80% na bříchu nebo zádech pokud si sama nesedne nedávám ji sedat(možná jsem v tom pedant nemůžu si, ale pomoct)

Asi od 7 měsíce jsem ji na chviličku dávala sedět do kočárku a po chvilce opět ležet, to víte, že byl řev vůbec se jí to nelíbílo, ale vydržela jsem to a po chvíli přestala.

Teď jsme začali používat sporťák(je tomu asi 14 dni) a od včerejška si 2× sama sedla, takže i ve sporťáku ji teď budu dávat víc sedět.
Quatro

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
3.5.04 20:22

Ahoj,
určitě prcka neposazuj, pokud na to sám nepřijde. Ničí se mu páteř. Když ho máš na klíně, určitě ho podepíráš, takže nenese celou váhu sám. Já tak někdy krmím…
Vzpomínám, že v 5- ti měsících bylo trošku divočejší období . Děti začínají být aktivní, dávala jsem syna hodně na břicho, každou volnou chvíli, aby se co nejvíce unavil. Mám hlubokej kočár, takže si ležel na břichu a natahoval se, aby něco venku viděl.
POkud ho jednou po:,–(íš, určitě to bude chtít zopakovat, to je jasný..
Autosedačku jsem používala i v kuchyni, abychom společně něco uvařili, když nechtěl už ležet na břichu nebo se převalovat.
Myslím, že se člověk za svůj život hodně nasedí, takže jeden dva nebo tři měsíce to snad ještě vydrží.. Když se můj syn sám po:,–(il, byl opravdu moc šťastnej a zároveň překvapenej z toho , co dokázal. To jsou opravdu krásné zážitky, tak si je nenechte ujít.
Hodně úspěchů a trpělivosti.
Theo a Kryštof 8m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama