Znova těhotná po zamlklém těhotenství

4419
29.4.04 15:47

Znova těhotná po zamlklém těhotenství

Tak přeci. V pondělí se mi ukázal pozitivní těhotentský test. Nejdříve samozřejmě obrovská radost, poté ale obrovský strach. Proč? Minulý rok v dubnu jsem musela prodělat kyretáž pro zamlklé těhotenství v 5.tt. Takže opět po roce jsem těhotná. K lékaři jdu až za týden ve čtvrtek, tak se chci zeptat, jestli máte někdo s tímto zkušenosti. Prý se to podruhé málokdy stává, ale já se přece jen bojím, aby mi lékař neřekl to samé, co vloni. :cry: Zase na druhou stránku si říkám, že je to už rok, takže tělíčko by mělo být v pořádku. Ten potrat přičítám i trochu tomu, že jsem to od vysazení HA nedostávala sama, takže musela být vždy včelička. Až letos od ledna mi to chodí samo od sebe, i když ne pravidelně, ale chodí, takže si říkám, že by tělíčko už mohlo být OK.
Máte s tím některá své zkušenosti? S dalším těhotenstvím po zamlklém těhotenství? :?: :wink:

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
29.4.04 19:05

Ahoj!
Já jsem otěhotněla asi 4 měsíce po zamlklém těhotenství a kyretáži. Zpočátku jsem se bála, všichni mě strašili, jak půjdu okamžitě na neschopenku, jak mě budou hlídat… Blbost. Teď jsem ve 30. týdnu, pořád chodím do práce, mimíš kope jako divej a mně je báječně. Jasně, že jsem se ze začátku bála, aby se to neopakovalo, ale mám skvělého doktora a vždycky mě dovedl uklidnit. Preventivně jsem dostala 2× Neolutin forte a pak Utrogestan na podporu, to bylo všechno.
Moc ti přeju to nejkrásnější a nejpohodovější těhotenství. Pravděpodobnost, že by se něco takového opakovalo je opravdu velmi maličká. Tak držíme palečky, taky se drž!
Petra a Berušátko, 30. tt

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
29.4.04 19:21

Ahojky.
Mám se zamlklým těhotenstvím stejnou zkušenost jako ty.
Absolvovala jsem ho vloni v prosinci v 10tt. Od začátku mi doktor nedával velkou naději.Pulzace srdíčka tam od začátku nebyla vidět.
Vydrželi jsme neotěhotnět jen 2 měsíce.
Nyní jsem opět těhotná a to v 9tt. Už od 4 tt chodím na kontroly a
je to vše O.K.
I já měla na začátku obavu,aby se to neopakovalo,ale i doktor říká, že ta pravděpodobnost je velmi malá.
Takže se ničeho neboj a drž se !!! :wink:
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
112
29.4.04 20:47

Ahoj Šárko,
mám taky zkušenost se zamlklým těhotenstvím. Stalo se to vloni v květnu a moc mě to vzalo. Znovu jsem otěhotněla v říjnu a dnes jsem v 31tt. Na začátku jsem dostávala Utrogestan a Neolutin. V 7 tt jsem krvácela, ale po měsíční hospitalizaci v nemocnici jsme to s miminkem ustáli a od té doby je to v pohodě.
Přeji ti, aby už bylo vše v pohodě a dočkaly jsme se obě krásného,zdravého miminka.
Gruzie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
30.4.04 08:30

Ahoj holky, moc vám všem děkuju, strašně moc mi to pomohlo. Včera jsem ještě volala svému lékaři, ptala jsem se ho, jaká je pravděpodobnost, že se to stane znova. A on mi opravdu takovým uklidňujícím hlasem řekl, „tak toho bych se skutečně nebál“. V tu chvíli jsem věděla, že to je dobrý. Je pravda, že mám odlišné příznaky než poprvé. Bolest prsou je mnoooohem větší, a bříško, které už ale přestává pobolívat byla taky větší. Mám obrovskou chuť na kořeněná jídla, a po ránu mám takový hlad, až mi je někdy šoufl. :wink: Takže věřím tomu, že se mi Mufík dobře uhnízdil. :P
Všem vám přeju moc pohodové těhotenství, krásné a hlavně zdravé miminko a ať je vám moooooc dobře. A jestě jednou moc díky. :P :P

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.4.04 11:24

Jsem ráda, že je tu otevřené toto téma…Já jsem také prodělala zamlklý potrat a kyretáž. Je to už půl roku, ale pořád se nám nedaří.
Ale jak vidím, tak to někde trvá i rok. Moc děkuju, zase mi to nalilo krev do žil. :D

• Nahlásit
  • Citovat
4419
30.4.04 12:24

Ahojky anonymní. :D Já jsem dlouho hledala nějaké diskusní fórum na toto téma, a moc toho opravdu není. Sama víš, co si člověk prožívá, když mu řeknou, že nic není na UTZ vidět, žádná srdeční akce, HCG roste moc pomalu. Tenkrát jsem o tom nechtěla ani slyšet. :cry: Ale kyretáž mi udělali na poslední chvíli, prý tam už byl zárodek hniloby, takže jsem prý kvůli infekci mohla přijít i o dělohu. :cry: To by pak byla katastrofa. To co se stalo nám si prožije každá čtvrtá těhotná. Když jsem v dubnu po zákroku odcházela z nemocnice, chtěla jsem taky hned otěhotnět. Od července jsme to zkoušeli a nic. MS bez včeličky sama nikdy nepřišla. Pak jsem od září měla injekce do zadnice a od ledna tohoto roku to chodí samo od sebe. Mám za sebou tři cykly, které přišli sami od sebe a pozitivní testík, takže si myslím, že tělo se muselo vzpamatovat. Neházej flintu do žita, povede se to, jen tomu nech čas, přijde to samo. Nejde na to nemyslet, vím to sama 8) , ale když už jsem se zařekla, že kašlu na všechny ty negativní testy, klíďo píďo jsem chodila s partičkou do hospůdky, kde jsme to několikrát přepískli, najednou ouhle, pozitivní testík! :D Takže opravdu, psychika je veeeelice mocná čarodějka. Taky jsem v době před otěhotněním i teď jedla a jím kyselinu listovou. Nevzdávej to a užívej si jara a všeho kolem a přijde to!!!!! :D :lol: :P
Packa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.4.04 15:11

Holčiny, to je super, že se o tomto tématu diskutuje:o) Já prožila zamlklý potrat ve 12 tt - v úterý to bude 6 týdnů. Chtěla jsem se jen zeptat, kdy jste po „šestinedělí“ dostaly první menstruaci. Já jsem se dneska objednávala na gynekologii - a říkala jsem, že jsem po 5 týdnech krvácela (předtim jsem už jen občas špinila) a že si myslim, že to byla menstruace. Docela mně vyděsila - protože mně objednala hned na pondělí a že mám určitě přijít, kdyby se něco dělo… mám teď docela strach:o( Třeba mi pomůžete… Díky moc.
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
30.4.04 15:23

Holčiny, taky pořád dokola přemýšlim od kdy se můžeme začít snažit… V nemocnici mi řekli 4 - 6 měsíců, v soukr. ordinaci (tam mi dělali ultrazvuk), že už po 3 měsících a u svého gynekologa jsem ještě nebyla - tam jdu v to pondělí. Mám taky hrůzu z toho, aby se kyretáž povedla… Byly jste po 6ti nedělí ještě na ňákých prohlídkách? Můj gynekolog totiž nemá ultrazvuk, tak by mně zajímalo, jestli mně ještě někam pošle - snad jo. Už bych chtěla mít zdravé mimčo v náručí… Vůbec jsem si nepředstavovala, že bych mohla mít při pořizování mimča ňáké problémy… Ale jsme silné ženské - takže to zvládneme:o))
Přeji vám všem krásný víkend.
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
4419
30.4.04 15:24

Ahoj Pavlo, myslím si, že tě zbytečně vystrašili. Pokud nemáš nějaké veliké bolesti a krvácení není větší než menstruační, tak si myslím, že tě opravdu jen vystrašili. Já jsem po kyretáži špinila asi jen dva dny. Pak nic. MS nepřišla, a tak jsem musela na včeličku. Jinak jsem to prostě nedostávala.
Být tebou, jsem v klidu, pokud ti nic není. V pondělí bych si na tu gyndu zašla jen pro jistotu, ale asi bych byla opravdu v klidu.

Přeji ti, aby vše dobře dopadlo. Vím, co prožíváš. :cry: Měj se hezky a přeji ti dnes příjemný let!! :P Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.4.04 15:42

Šárko,
moc děkuju - hned budu mít klidnější víkend… Malé pochybnosti ještě jsou, ale už opravdu jen malé. Když jsem se objednávala, tak jsem se po reakci sestřičky rozbrečela - jsem teď ňáko citlivější - a to už jsem byla v pohodě a těšila se na „nové“ mimčo… ach jo…
Snad mně doktor v pondělí uklidní a dovolí nám snažit se co nejdříve.
Tobě přeju to nejpohodovější těhotenství a nejkrásnější miminko - vlastně všem holčinám na e-Mimču:o)
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
4419
30.4.04 16:01

Pavčo, nenechej si nějakou hloupou sestřičkou pokazit náladu. Sama teď prožíváš v sobě určitý boj, tak se na ni fakt vyprdni. :roll: Na nové mimčo nespěchej moc rychle, nech proběhnout alespoň tři cykly. Pak pokud se budeš cítít ty v pohodě a budeš v pohodě, hupky na to!! :lol: :D :P
Moc děkuju za přání, doufám, že bude vyslyšeno. Ahojda Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
1.5.04 11:15

Ahojky,
já jsem dostala MS po kyretáži cca 5 týdnů a byla strašně silná, trvala asi 5 dní.
Co doktor to jiný názor: jeden říkal znovu brát HA asi rok, druhý pauzu 3 měsíce a můj gynekolog říkal NEČEKAT.
Sice jsem na nic nečekali,ale stejně mám jen jednu čárku.
Ale aspoň trošku pozitivního: zmizel mi můj letitý ekzém, a hlavně - poprvé mám pravidelný cyklus 28 ndí - o tom jsem si titiž mohla nechat jen zdát a bez včelky či Provery jsem byla vyřízená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.5.04 07:42

Holčiny, na rodině je diskuse o zamlklém těhu - je tam parta holek, které si dodávají odvahu i dobrou náladu a navíc se nám tam už začíná i těhotnět:-)), tak pokud chcete, přidejte se. Je lepší, když si máme možnost pokecat o všem, co nás trápí s těmi, které jsme si to prožily.
Jity
http://www.rodina.cz/…se/novep.asp?…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
4.5.04 13:23

Zamlklé těhotenství

Ahojky spolubojovnice! Konečně jsme našla diskuzi, která mi pomáhá zvládat moji situaci. Také patřím mezi ty, kterým první těhotenství nevyšlo. Podobných případů mám kolem sebe několik, ale vždycky jsem si myslela, že mě se to určitě týkat nebude. Chyba lávky! V 8. tt jsem byla na ultrazvuku a vše bylo OK. Na konci 12 tt. jsem začala krvácet a bylo po všem. Následovala revize dělohy. Podle doktorů byl plod už asi měsic neživý. Teď je to týden, co jsem se vrátila z nemocnice. Měla jsem pocit, že jsem selhala. Můj doktor mi předepsal ACIDUM FOLICUM, které beru 3× denně.
Vaše příspěvky mně dodaly trochu optimismu do žil, protože všude se píše, že by se mělo 4-6 měsíců počkat na další těhotenství. Můj doktor mně ale doporučeje více méně nečekat. Nechat proběhnout 2 MC a začít to zkoušet znovu, abych otěhotněla během léta a vyhnula se chřipkovému období. Tak jsem z toho trochu zmatená. Samozřejmě, že se mně čekat nechce. Dále mě znervóznily některé příspěvky na netu, které tvrdí, že když se to stalo jednou, tak je velká pravděpodobnost, že po druhé se to bude opakovat. Vaše příspěvky mně trochu uklidnily, že opak by mohl být pravdou. Tak se snažím doufat v lepší zítřky, protože jsem trochu nerv.
Ještě bych měla dotaz. Po zákroku bylo všechno OK. Ani jsem nešpinila. Ale teď , týden po zákroku jsem začala trochu špinit a pobolívá mě na levé straně, kde je vaječník a byl taky plod. Nevím, jestli s tím mám jít k doktorovi, aby si pak nemyslel, že jsem nějaký hypochondr. Ještě jednou díky za otevření tohohle tématu. Všem přeju pohodová těhotenství a zdravá mimča. Šárka M.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama