pořád se budí

3492
3.4.08 11:26

pořád se budí

Ahoj,
chtěla bych vás poprosit o rady ohledně denního spaní mimča. Malá je uřvánek a asi největším důvodem je, že je ospalá, ale neumí usnout a když už se mi ji podaří uspat (v kočárku přes práh, u prsa, ve vaku…) tak je do pěti minut zase vzhůru :roll: :( a tak je to pořád. Teda přes den. V noci spí se mnou v posteli, ale to už neřeším. Ve dne i když ji uspím u prsa tak je hned vzhůru a přitom je fakt unavená a brečí. Umí spát jen za jízdy v kočárku což vždycky nejde že :? Už fakt nevím jak na ni aby se nevzbudila. Nemáte nějaké tipy nebo rady? Je to hodně náročné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

278
3.4.08 13:33

ahoj, já to měla naštěstí se starší dcerou, takže jsem měla možnost pořád chodit… takhle mě napadá jen - indiánská babička :lol: - šátek. U nás to u kluka fungovalo hlavně při procházkách a nákupech. Usnul tam skoro hned a jak byl uvázaný „na pevno“ na tělo, nevrněl se a spal fakt dlouho. Vak je taky dobrý, ale je dost volný, v šátku tolik pohybu neudělá… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
3.4.08 13:56

Re: pořád se budí

Ajjaa píše:
Ahoj,
chtěla bych vás poprosit o rady ohledně denního spaní mimča. Malá je uřvánek a asi největším důvodem je, že je ospalá, ale neumí usnout a když už se mi ji podaří uspat (v kočárku přes práh, u prsa, ve vaku…) tak je do pěti minut zase vzhůru :roll: :( a tak je to pořád. Teda přes den. V noci spí se mnou v posteli, ale to už neřeším. Ve dne i když ji uspím u prsa tak je hned vzhůru a přitom je fakt unavená a brečí. Umí spát jen za jízdy v kočárku což vždycky nejde že :? Už fakt nevím jak na ni aby se nevzbudila. Nemáte nějaké tipy nebo rady? Je to hodně náročné.

a jsi si jistá, že je to ospalost? Nám tohle dělá bříško…v pondělí za celý den spala 2hodiny, z toho jen jednu v kuse a zbytek po 10minutách…

Anetu teda prdíyk trápí od narození, konečně jsem našla něco, co trochu funguje a spí líp i přes den - kmínovej odvar. Sice uspat musim v ruce, ale netrvá to, dá se položit a spí. Nemluvě o otm, že je „blicí“, což taky situaci komplikuje..

Ale nesmí být na rovném povrchu - to jen v kočáru. Jinak nesnese rovné. Musí být v měkkém - na olštáři, na dece, v šátku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
4.4.08 22:53

Kmínový odvar? To mě zajímá, jak se pls dělá? Malého (2 měsíce) taky ty prdy příšerně trápí a budí ze spaní. Pořád se kroutí a rudne, mám pocit, že to nemá konce. Na prdy už jsme vyzkoušeli kde co, ale tohle ještě ne.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
4.4.08 23:25

Martino,
tipla bych, že vyvaříš kmín s koj.vodou, zcedíš, zchladíš a podáváš po lžičkách ;) nám pomohly Saab simplex, fenyklový čaj, masáže bříška a rektární rourka :D máme typického malého hypochondra, teda chlapa, tak jsme si toho užili dosyta :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
5.4.08 13:01

U nás to „bohužel“ není kvůli prdům. Teda občas jo jako třeba dneska v kočárku, ale to poznám. Prostě nevím proč se jí nedaří v klidu spát. Večer než ji uspíme tak to taky trvá hooodně dlouho. Prostě usne a zase se hned vzbudí a pořád dokola :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
7.4.08 13:23

Ahoj Ajjo,koukám, že máme stejně staré dítko a i stejný problém.Nám malá začne brečet, mne si očka a zívá,ale sama se neuspí.Jak jí vezmu do náruče,tak je do 3minut tuhá a nic s ní nepohne, ALE - položím jí spící do postýlky(kočárku,na gauč…),během tak čtvrt hodinky sebou škubne a je zas vzhůru- a tak pořád dokola.Tohle dělá asi týden a jen přes den - v noci naštěstí OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
7.4.08 19:59

My měli takového uřvánka naštěstí prvního. Ale úplně přesně - venčila jsem za každého počasí a když jsme šli Silvestrovský pochod (bez dětí), tak jsem s přehledem utekla do kopce chlapům, kteří 2× týdně hrají florbal a volejbal a na víkend jezdí na kolo. Smála jsem se jim, že mám podobnou metodu tréningu jako Zátopek - ten za sebou tahal pneumatiky a já před sebou tlačím kočár… Ale k věci - když se kočár zastavil, tak do minuty měla oči jak tenisáky. Asi kolem 8. nebo 9. měsíce jsem na ni začala pozorovat, že jí to drncání už vadí, takže jsme spávali v posteli - najdřív půl hoďky, postupně jsme se dopracovali na dnešní hoďku a půl až dvě. Řvaní postupně přešlo v neustálé mrčení (teda, když se nechovala, ale já to nemohla poslouchat, tak jsem dělala nosiče. V žádném nosítku být nechtěla). Taková roztěkaná a netrpělivá je sice pořád, ale už se to dá. Na drhou stranu nás odměňuje tím, že je děsně šikovná - od roku bez plín (jen na noc), teď mluví v souvětích a sklońuje, umí snad všechny básničky a písničky, atd.
Podtrženo, sečteno - nebudeš to mít snadné, ale třeba se ti za pár měsíců odmění za to úsilí, jako u nás.
Držím pěsti
Hanka
P.S. Jo a v noci se pořád budí, sice jen pro dudlík a hned pokračuje, ale budí. A taky děsně cestuje - má 2 matrace vedle sebe na zemi a stejně ji občas manžel sbírá ze země (spí s ní, já musím být v jiném pokoji s mladší - u nás jsou ty noci veselé na obou frontách…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.4.08 09:23

ahojky,
to je přesně naše mařenka (teď 10měsíců). první měsíce mi vůbec nespala přes den. brečela, byla ospalá, bolelo bříško…resp. dodnes taky nevim, co to bylo. jestli bolest bříška, nebo neuměla usnout. každopádně jsem také tyto měsíce celé prochodila s kočárkem, od rána do večer furt venku. doma jsem nic neudělala a poslouchala maminky, které se doma nudily, protože jejich míma přes den furt spala. odměnou nám ale bylo, že mařenka spala celou noc. ale den byl děs. byla jsem úplně grogy. všechno se tak po třech měsících srovnalo a teď spinká krásně i přes den i v noci. takže držim palce, ať se taky dočkáte, a to se dočkáte určitě :)
helča

• Nahlásit
  • Citovat
53
8.4.08 11:02

Holky, co takhle zkusit pevně zavinout, položit mírně na bok… zavinuté děti spí déle i o několik hodin. Že to na nějakého prcka neplatí se skoro nestává. Vyzkoušeno, ověřeno. Zcela jednoduchý a primitivní postup. Staletími ověřený :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
8.4.08 11:45

Ahoj, tak zavinování prý opravdu funguje - bohužel ne u nás :evil: Naučili mě to už v porodnici, tak jsme zavinovali asi 3 týdny a dobrý,ale pak jsme od ortopeda vyfásli abdukční dečku, takže jsme zavinovat přestali. Teď už dečku nemáme,ale jak si na to malá odvykla, tak už jí prostě „nesvážeme“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
8.4.08 14:35

taky jsem to viděla prvně v porodnici… první noc po porodu, malý plakal, přišla sestra s velkou plínou, předvedla pár chvatů, prcek byl jak vánočka a během několika málo minut spal jako dřevo. Doma jsem to moc praktikovat nemusela, protože byl vzorové miminko, ale teď u druhého to dělat budu, pokud bude třeba.
Někde tady někdo psal o knížce Nejšťastnější miminko v okolí od Harveyho Karpa… Je to americký pediatr, knížka je teda šílená, psaná americkým stylem, rádoby vtipná, ale podstatné je, že ten člověk tam polopaticky vysvětluje proč a hlavně jak uklidňovat a uspávat plačící děti.
Vzpomínám si, že pisatelka tu knížku úplně znemožnila a zacházení s dítětem podle této knihy označila jako týrání dětí. Nevím, mám ji doma, čekám porod každým dnem, tak že jí čtu už po několikáté, ale nic tak příšerného jsem tam nenašla. Některé věci je třeba brát s rezervou, nicméně kdo chce psa bít…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
10.4.08 15:36

Já to taky zkoušela, ale malá se mi v tom tak vztekala, že se nemůže pohnout (opravdu jsem myslela, že ohluchnu), že jsem to po pár pokusech vzdala. Je teda fakt, že v zavinovačce ráda spinkala v noci (až do půl roku), ale nesměla ji mít utaženou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1696
17.4.08 17:17

Ahoj, naše malá měla tohle období asi kolem 3. měsíce, spala přes den tak po 10 minutách a budila se s pláčem. Bolení bříška měla večer, přes den to myslím, tím nebylo. Naštěstí to samo odeznělo. Zavinovali jsme do zavinovačky, uklidňoval jí bílý šum, měli jsme ho na CD, ale pomůže i fén nebo digestoř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
27.4.08 13:43

Ahoj, u nás taky zavinování pomáhalo.Začala jsem malou zavinovat ve dvou měsících,nedělala jsem to přesně podle té knihy"Nejšťastnější miminko v okolí",tam zavinovali i nohy,ty jsem nechávala volné,měla jsem ji zavinutou tak,že měla jen ručky u těla a spala celou noc,budila se jen jednou ma jedno kojení a k tomu jsme jí pouštěli v rádiu šumění.Usínali jsme bez problému u toho i my s manželem.šumění jsme jí nechali asi do čtvrtého měsíce,ale zavinovala jsem jí sedm měsíců.Pak najednou sama upozornila na to,že se jí to už nelíbí,protože se začala najednou budit co dvě hodiny a vrtěla sebou,tak jsem ji položila nezavinutou a zase spala jen s jedním probuzením na kojení,tak teď spí až na vyjímky stále.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama