Tři děti, bez práce, bez příjmu - chci rozvod

Anonymní
8.2.21 10:59

Poraďte mi prosim co s tím?

Potřebuju poradit už nevím co dělat..chci rozvod z důvodu že to nefunguje mám tři děti jenže momentálně bez práce o tu jsem přišla tudíž bez příjmu jenže nemůžu ani na sociálku protože vše je psané na manžela poraďte kde něco dělat? Já chci z toho kolotoče už ven…nestojím o manželství protože to opravdu nefunguje…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15538
8.2.21 11:03
@Anonymní píše:
Potřebuju poradit už nevím co dělat..chci rozvod z důvodu že to nefunguje mám tři děti jenže momentálně bez práce o tu jsem přišla tudíž bez příjmu jenže nemůžu ani na sociálku protože vše je psané na manžela poraďte kde něco dělat? Já chci z toho kolotoče už ven…nestojím o manželství protože to opravdu nefunguje…

Jakože máte 3 děti a ty nemáš práci, žádné úspory, ani možnost se odstěhovat k rodině/kamarádce a chceš to proto, že to nefunguje -což znamená co? Jestli nejde o nějaké domácí násilí, bylo by sakra nesmyslné teď odcházet někam na azylák, děti by stejně zůstaly pravděpodobně u něj a ty nemáš žádný příjem, čili nějaké životní minimum od socky.. To není život, co chceš. Nejdřív najdi práci, našetři, co půjde a až pak se vrhej do takových akcí. A pokud v tom je nějaké násilí, alkohol, drogy a pod., kontaktuj Bílý kruh bezpečí.
edit: a nezapomínej, že budeš potřebovat právníka ve věcech rozvodu - ten taky není zadarmo. A pokud ho nebudeš mít, vyjdeš z toho bohužel jako poražená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 11:06

@unuděná já to všechno vím ale není to žádnej svatoušek vidira mě je to nijak z povolání není to žádný med a raději někam uteču i s dětma než tohle dál vím že padne jen kritika ale ja už nemůžu dál…

• Citovat
  • Nahlásit
1078
8.2.21 11:08

První krok je teda odejít. Kam? Máš rodiče? Kamarádku? Příbuzného? Kam bys mohla na pár měsíců, než začne kolotoč alimenty/rozvod/soud/práce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15538
8.2.21 11:09
@Anonymní píše:
@unuděná já to všechno vím ale není to žádnej svatoušek vidira mě je to nijak z povolání není to žádný med a raději někam uteču i s dětma než tohle dál vím že padne jen kritika ale ja už nemůžu dál…

O to spíš potřebuješ peníze! Při rozvodu budeš mít nárok na určitý podíl i toho majetku, co je psán na něj (například splácení hypo po dobu trvání manželství, společně kupované vybavení atd.). S dětma jen tak utéct taky nemůžeš-to by mohlo opět uškodit jen a jen tobě. Jestli tě vydírá, bude pro něj další logický krok vydírání přes děti - žádost o svěření do péče atd. Máš aspoň útočiště u rodiny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3140
8.2.21 11:09

Tak určitě to není záležitost posledního týdne. Takže zkus ještě chvíli vydržet, najdi si práci, udělej si úspory, které ti pomůžou alespoň zaplatit nájem a jídlo na první měsíce a pak uteč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7072
8.2.21 11:10

Jak radi @unuděná, bude potreba neco do zacatku, takze bych zacala hledanim prace. Nasetrit na kauci a prvni najem, pokud tedy nebydlis ve svem, zazadat o svereni deti do pece a nechat si vymerit alimenty.
Az budes bydlet a mit TP, lze si zazadat o prispevek na bydleni. Pravdepodobne dosahnes i na pridavky na deti.
Pokud jsou tam nejake patologicke jevy, tak asi zkusit azylovy dum, poradit se s BKB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
8.2.21 11:14

Jak už je psáno, pokud nemáš kam jít (rodinu atd.) rychle si najdi práci a našetři peníze, nejednej v afektu, když zrovna nemáš nic.

Příspěvek upraven 08.02.21 v 11:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15538
8.2.21 11:14
@Serpentini píše:
Tak určitě to není záležitost posledního týdne. Takže zkus ještě chvíli vydržet, najdi si práci, udělej si úspory, které ti pomůžou alespoň zaplatit nájem a jídlo na první měsíce a pak uteč.

No přesně. Vždyť tohle musí neklapat už delší dobu, když je v tom tolik averze. Proč to řešit zrovna ve chvíli, kdy přijdu o práci a nemám ani floka na to, abyh přežila měsíc někde mimo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4422
8.2.21 11:18
@unuděná píše:
Jakože máte 3 děti a ty nemáš práci, žádné úspory, ani možnost se odstěhovat k rodině/kamarádce a chceš to proto, že to nefunguje -což znamená co? Jestli nejde o nějaké domácí násilí, bylo by sakra nesmyslné teď odcházet někam na azylák, děti by stejně zůstaly pravděpodobně u něj a ty nemáš žádný příjem, čili nějaké životní minimum od socky.. To není život, co chceš. Nejdřív najdi práci, našetři, co půjde a až pak se vrhej do takových akcí. A pokud v tom je nějaké násilí, alkohol, drogy a pod., kontaktuj Bílý kruh bezpečí.
edit: a nezapomínej, že budeš potřebovat právníka ve věcech rozvodu - ten taky není zadarmo. A pokud ho nebudeš mít, vyjdeš z toho bohužel jako poražená.

Právníka ty mohou přidělit..exoffo, když napíšeš žádost na soud., není to jednoduché, ale děti sakra citlivě vnímají nesoulad a problémy v rodině..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15538
8.2.21 11:22
@lilith1 píše:
Právníka ty mohou přidělit..exoffo, když napíšeš žádost na soud., není to jednoduché, ale děti sakra citlivě vnímají nesoulad a problémy v rodině..

To určitě, ale vážně bych chtěla věřit přidělenému právníkovi v soudu s někým, kdo tě zjevně vydírá a přes majetek drží u sebe? :think: Já nikdy nepochopím, jak se tolik žen dokáže dostat do pasti „vše je psané na manžela/partnera, nemám nikde nikoho, kdo by mi pomohl, ani práci, natož nějaké úspory“ :nevim: To je pak téměř nemožné odejít, navíc 3 děti k tomu! 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15538
8.2.21 11:27
@lilith1 píše:

Ad vytučněné: samozřejmě, že to vnímají. Jenže zakladatelky situace asi nenastala najednou před měsícem, že? Nejspíš v nesouladu žijí už několik let, teď to asi vyeskalovalo. Takže pokud jde o to, zda vydržet ještě měsíc, dva, v této konstelaci a mít pak trochu lepší startovací pozici, nebo prchat teď hned se stovkou v peněžence, já mám jasno :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 11:56

Práci hledám denně koukám nejsem typ ženy co by otálel a válel se doma snažím se dělat maximum jen jsem chtěla vědět zda jsem já takova krava nebo to třeba někdo zažil ale spíš si tady připadám jak černý terč

• Citovat
  • Nahlásit
2915
8.2.21 12:03
@Anonymní píše:
Práci hledám denně koukám nejsem typ ženy co by otálel a válel se doma snažím se dělat maximum jen jsem chtěla vědět zda jsem já takova krava nebo to třeba někdo zažil ale spíš si tady připadám jak černý terč

Většinou pocity si člověk přivádí sám špatnou interpretací. Vždyť ti každý jen říká, že to skoro nejde, že to určitě není o tom, že ses dnes probudila, a zjistila, že musíš pryč, takže je lepší to ještě chvíli vydržet, připravit se na odchod, a pak odejít.

Chápeš, jaký velký krok to je? Představ si, že se někdo vypraví na Severní pól. Taky se jednoho dne nevzbudí, neobleče se, nedá si do termosky čaj a nevyrazí v sandálech. Jsou to měsíce tvrdých příprav, plánování krok po kroku a tak dále. A stejně to nemusí dobře dopadnout.
Tady je to podobné.
Aby ten odchod byl úspěšný, je potřeba se na to připravit - to ti holky dost dobře radí, co a jak, a taky být připravena, že to celé nemusí dopadnout, jak si představuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2432
8.2.21 12:09
@Anonymní píše:
Práci hledám denně koukám nejsem typ ženy co by otálel a válel se doma snažím se dělat maximum jen jsem chtěla vědět zda jsem já takova krava nebo to třeba někdo zažil ale spíš si tady připadám jak černý terč

Hlavně jsi pořádně nenapsala, o co jde, proč vám to nefunguje, takže se nediv ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat