Poraďte prosím!

339
7.4.04 09:37

Poraďte prosím!

Na prohlídce mi gynekoložka jen suše oznámila, že jsem v pořádku, ale mám přetočenou dělohu. 8O Než jsem se vzpamatovala byla jsem z ordinace venku a teď mi to pořád vrtá v hlavě.

S manželem se zrovna chceme pokoušet o mimi, ale nevíme jestli „přetočená děloha“ znamená nějaké komplikace při početí či porodu.

Máme také rozdílné Rh faktory já samozřejmě -, ale o tom jsem tady již našla informace, které mě uklidnily.

Pokud neco víte o mém problému, dejte mi prosím vědět.

Všem přeji krásný den a hodně zdravíčka. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
7.4.04 11:51

Tvoje gynekoložka má na mysli „obrácenou“ dělohu. Obrácená děloha znamená, že je nakloněná dozadu, nikoliv dopředu. Po porodu se to většinou upraví samo. Je to téměř normální věc, já sama mám kolem sebe nejmíň 3 kamarádky s tímto „problémem“, ve většině případů je to pouze problém fyziologický (apoň tak mi to bylo vysvětleno), jen při napomáhání otěhotnění je lépe lehnout si po milování na bříško a ne na záda. Je zvláštní, že ti k tomu tvá lékařka nic neřekla. U nás se všeobecne traduje: líná huba, hotové neštěstí! :) , ale zřejmě jsi z té diagnózy byla pěkně vykulená. Držím vám pěsti při „výrobě“ miminka.

• Nahlásit
  • Citovat
176
7.4.04 12:03

Ahojky,
já mám taky zakloněnou dělohu a jak už tady popsala radina, tak po milování ( při snažení o mimíska) si musíš lehnout na břicho. Tak se tam ty spermijky dostanou. Jinak by se děloha měla upravit už v těhotenství - Dr. mi vysvětloval, že teď mám dělohu jako uzavřenou pěst a ona se potřebuje roztáhnout do rozevřené dlaně, aby mímo krásně rostlo.
Jinak to na mě žádný extra vliv nemělo (a to už mi je 27), jenom na střední jsem mívala časté zaněty močového měchýře a to prý právě bylo tím, že mi ta děloha tlačila na moč.měchýř.
Já nemohla otěhotnět 10 měsíců, z toho 8 měsíců jsem chodila k lékařce, která mi nikdy ani nenaznačila, že mám zakloněnou dělohu, a co s tím ( já na to nějak zpomněla).Pak jsem přešla k jinému Dr., a ten hned řekl, že jí zakl. mám a že je potřeba, abych ležela na břiše. 2 měsíce jsme to tak zkoušeli a povedlo se. A to jsem už manžílka tahala po spermiogramech.
Prostě nemělo by ti to dělat žádné potíže.
pa Vichy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.4.04 13:57

Ahoj,

já jsem se o tom, že mám zakloněnou dělohu dozvěděla až když jsem byla těhotná. A to jsem otěhotněla naprosto neplánovaně :o)
Doktor mi jen řekl, ať se snažím ležet co nejvíce na břiště, že se to samo upraví. Na kontrole ve 12.tt už to bylo v pořádku.

Lenka 31.tt

• Nahlásit
  • Citovat
339
8.4.04 08:26

Děkuji

Děkuji za odpověď,

moc a moc jste mi pomohly. Moje paní doktorka je dost odměřená a já z ní mám trošku strach. To ležení na břiše hned vyzkoušíme, bude to určitě pohodlnější než stojka :P .

Mějte se moc hezky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.4.04 08:58

Suri, neuvažuješ o změně lékařky? Je to zvláštní, že nedůvěřuješ někomu, kdo ti dělá tak intimní vyšetření jako je gynekologická prohlídka. Navíc, když otěhotníš, budeš mít určitě spoustu otázek a jestli ve svoji lékařku nemáš důvěru, tak bys o změně mohla uvažovat. Tedy, já osobně preferuji v tomto směru lékaře muže. Je to po špatnýcxh zkušenostech z mládí, kdy mi lékařka udělala vnitřní vyšetření když jsem ještě byla panna, bolelo to a ona mi suše oznámila, že můžu být ráda, že to mám za sebou a že ženská musí něco vydržet a nefňukat…! (a to bylo vyšetření kvůli oddálení menstruace před odjezdem na dovolenou v zahraničí). Kamarádka mi poradila, že chlapi jsou citlivější, protože nemají to co my :oops: a tím pádem nevědí co nás může při vyšetření bolet a co ne. Od té doby vyhledávám gynekology muže (často se stěhuji po republice) a jsem spokojená. Udělají si na ženskou čas, poučí, rozeberou entikoncepci..... . Možná to dělají i lékařky, já nevím, ale v každém případě důvěra v lékaře a to, že si udělá čas na poučení je snad hlavní, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
8.4.04 11:12

poradte prosim

Prosim Vas o radu. Vy:,–(ila jsem HA v unoru, po 35 dni prisla MS, ale strasne slaba, skoro zadna - vlastne uplne skoro zadna… TT negativni. Bolesti behem 35 dni (zavrate, mdloby, boleni podbriska). Mela bych zajit na injekci pro vyvolani MS nebo mam nechat telo at se da samo do poradku?? diky K. :?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
8.4.04 11:14

jeste uvadim, ze HA jsem brala 10 let. K.

• Nahlásit
  • Citovat
339
8.4.04 12:39

O změně lékařky uvažuji, ale mám strach. Dřív jsem měla 2 x tak strašnou smůlu. Jednou na gynekologii pro děti a mládež, kde se mnou jednali doslova jako s kusem masa a dlouho potom jsem měla i zdrav. komplikace. A podruhé jsem chodila ke gynekologovi - muži, který byl při jedné kontrole opilý.

Přes kamarádku jsem se dostala do soukromého sanatoria a musím říct, že po profesionální stránce jsem nadšená. Paní doktorka vždy kontroluje i prsa, břicho, záda a vybavení má špičkové jen i ten přístpu je takový odborný a odměřený.

Možná by nebylo špatné udělat fórum na zkušenosti s gynekology v různých městech (pokud už někde není, jsem tady nováček). :wink:

Mějte se moc hezky a ještě jednou děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.4.04 13:08

Ahojky Karco,
já jsem vy:,–(ila HA v lednu. Paní doktorka mi ale hned napsala Duphaston od 17- 25 DC. Takže menzes mi přišel ale taky hrozně malinko a to celé trvalo jen 4 dny :roll: . V březnu jsem byla na kontrole. V užívání Duphastonu pokračuju dál a můj MC je pořád slabý a jen pouhé 4 dny. Od března také měřím svojí BT. :wink: čauky káčulkadráčulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama