Čaj-ano či ne?

20
6.4.04 08:19

Čaj-ano či ne?

Ahoj všichni, mám dotaz. Mám 2 měsíčního chlapečka a plně ho kojím. Zajímalo by mě zda potřebuje také čaj nebo mu stačí mateřské mléko. Já jsem to zjišťovala v časopisech a knihách a všude píšou, že se čaj dávat nemusí, ale naopak mé tchýni se to nelíbí a pořád mě nutí mu ho dát, že má žízeň a že mu nedáme ani napít apod. Prosím poraďte.
Děkuji Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
6.4.04 09:06

Myslím, že není třeba dávat takovému malému miminku čaj, pokud je navíc plně kojené, tak bych s čajíkem počkala až do léta. Na miminku žízeň snadno poznáš. Pokud je teprvě chvilku nakojené a ještě se dožaduje mlíčka, pak chlemtavě pije - a vezme si jenom to „přední“ mlíčko, pak mělo žízeň (určitě ses už dočetla, že přední mlíčko obsahuje víc vody). Pokud ti miminko z mateřského mlíčka dobře prospívá a máš jistotu, že se nedožaduje pití z hladu, pak není důvod přidávat čaj mezi kojeními, jenom bych se pokusila přidat jedno krátké kojení mezi dvěma velkými, právě pro zahnání žízně, samozřejmě v případě, že tě to nebude omezovat a jsi s miminkem doma. To bych ti mohla doporučit raději vlažnou vodu po lžičkách (ať se mu cumlík nezalíbí víc než maminčiny cisterničky!) , než zbytečně moc brzo ničit střevní mikrosymbiózu čajíkama.
I když zas na druhou stranu, jednou s tím začít musíme :)
Radina

• Nahlásit
  • Citovat
354
6.4.04 10:04

Ahojky,
pokud plně kojíš, a navíc je chlapeček takhle malý, rozhodně bych v žádném případě čajíky ani nic jiného nedávala, je to naprosto zbytečné. Tvá tchýně mluví z vlastní zkušenosti, v době, kdy my jsme byly malé, se to tak zkrátka dělalo, ale teď už doktoři dobře vědí, že pokud kojíš, není potřeba dávat vůbec nic. Já mám chlapečka, kterému bude za pár týdnů rok, plně jsem kojila do konce osmého měsíce, a svůj první čaj dostal až v devátém měsíci. Pravda, nevypije ho ani teď moc, ale pediatr mě ujistil, že pokud stále kojím a mrňousek dostatečně čůrá, není potřeba to nějak lámat přes koleno. Takže vydrž, odolej tchýni a doporuč jí, ať se seznámí s nejnovějšími výzkumy :wink: :wink: :wink:
Měj se hezky a ať Ti chlapeček prospívá! Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1652
6.4.04 11:00

Ahojky Jani, čaj dávat nemusíš!! já si taky vyslechla své.....ale ustály jsme to i v těch pařácích loni v létě! takže pevné nervy říká se: kolik dáš čaje o tolik připravíš mimčo o mateřské mléko.
neboj mimčo se ozve, když něco potřebuje ne? ;-)

měj se

Zdeník a dvě bambule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
6.4.04 12:59

Ahoj Jani,

jak uz tady vsichni napsali prede mnou, caj opravdu davat nemusis, tve mlicko mu staci na hlad i na zizen. Ale chtela jsem ti pripomenout jeste jednu vec. Caj nemusis davat na piti VUBEC. Bydlim ve Francii, muj manzel je pediatr, a tady se propaguje na piti pro deti cista voda (kojenecka). Zadne caje, stavy ci dzusy. Lidske telo potrebuje nejvice vodu a pokud jednou zvyknes sve dite na sladke napoje, vodu uz bude odmitat. Navic ovocne stavy se detem casto vyleji na obleceni a po byte a je s tim neporadek. Napr. skvrny od Kubika z obleceni uz tezko dostanes… Proto se zamysli i nad timhle, nebot caj neni jedina volba. Proste je to u nas „zvykem“.

Zdravi Andrea 31tt + Aja 3r.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3596
6.4.04 13:15

Ahoj Jani,

čaj ani nic jiného doopravdy dávat nemusíš. Já jsem kojila svou dcerku do 6 měsíců plně a stále kojím, v létě v parnech dostávala jen moje mlíčko a čaj nepotřebovala. Sice jsem někdy kojila i po hodině, ale to mi nevadilo. Čaj a vodu jsem začala dávat až kolem 8 měsíce, nejdříve nevypila skoro nic, až po 10 měsíce začala více pít. Tchýní se nenech odradit a vydž, věz, že pro svého chlapečka tím děláš to nejlepší. Mimochodem, moje mamka, která sestru kojila do 10 měsíců v roce 1981 (byla nasprostý exot) vařila čaje, jak se v té době doporučovalo, každý večer ho vylila a ráno uvařila nový. Říká, že je to nesmysl.

Jana a Karolínka (13 měsíců)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama