Pořízení koťátka - poradíte co a jak?

1993
3.3.10 09:01

Pořízení koťátka

Ahoj holky,
ráda bych na jaře pořídila kotě. Kočku jsem už kdysi měla, ale to jsem byla ještě dítě. Původně jsem uvažovala o britce, ale nechce se mi pořizovat kočku za spoustu peněz, takže uvažuji o klasickém kotěti především na hraní a mazlení :wink: Zajímaly by mě vaše zkušenosti s kočkami, chci být připravená. Předpokládám, že když bude kočka pouze v bytě, tak je potřeba jí pořídit škrabadlo - naučí se na něj? Pak mě zajímá, jestli je lepší kastrovaná kočka nebo kocour? Kočka bude asi klidnější, ne? Předem díky za odpovědi :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3966
3.3.10 09:11

Ahoj Hildo.
Já mám dvě kočky v bytě. Podle mých zkušeností jsou kočičky čistotnější, kocourci dost často i po kastraci značkují ale zase jsou mazlivější, ale za mě kočičku :palec: Škrabadlo nemáme, drápky pavidelně zastřihávám a maximálně se občas proťapou na koberci ( máme zátěžovej a tomu to nevadí)
Přeju šťastnou ruku při výběru.

Příspěvek upraven 14.01.11 v 20:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.3.10 09:16

ahoj :mavam: mám britského kocourka a je to moje srdíčko. Nejni sice papírák, ale je pěknej, mohutnej. Před rokem, kdy mi ho partner koupil jsme za něj dali 5 tis., ale dají se sehnat mnohem levněji. Jinak bych ti doporučila se podívat na webovkách různých útulků nebo bývají i charitativní výstavy, kde si číču můžeš pořídit. Jinak britské kočičky ( mám zkušenost s dvěmi ) úplně na mazlení nejsou, mají zvlástní povahu, přijdou se pomazlit jen když oni budou chtít a ne když ty :lol: Ale přesto to stojí za to, ty kukadla… :srdce: Škrabadlo určitě kup, v mé rodině je více kočiček, jedna peršanka, jeden mourek a britka ( ne v jedné domácnosti ) a všechny na škrabadle řádí a hlavně neničí sedačku. Jestli budeš pořizovat kastrovaného kocoura tak si dej pozor na levné solené granule, nejsou pro kocoury dobré, nejlepší je dražší Purina ( snad to nebude bráno jako reklama ). Hodně štěstí při výběru a ať ti dělá jen radost, ať to bude mourek nebo britka :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
3.3.10 09:21

ahojky,

mame kocicku dva roky a bylo to nase nejlepsi rozhodnuti :-D .Takove dalsi dite :-P .Mame ji jen v byte,skrabadlo mam a skrabe se o nej,naucit na nej nebylo vubec nic tezkeho(kocka je fakt desne inteligentni,ale i tak drapky zastrihujem taky.Je velice cistotna,jako kazda jina zdrava kocka a je s ni spousta srandy.Driv moc mazliva nebyla-jako dosla se pomazlit,ale min,a cim je starsi,tim je mazlivejsi.
Doma mam i psa,tomu teda dava radne zabrat a buzeruje ho(kocka toho psa)a co do udrzby,narocnosti starani se nelze ani srovnat. :-P
Jo a kastrovanou ji mame urcite,ale to v byte musi byt jak kocka tak kocour.Nebo alespon ja si nedovedu predstavit zit s nevykastrovanou mrouskajici se kockou nebo nevykastrovanym kocourem.

Any

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.3.10 09:24

Ahoh Hildo,
my máme kocoura a kočku, kocourek je kastrovaný a poslední dobou nahrazuje polštář na gauči. Je z klasickýho vesnickýho vrhu a je celkem plašan. Kočička je napůl sibiřská, je od malička v bytě a je víc akční. Já původně chtěla psa, ale pak jsme si dali dohromady, že chodíme oba do práce, pes by byl věčně sám doma a co s ním, kdžy třeba pojedeme na dovolenou. Kočky klidně necháme doma akorát vždycky někoho poprosíme, aby je jednou denně došel zkontrolovat, dosypat granule a dolít vodu. Škrabadlo mají a stejně votrhali koberec v kuchyni a gauč, ale teď už to tolik nedělaj, já jsem to ze začátku bohužel moc nehlídala, ale myslím, že kdyby jo, tak se na škrabadlo naučí.
S mazlením je to takový půl na půl někdy je víc mazlivý kocour, jindy kočka. Ony kočky jsou na tohle hodně svý. Prostě, když se jim mazlit nechce, tak nepřijdou. Pak ovšem nastane chvíle, kdy by mi ruce utrhli, jak chtěj hladit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
3.3.10 09:26

Mam kocoura, z utulku, bylo mu cca 4m, kdyz jsem si ho brala.

Uz umel na zachudek.
Chtela jsem vyhradne kocoura, protoze i kastrovane kocky mohou mit „touhy“, pak maji tendence dost vyvadet.To se mi nechtelo, takze mam kastrovaneho kocoura.

Na skrabatko se naucil, jen jeste stejne pravidelne chodil na gauc :zed: Ale mam pocit, ze posledni dobou to uz nedela, skrabe jen na skrabadle. Ale to asi byla moje vina, protoze jsem mu skrabadlo koupila az po mesici nebo dvou, co prisel, protoze mi na uceni prisel malinkej. Ted uz bych ucila od malilinka.

Jinak z utulku prislo zdrave kote, ale asi tyden po prichodu se zacal drbat na hlave, pak vic a vic, najednou mel lysinu, byla z toho plisen, anabaze na vic jak mesic, chytla jsem to ja, pes, no fakt sila, kocour mel pul hlavy opelichanou, furt jsem ho v necem macela, az jsem se nastvala a sla k jinemu vetovi, ten okamzite nasadil nejake prasky a byl klid. Nevim, jestli si to prinesl jeste z utulku, nebo to chytil, kdyz jsme sli temer ihned na preockovani na veterinu, ale asi bych si priste vzala radeji nejakou kocku z chovu, i bych si zaplatila za to PP, abych eliminovala moznost, ze si privedu domu nemocne zvire.

Jinak prvni mesice byla sranda, kocour po nas splhal jak po stromech, byly jsme zdrasany az za krkem :lol:

Je to trochu parchant, chcije Matyskovi na lehatko v koupelne ve vane, kdyz ho zapomenu, ale jinak je nenarocnej,

Bohuzel nas ted postihl pisek v mocaku, ted teda uz je rozpusteny, ale zere specialni krmivo, aby se mu netvorili. Takze bych od zacatku investovala do opravdu kvalitniho krmiva, protoze on mel kupovany ze supermarketu a hrube se to nevyplatilo.

Pocitej s chlupama, skrabanci, nebudes moct nic nechat na lince, protoze si to stahne a sezere, cisteni kociciho zachodku, ale zase na druhou stranu dostanes spoustu lasky, srandy, kdyz si kocicak hraje a cim driv se deti nauci zit se zviratky, tim lip.

Doporucuju se uz pri vyberu zamerit na povahu kocky, zamrne jsem vybirala klidase, protoze uz byli doma psi, tak aby ho netrefil slak, az je uvidi, uz pri prvnim vzeti do naruce se zacal silene mazlit, div se nepostavil na hlavu, nebal se, predtim jsem mela kocoura plasana, uz jako malinky na vsechno sycel, prskal a desil se kazdeho sustnuti.
Taky bych dala na to, ze kocka si musi vybrat, ke komu pujde, pokud by kote kladlo nejaky hodne velky odpor, nebrala bych ho, treba byste mu nevoneli nebo neco, musi to byt sympatie oboustranne.

Uf, to je roman, klidne se ptej, pokud zbylo na co :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6243
3.3.10 09:31

Ahoj, my máme obyčejnou domácí číču a je to až neskutečný mazel :-) Na škrabadlo se naučila a je kastrovaná. Jak už někdo psal, neumím si představit v bytě nakastrovnou kočku či kocoura…

Známá má 2 britky a ty moc mazlivé nejsou. Mamka má také nějakého né úplně obyčejného kocoura a ten tedy také žádný extra mazel není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1993
3.3.10 09:40

Jasně, s chlupama počítám, všude mam hladkou podlahu, takže bez problému. Sedačku mám úplně starou, časem bude nová - až děti a kotě odrostou :lol: Taky bych chtěla kliďase, ale jak to poznám? Předpokládám, že povaha se naplno projeví až v dospělosti, ne? S krmivem to je jasný, naši maj 2 jezevčíky 15 a 12 let, neuvěřitelně vitální a čiperný a je to určitě tím, že celej život jim máma vaří + kupuje to nejlepší co pro psy je (a dává pangamin, to má úžasnej vliv). Co se týče tý kastrace, jak to kočička snáší? Bolí to dlouho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14500
3.3.10 10:00

Ahoj, máme 2 kočky, jednu od cca 6 týdnů kotěte, druhou jsme našli, je to britka. Byla sousedů, ale nesnesla se s jejich kocourem, tak ji nechali ladem.. Ta první je hazjl prvotřídní, když nemá náladu, sekne, ale je čistotná. Když mě chce naštvat, drásá gauč. Takže veškeré čalounění podle toho vypadá, froté ručníky taky. Ale jinak je miláček. Britka po nás nesekla ani jednou, nechá si drbat bříško, lehá si na nás, gauče až tak neškrabe, to jen co okoukala od té první. A ještě máme psa, ale to je v pohodě. Co je u britky na pytel, že občas načurá mimo WC, ale to tím, že nestoupne do WC, ale na okraj a už to jede mimo. To ta obyč je čistotná až moc. Vykastrované jsou obě a žádné touhy nejsou. Je to podle mě jako u lidí, je to o štěstí, kus od kusu. Nedá se asi říct, jestli je lepší kočka nebo kocour. Známá má vykastrovaného kocourka, briťáka a to je zlatíčko, mazlivej, čistotnej. Držím palce při výběru :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14500
3.3.10 10:01

Jo a lepší jsou kočičky 2, protože si spolu vyhrají, když jsme měli jenom toho 1. ďábla, tak pořád lovila nás, teď si vystačí s tou druhou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12739
3.3.10 10:05

Zkušenosti moc velké nemám, jen chci dodat, že kdo mí velké problémy otěhotnět tak pozor,je dokázáno, že kočičky vylučují něco co způsobuje potraty. A to hlavně u těch maminek co mají IVF a nebo co je problém pro ně otěhotnět, nechci nikoho strašit ani v nejmenším, bohužel se to ale stává :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14721
3.3.10 10:11
LadyRebeka píše:
Zkušenosti moc velké nemám, jen chci dodat, že kdo mí velké problémy otěhotnět tak pozor,je dokázáno, že kočičky vylučují něco co způsobuje potraty. A to hlavně u těch maminek co mají IVF a nebo co je problém pro ně otěhotnět, nechci nikoho strašit ani v nejmenším, bohužel se to ale stává :nevim:

Co to je „je dokázáno, že kočičky vylučují něco…“? 8-o 8-o 8-o :zed:
Máš odkaz na nějakou seriózní studii? :nevim:
Mmch. já jsem měla koček za svůj život asi pět a otěhotněla jsem nechtěně a potrat ani jeden 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
3.3.10 10:19
LadyRebeka píše:
Zkušenosti moc velké nemám, jen chci dodat, že kdo mí velké problémy otěhotnět tak pozor,je dokázáno, že kočičky vylučují něco co způsobuje potraty. A to hlavně u těch maminek co mají IVF a nebo co je problém pro ně otěhotnět, nechci nikoho strašit ani v nejmenším, bohužel se to ale stává :nevim:

Nemam slov, sirit takove bludy by melo byt trestne. :cert: :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
3.3.10 10:36
LadyRebeka píše:

boze boze, kdy uz se takove blaboly prestanou sirit???

mame brit.kocoura, kastrovali jsme ho az ve dvou letech, ale ne proto, ze by doma znackoval, ale kvuli mimcu, aby se zklidnil trochu, byl podes :lol:
je to milacek, mazlivej, dokaze i pekne litat :-)
kastrace byla v pohode, byla jsem z toho vic vydesena nez on :lol: zavezli jsme ho tam dopoledne a odpo uz nam ho dali, jen nam pak doma spadnul ze stolu, na ktery vyskocil pro jidlo, mel po te narkoze a diete desnej hlad :lol: par dni byl takovej „spatnej“ , ale pak uz zase zacal radit :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
3.3.10 10:39

Tak jeste ja..

K te povaze.Souhlasim,ze je to kus od kusu,zrovna jako u cloveka.Myslim,ze je jedno,jestli je to znackova kocka nebo micka z ulice.
Jak uz jsem psala,mam velice cistotnou kocku,skrabajici na skrabadle,je velmi dominantni,tak nevim,jestli by se snesla s jinou kockou(psovi,kteremu uz je 15let dava opravdu zabrat-opravdu ho buzeruje :twisted: )Niceho se neboji,leha si treba pred vysavac,cizi lidi vita ve dverich,pomazli se i s nastevou…a je to britka.Nic zniceneho od ni nemam,vyjma par kvetinacu v dobe,kdy byla jeste neopatrne kote.Ted uz umi naslapovat :-D .Kdyz se zacne protahovat drapkama na zidli nebo koberci,tak zaskrabu na skrabadlo a ona se jde radne vyskrabat tam.Nikdy se nevycurala mimo zachod ani jako malinke kotatko.Privezli jsme ji,dali na zachod,pak jeste jednou,pak se tam vycurala a od te doby nikdy nikam.(mame kryty s dvirky)Je dobre poridit kvalitni stelivo,ja pouzivam Cast best oko plus(snad to mam dobre napsane).To mi vyhovuje moc,hlavne proto,ze se da splachovat do zachodu.
Granule kupuju u veta(ted proto,ze ma nejake alergicke problemy),takze dietni-mam ted doma sanitarku a lecim psa i kocku :roll: .U granuli je dobre dat si pozor na slozeni,ty z obchodaku obsahuji cca 4%masa-coz u kocky masozravce je fakt spatne./a ty dobre krmiva nejsou nikdy v reklamach :twisted: ,Takze ac mam Britku „whiskas“-tak ji tim nekrmim a radej ji davam kvalitu /Myslim,ze kvalitni krmivo udela hodne-uz u psu jsem to studovala,a na to,ze je memu psovi 15let,by mu nikdo nehadal/obcas venku slysim-jee,stenatko :lol: /
Co jeste…granule,zachod,skrabadlo..ted uz me nic nenapada..
Moc me bavi,jak ma manzel rad nasi kocku,pritom on z toho napadu nebyl moc nadseny(je vychovan protikockove :lol: ),hraji si s ni i vsechny navstevy,ktere „nesnasi kocky“.

O tom,ze kocka zpusobuje potrat jsem nikdy zadny vyzkum necetla.Treba je to mozne,ja za tim nikdy na nic takoveho nenarazila.Jen na povery-o toxoplazmoze a pod.(to ze je temer nemozne ji od kocky chytit se moc uz nepovida)Sama jsem ted tehotna a vubec se nasi ciste bytove ockovane kocky nebojim.

Tak preji krasny den vsem kockomilum 8-)

Any

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama