Porod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tóňa2
Kecalka 327 příspěvků 04.12.17 09:35
Porod "bez aniballu"

Přemýšlím, jestli aniball zakoupit a cvičit. Slyšela jsem pozitivní názory od žen, které aniball používaly a poté porodily bez nástřihu. Mě jde spíše o zkušenosti žen, které s aniballem necvičily - jak jste rodily, s nástřihem nebo bez? Rychle a hladce nebo jste nemohly dítě vytlačit? Jo a rozhodně uvítám i názory žen, které rodily dítě nad 4 kilogramy - to mě totiž čeká.

Přečtěte si článek: Proč cvičit s Aniballem a Epinem?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Pety2
Ukecaná baba ;) 2485 příspěvků 04.12.17 09:38

@Tóňa2
Ahoj! Já necvičila, byla jsem prvorodička, porod extrarychlý - porodila jsem do 30 minut od příjezdu do porodnice - bez nástřihu i natržení…Ale dcerka neměla moc velkou hlavu…

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33459 příspěvků 10 inzerátů 04.12.17 09:38

Bez aniballu, dělala jsem masáž hráze. Porody v pohodě, bez nástřihu, bez poranění i dítě s velkou hlavou prošlo hladce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.17 09:40

@Tóňa2 moje mamka porodila mě i sestru já (4,35 kg a sestra 4,5 kg), nikdy aniball nepoužíla a byla absolutně bez poranění, za to kamarádka si s aniballem užila, během cvičení se někoikrát poranila a nakonec i přesto, že pravidelně cvičila, tak měla nástřih.. Najdou se lidé, kteří to doporučí, ale jedna porodní asistentka říkala, že aniball jí přijde hloupost, že je to zátěž na vagínu a pak to vypadá jako kdyby žena za sebou měla několik porodů.

Tichošlápek
Extra třída :D 10829 příspěvků 04.12.17 09:41

Jeden porod bez, druhy s aniballem. Obě děti veliké nad 4 kg. Oba porody špatné, velká poranění :nevim: za mne to efekt nemělo

Erinye
Kecalka 333 příspěvků 04.12.17 09:43

Ja rodila s aniballem a nastrih jsem mela (dikybohu za nej). Syn měl 3,8 kg. Teď čekám druhe a prdím na aniball - jak rikala moje gynda - aniball je spis pro psychickou pohodu, pokud nastrih bude treba, bude i s treninkem :-)

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 04.12.17 09:46

Bez aniballu, nad 4 kg to nebylo, jen 3490 g… Ale pila jsem maliník s lnenymi seminky, tak třeba to nějaký vliv taky mělo, protože přestože jsem často kontrakce neudýchala a prostě „to tam zatlačilo“, tak jediné poranění byl nástřih na 5 stehů, žádné vnitřní. Malá byla venku asi na pět kontrakcí, málo jsem se nadechovala a mručela, takže šla energie i mimo tlačení, možná byl i ten nástřih spíš kvůli tomu, aby se to urychlilo. :nevim:

TinaAn
Ukecaná baba ;) 1010 příspěvků 04.12.17 09:48

Děti 4kg, 4,3kg a 4,5kg. S nástřihem jen první, další dva jen s drobným natržením (hojí se o 100% líp než nástřih). Bez aniballu a masáží.

Edit: spíš než hmotnost je důležitá velikost hlavy, to měly moje děti 34,5cm - 38cm - 36cm.

Příspěvek upraven 04.12.17 v 09:51

sakota
Kelišová 5534 příspěvků 04.12.17 09:49

Bez aniballu, nastrih byl, jsem za nej rada, lepsi nez natrzeni. Dite prumerne, hlava 34,5cm. PA na kurzu nam rikala, ze ona aniballum atp moc nefandi, ze stejne povoluji jen jednu nebo dve dvrstvy tech tkani a je jich tam spousta, ze to je spis ke skode nez k uzitku. :nevim: moje 3 kamaradky, ani jedna aniball, vsechny bez nastrihu a s jednim ci dvema kosmetickymi stehy pote.

Fima
Nadpozemská drbna 29293 příspěvků 16 inzerátů 04.12.17 09:49

Nemám srovnání, s Aniballem jsem necvičila. Obě děti byly velké. První dítě 4490 g, obvod hlavy 39 cm. Nástřih i natržení, poranění 3. stupně. Tam mě šili hodně, skoro hodinu, ovšem spodek mi dali dohromady parádně. Druhé dítě 4130 g, obvod hlavy 36 cm. Měla jsem jen tři kosmetické stahy.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.17 09:50
@Tóňa2 píše:
Přemýšlím, jestli aniball zakoupit a cvičit. Slyšela jsem pozitivní názory od žen, které aniball používaly a poté porodily bez nástřihu. Mě jde spíše o zkušenosti žen, které s aniballem necvičily - jak jste rodily, s nástřihem nebo bez? Rychle a hladce nebo jste nemohly dítě vytlačit? Jo a rozhodně uvítám i názory žen, které rodily dítě nad 4 kilogramy - to mě totiž čeká.

Nepoužívala jsem aniball, žádný masáže hráze atd nijak jsem se nepřipravovala. porod rychlý a bez nastrihu, jen menší poranění.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1986 příspěvků 04.12.17 09:52

Oba porody bez aniballu, první dcera 3,40 kg s nástřihem, na tři zatlačení v pohodě venku, měřili jí před porodem hlavičku, ale pak doktorka říkala, že ani nemusel ten nástřih být tak velký. Syn 3,90 kg taky na tři zatlačení venku, sice už tedy to byla větší fuška ho protlačit, nástřih byl. Oba porody bez dalšího poranění. Mě celkem nástřih nevadil, tedy to hojení asi 14 dnů po porodu nic moc, ale ségra i mamka se při porodu potrhaly a to bylo pak ještě horší.

fenny
Kelišová 5283 příspěvků 04.12.17 10:11

Bez aniballu, první porod vyvolávaný v porodnici na koze s nástřihem, dítě 4,2kg. Druhý porod na všech čtyřech, bez poranění, dítě opět 4,2kg, před porodem jsem tu a tam masírovala hráz a při samotném porodu PA chránila hráz teplou mokrou plenou. Třetí porod velmi rychlý, na všech čtyřech, s malým natržením, váhu dítěte nevím, ale kolem 4kg to zase bylo.

Lada84
Ukecaná baba ;) 2016 příspěvků 04.12.17 10:17

Tri porody (2,4kg, 3,1kg a 3,5kg), bez cviceni, bez jakehokoli poraneni nebo zasahu.

Heivka
Závislačka 3237 příspěvků 04.12.17 10:45

Já cvičila, nástřih jsem měla asi 1cm, obvod hlavy 38cm. Doktorka potom při šití se divila, prý si do poslední chvíle myslela, že stříhat nebude muset.
Když vezmu srovnání moje sestra porod u stejné lékařky, nastřižená a natržená až k zadku (a tahle paní doktorka je známá tím, že se snaží chránit hráz co může) a obvod hlavy u dcerky 32cm.
Kamarádka (v jiné nemocnici) taky necvičila, obvod hlavy 29 cm a roztržená na třech místech.
Když vezmu tenhle malý statistický vzorek tak cvičení jasně pomáhá, ale taky to může být tím, že trpím hypermobilitou kloubů a s tím je spojená i vyšší flexibilita tkání.
Já se před zakoupením Aniballu ptala mojí gynekoložky a ta mi řekla, že pokud budu cvičit opatrně a bez bolesti, tak to pomoci může, že její pacientky, co před porodem cvičily, nebo masírovaly hráz mívají menší poranění a následky typu inkontinence.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečce Nele Boudové se rozpadlo po necelých dvou letech manželství. Má prý jiného

Není tomu tak dávno, co si Nela Boudová (51) pochvalovala, že se stačila... číst dále >

Šance pro Řepku? Jeho obhájce naznačil, jak ho chce zachránit před vězením!

Je šance, že se Tomáš Řepka vyhne vězení? Ačkoliv mu za podvod s autem, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >