Porod do vody-plusy a mínusy

3006
4.6.07 21:32

Porod do vody-plusy a mínusy

Ahoj,
chtěla bych rodit do vody, když vše půjde ok. Šli byste do toho znova? Jaké máte zkušenosti-pozitivní i negativní? Díky, Evikule.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1293
4.6.07 23:27

Ahoj - osobní zkušenost nemám,
ale kamarádka rodila do vody ve Vrchlabí, ale nakonec porodila „na suchu“, protože prý v té vodě netlačila. Prý jí porodní asistentka řekla „vy si tam mamko hovíte a netlačíte“ :lol: a nakonec porodila na porodní stoličce, a to si chválila.
Známá taky ve Vrchlabí, a totéž - z tý vody ji vyhnali a skončila taky na stoličce.
Ale myslím, že tady někdy někdo psal, že s tím má zkušenost pozitivní. nerada bych dělala jen škarohlída.
Pokud máš do toho chuť, tak to zkusit můžeš - z té vody se dá vždycky vylézt ven.
Já jsem rodila na obyčejném křesle, s přivázanýma nohama (což jsem jaksi vůbec v tu chvíli nevnímala), a proběhlo to v pohodě, nic mi nevadilo, nic mě nebrzdilo, tlačení mě nebolelo. Popravdě - byla jsem ráda, že ležím!
papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
4.6.07 23:39

Chtěla jsem rodit do vody,ale z teplé vody se mi dělalo špatně. Normálně mi teplá koupel nevadí,ale jako dítěti mi vadila. Tak to nedoporučuji, pokud ti vadí teplá koupel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
5.6.07 01:20

Já o tom uvažovala u Adly, ale nakonec jsem byla ráda za klasiku… Ada byla velká, já hodně přenášela a tak byl porod vyvolávaný…

Tím jak nebylo tělo připravené, jsem krvácela už u kontrakcí a po narození Ady jsem byla fakt hodně šitá, takže krve jak z vola - a navíc nevím přesně, co všechno ze mě vycházelo, ale vím jistě, že bych nechtěla, aby to plavalo kolem mě :(

Ovšem já se koupu tak jednou do roka, možná i míň, jednoznačně preferuju sprchu… Tak možná i proto.

A navíc mi vyhovovalo, že na mě bylo alespoň torzo košile… Být zcela nahá by se mi také nelíbilo.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lia
4466
5.6.07 10:44

Ahoj,
my se na porod do vody chystáme, zatím je malý KP, tak snad bude vše O.K, pak napíšu jaké to bylo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
11.6.07 11:15

Ahoj.
já jsem rodila do vody ve Vrchlabí před 2 roky. Porod byl úplně bez problémů, mě teplá voda naopak vyhovovala a taky jsem slyšela že uvolňuje tkáně a porod je pak snažší. Někomu může ta teplá voda zpomalit kontrakce, já jsem s tím problémy neměla a podruhé bych šla rozhodně zase rodit do vody.
Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.07 14:39

Rodila jsem do vody a po první klasice to bylo jak nebe a dudy,prostě to nějak šlo samo,jak už otvírání,tak samotný porod.
Za mě síc mě to čeká znovu,tak doufám,že bude volná vana :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
30.6.07 14:58

Tak já o něm jako prvorodička taky dost uvažovala, ale realita byla jiná. Možná mě ta myšlenka ještě neopustila, ale:

• i teplá sprcha mi na břicho sužované kontrakcemi nedělala vůbec dobře,měla jsem co dělat, abych se vůbec umyla (a to už doma, natož v porodnici) přitom normálně horkou vodu ve vaně MILUJU!
    V porodnici by mě asi do vody nikdo nedostal.

Rodila jsem nakonec v klasickém polosedu s nohama na koze, což mi plně vyhovovalo, byla jsem ráda, že mám podepřený nohy a nemusím dělat nějaký alternativní polohy.

Těžko soudit, můžeš být pro něco rozhodnutá a na místě zjistíš, že to nepůjde. Nech si více otevřených variant.
Hodně štěstí
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
20.7.07 14:58

Tak přidám trošku do mlýna… Já se taky coby prvorodička chystala rodit do vody. Teplá voda mi nijak nevadila, naopak, krásně mně uvolňovala. Na poslední chvíli jsem si to sice rozmyslela, protože jsem se v té vaně nedokázala pořádně zapřít nebo prostě chytit (byla hodně velká), ale rozhodně to moje rachtání ve vaně ten porod ulehčilo…měla jsem asi tři stehy… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3006
12.9.07 15:27

Takže můj vysněný porod do vody se nekonal. Otvírala jsem se pomalu den a půl, ale ve finále, po píchnutí vody, klystýru (kvůli té vaně) a kapačce, se vana zkrátka nestihla napustit. :lol: Navíc malej si hrál na supermana a cpal ven nejdřív ručičku, takže bez nástřihu a pomoci porodníka bych se ve vaně ASI pěkně potrhala. Příště uvidím, u tlačení jsem bolest vůbec nevnímala, takže se to v pohodě dalo i na koze. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama