Vyšetření miminka

176
21.5.07 10:02

Vyšetření miminka

Ahojky,
docela by mě zajímalo jaké dělají miminku vyšetření ihned po porodu a jestli zjišťují i krevní skupinu mimča.
Díky. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9867
21.5.07 10:06

Miminku dělají celkovou prohlídku, UZ vyšetření srdce, ledvin a močových cest a také kyčlí. Krevní skupinu nezjišťují. Další vyšetření jsou případ od případu.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
21.5.07 12:30

Ahoj,

mi do těch propouštěcích papírů napsali i krevní skupinu malého takže asi jak kde.

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
21.5.07 12:39

Také jsem měla v papírech krevní skupinu malé. . .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
21.5.07 12:40

Nam do propoustecich papiru take napsali krevni skupinu, takze to nejspis zjistuji.
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
21.5.07 16:41

Ihned po porodu se dělá Agpar skóre ( v 1., 5. a 10.minutě života ), pokud je dítě v pořádku tak už nic. Potom až v průběhu páru dní, co jsi v porodnici, nějakou celkovou prohlídku dítěte, kyčle, nám dělali utz ledvin, berou krev s patičky (výsledku za 14 dní) a 4.den dávají tetanovku. Nám krev na skupinu nebrali.

Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
21.5.07 16:46

Neberou krev na skupinu jen Rh- matkám?
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9541
21.5.07 17:59

Hned po porodu se bere kousek pupečníku na Astrup(krevní plyny, zda mimčo netrpělo hypoxií a hodnotí se pH krve),pak se bere krev z pupečníku u všech na BWR-syfilis a pak pokud jste krevní skupina 0 nebo Rh-, tak ještě se berou 2 zkumavky na krevní skupinu a tzv.Coombsův test, který určuje, zda nedochází k izoimunizaci (projevuje se rozpadem krvinek miminka) a k tomu se ještě hodnotí hladina bilirubinu-při vyšších hodnotách se projevuje novorozeneckou žloutenkou. Po odběru krve z pupečníku se miminko prvně ošetří- otře, zváží, změří, podváže pupečník a zkontroluje ho pediatr-srdíčko, jak dýchá, zda nění nikde nějaká abnormalita(roštěp..), prohmatá bříško, zkonteroluje genitál, zkontroluje kyčle a fontanely a pak se zabalí a provede vykapání očiček-prevence infekce spojivek miminka.. Když se doveze na neonatologii, tak se vkládá na prohřátí do inkubátoru, pak se vykoupe a nabírají se další odběry-glykémie. Dál se v průběhu hospitalizace dělá screening na fenylketonurii, sníženou fci štítné žlázy, UZ ledvin-nedělá se plošně, vyhodnocuje se puls stehení tepny(pro VVV srdce), vyš.kyčlí, oční čočky-kvůli zákalu a sluch. Pak se také kontroluje pravidelně bilirubin, kvůli síle žloutenky a často se miminka musejí svítit-tzv.fototerapie. A než vás propustí, tak se ještě očkuje tuberkulóza. Uff Snad jsem to napsala vše a správně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
21.5.07 19:34

Tééééda! Jowano díky, to je vyčerpávající :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
21.5.07 21:21

Teda vyčerpávající odpověď:-) Jen mě trochu zarazilo to vyšetření očí na ten zákal protože holčičce od kamarádky zjistili zákal až ve čtyřech měsících a to úplnou náhodou a malá tehdy neviděla vůbec nic. Nevšimla si toho ani dr. na poradně. Tak nevím. Asi se všude nedělá všechno:-(

KATI: 4. den tetanovku? tu my jsme nedostali. Jen v den propouštění byl Adi očkovaný na tbc.

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11524
21.5.07 22:15

Tak mi krev u malé dělali jsem AB-.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
22.5.07 10:49

Ajjaa - to já popletla, :oops: ne, tetanovku, ale tuberkulózu! No jo, ještě mám moc brzy po porodu a mozek moc nefakčí :D
Ajjko , od včerejška se mi nejde psát příspěvky do Zebřičkového deníčku, nevím, kde je chyba. Ty s tím problém nemáš??? Zkusím napsat o radu, abych mohla za váma.

Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9534
24.5.07 12:38

Ahojky,
nám krevní skupinu taky zjištovali a hlavně nám brali často krev ze žíli právě kvůli bilirubinu a malá byla skoro 3 dny na fototerapii, oči i kyčle samozřejmě také vyšetřovali. Kájucha je malá, ale že by si moje doktorka nevšimla zákalu to si nějak nedovedu představit, asi bych přešla k jiné protože do věku čtyř měsíců tam museli být několikrát na kontrole…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama