Porod / neporod

1
22.3.21 08:17

Porod / neporod

Zdravím :mavam: :kytka:, četla jsem mnoho příspěvků na toto téma, ale i tak se musím zeptat. Jsem prvorodička v polovině 37. tt. Už ve 33. mi doktor řekl, že to vypadá na předčasný, jelikož se mi zkracovaly porodní cesty a hlavička se tlačila dolů. Ve čtvrtek (přesně v den ukončení 36. tt) jsme se byli registrovat v porodnici, v deset dopoledne mi doktorka řekla, že “malinký” má přes tři kila a je naprosto v pořádku a můžu jít domů, v deset večer už nás přijali s tím, že jsem otevřená na prst, čípek, který byl už dopoledne kraťounký (1 cm) zmizel úplně, bříško spadlo ještě více než bylo a hlavička, nebýt v děloze, tak téměř dohlédne na denní světlo, navíc mi čtyři dny předtím začal odcházet žlutý někdy až nahnědlý hlen, tak nevím jestli to byla zátka :nevim:. Každopádně do tří do rána se pichlavá bolest v břiše, která se střídala se stahováním stupňovala a bylo mi řečeno, že do dvanácti hodin je venku, byla jsem několikrát v teplé sprše, než jsme jeli tak i vaně a bolesti neustávaly, tak jsem tomu věřila. V šest ráno mě poslali na běžný pokoj s tím, že budu rodit jako poslední ze všech a mají plno. V jednu hodinu mě poslali domů s tím, že od těch tří ráno bolesti zůstaly stejné, ale nezhoršily se a otevřená jsem stále jen na prst. Prý mám jet domů a čekat, jenže jsem zmatená, ty “křeče” stále mám, začalo mi často tvrdnout bříško na pohmat, jenže ty ukrutné bolesti, které každý popisuje jsou z toho jen třeba v jednom z pěti případů a o nějaké pravidelnosti se mluvit taky moc nedá. Navíc celé těhu jsem měla lehký výtok, teď jsou to spíše ošklivé hrudky, tak taky nevím co to má být… Nejhorší je, že PA a sestry mi při odchodu řekli, že se brzy uvidíme, primář také ale doktorka, že porod jako takový nejspíše začal, ale takhle se může táhnout týden, klidně i dva. Jsem z toho vlastně úplně jelen a vůbec nevím, co si myslet, tak se chci zeptat vás, co už to máte za sebou. Měla jste to některá podobně? A mohl by být podle vás alespoň do těch dvou týdnů venku? :nevim: já už si přijdu tak zmatená… :zed: děkuji za každý názor :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7441
22.3.21 08:56

Neboj, že čípek není a zůstává jen „branka“ ještě neznamená, že mimčo vidí na denní světlo. :lol: Já byla 2 týdny otevřená na 8cm a vytlačit ho ven bylo namáhavější, než jsem čekala. :mrgreen: Ty křeče, co popisuješ, budou asi poslíčci. Děloha posiluje/trénuje na porod, ale nejsou to stahy, které by otevíraly porodní cesty. Kontrakce jako takové tě tak trochu omráčí, ty jsou opravdu hodně nepříjemné. Ale vždycky doktoři říkali, že když se mi něco nebude zdát, ať radši přijdu zbytečně, než pozdě. Takže klidně si zajeď do porodnice nebo ke svému gynekologovi, aby zkontroloval stav čípku. ;) Může tě těšit, že až opravdu porod začne, třeba to s tvým zaniklým čípkem nebude trvat desítky hodin. Drž se! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat