Porod nožičkama napřed

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Denisa27Molnarova
Stálice 51 příspěvků 21.02.18 16:32
Porod nozickama napřed

Milé maminky dnes jsem byla u doktora malý se mi v 31 týdnů otočil zpátky nozickama dolů jsem 33 týden a dnes mi řekl že císař nepřipadá v úvahu že to odrodim normálně protože budu rodit už po třetí. Přitom dcera mi vyhla kostrč a mám po ní skoliózu v krizich malý byl kvůli tomu vyvolaly o 20 dní napřed protože mi deformoval páteř a teď tohle má s tímhle někdo zkušenost? Mě to nepřijde normální a ještě k tomu neumím ani chodit protože malý mi nozickama tlačí na třísla a dnes mi taky oznámil že se mi zadržuje voda v kloubech…

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9171 příspěvků 21.02.18 16:33

@Denisa27Molna­rova a ty uz chodíš do porodnice? Protože o tom budou rozhodovat tam. Navíc se muze ještě otočit zpět

Denisa27Molnarova
Stálice 51 příspěvků 21.02.18 16:34

Ne nechodím doktor mi dal kontrolu za tři týdny a dnes mi řekl že je malá pravděpodobnost otočení zpátky protože už tam nemá tolik místa

Tichošlápek
Echt Kelišová 9171 příspěvků 21.02.18 16:35

@Denisa27Molna­rova tak to neřeš, domluvis se normálně v porodnici v poradne ;) obvodak o tom nerozhoduje

jdukolem
Hvězda diskuse 49250 příspěvků 21.02.18 16:37
@Denisa27Molna­rova píše:syn otočil v 38 Milé maminky dnes jsem byla u doktora malý se mi v 31 týdnů otočil zpátky nozickama dolů jsem 33 týden a dnes mi řekl že císař nepřipadá v úvahu že to odrodim normálně protože budu rodit už po třetí. Přitom dcera mi vyhla kostrč a mám po ní skoliózu v krizich malý byl kvůli tomu vyvolaly o 20 dní napřed protože mi deformoval páteř a teď tohle má s tímhle někdo zkušenost? Mě to nepřijde normální a ještě k tomu neumím ani chodit protože malý mi nozickama tlačí na třísla a dnes mi taky oznámil že se mi zadržuje voda v kloubech…

mm zkušenost tu že se syn otáčel do 38 týdnu… čili klid je čas..

Denisa27Molnarova
Stálice 51 příspěvků 21.02.18 16:39

Volala mi sestřička že v úterý se mám přijít poradit s doktorkou že me kdyžtak pošle už do nemocnice ať mě tam hlídají… Hlavně ty komplikace

valina1
Kelišová 5131 příspěvků 21.02.18 16:40

@Denisa27Molna­rova syn se otočil v 34 TT, takže bych neplasila

Lekninka91
Extra třída :D 10119 příspěvků 21.02.18 16:43

Mně se syn otočil v devátým měsíci. Pokud by mi odmítli někde udělat císař z důvodu KP, šla bych do jiný nemocnice :nevim: ale to zatím asi ještě řešit nemusíš

Dandinkaaa
Kecalka 169 příspěvků 21.02.18 16:47

Holky co znam a mely nejaky problem uz pred porodem, mely uz ve zprave od gyndare, ze bude cisar. Zarazi me, ze ti to sam nenavrhnul. Naopak jsem slysela o pripadu, ze s takovou zpravou nastoupila zena do poradny ve spitale a oni ji rekli, te bude rodit normalne a basta. Nakonec rodila uplne v jine porodnici a tam nemeli zadny problem s cisarem. Proste mela doporuceni od gyndare a ridili se jim.
Jeste bych pockala jestli se neotoci a pak na nej zatlacila, ze chces proste cisar, vzhledem k min. problemum.

marketak5
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 2 inzeráty 21.02.18 16:58

Tady jsou jednoduche cviky, kterymi pani „dokazala“ aby se jeji vsechny deti otocily. Me to myslim taky pomohlo - ale to nevim, ze treba by se otocil i tak. Jeste mas cas, neboj. Nekdy se otoci dite i v den porodu, ovsem verim, ze dite ma duvod proc je takto, cili bych napriklad nikdy nesla na takov ten obrat zevnimi hmaty..nekde to delaji. Zkusila bych tyto „cviky“ - jsou to spis polohy. https://www.youtube.com/watch?…

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31592 příspěvků 21.02.18 17:23

Zatím se tím nestresuj, otočit se ještě může, ve 33Tt bych dokonce řekla, že je několikanásobně větší pravděpodobnost, že se otočí, než že ne. a pokud ne, gyndař z polikliniky, nebo odkud, o tom nerozhoduje, to rozhodují v porodnici, a většina porodnic, tě do přirozenýho KP tlačit nebude, když řekneš, že chceš císaře.

Zdendula82
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 21.02.18 17:31

@Denisa27Molna­rova Buď v klidu. Mně se syn ve 30 tt otočil KP a ve 36 tt se otočil zase hlavičkou a už tak zůstal. Měla jsem z toho dost nervy a zkoušela různé cviky. Nakonec se otočil sám v noci. A o průběhu porodu rozhodují v porodnici.

Ariadne
Echt Kelišová 8674 příspěvků 21.02.18 17:50

Resim neco podobneho. Treti dite a ve 33tt byl nastorc sikmo, zitra jdu na kontrolu v 35tt a jsem na to zvedava, ptz v nedeli se mi zdalo, ze tam delal neskutecny veci. Kazdopadne mam vyhozenou plotynku, potvrzenou na neurologii, pred rokem jsem byla na MR a na ozonoterapii a pri porodu syna pred 2lety me ty zada braly silene a pak mi to po rocr prasklo. Taky resim, jestli zada jsou duvodem k cs. Pry se to rozhoduje v porodnici podle aktualniho stavu. Bojim se, ze si pri tlaceni hnu s plotnou a bude to jeste vetsi pruser, nez kdyby me rizli.

Pokud mas k tem zadum nejaky lekarsky posudky, tak bych jim to zkusila ukazat, vysvetlit a kdyz bude navic KP, tak to by mohli bez problemu naplanovat cs. Jestli u me bude sikmo nebo kp, tak mi ho asi udelaji. V nasi porodnici s tim problemy nedelaji, ikdyz moje dr by me taky premlouvala do normos porodu

Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24702 příspěvků 21.02.18 23:02

Jen technická - v nadpisu je porod nožičkama napřed - to je neporoditelná poloha. Pokud jde miminko nejprve nožičkami, neleze rodit přirozeně. Pokud jde zadečkem, lze rodit přirozeně.

Dle vlastní zkušnosti 5. dítko se mi motalo do 35. týdne, 10. dítko se motalo ještě ve 38.tt. ALE pokud máš takové problémy, které zmiňuješ, měl by se k tomu vyjádřit odborník a rozhnodnout o způsobu porodu.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 22.02.18 03:42

@Denisa27Molna­rova známou připravovali na císař, a miminko se hlavičkou dolů otočilo až den před porodem. Takže vždycky šance je :hug: pokud by se neotočilo, trvala bych na císaři, ačkoliv nejsem jejich zastánce. Pokud už teď máš problémy po prvním porodu…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama