Porod s covidem u Apolináře

57
24.2.21 17:21

Porod s covidem u Apolinare

Ahoj maminky, nemate některá zkusenost s porodem u Apolinare po prodelanem Covidu? Jsem 37 tt a nyní prodelavam Covid, jak je to se samotným porodem, musíte mít ústenku/respirator? Dělají Vam test? Jde mi o to, ze v době porodu nejspíš budu pozitivní, sice ne infekční, ale pozitivní nejspíš jo…nevíte, jak tam k takove rodičce přistupují? Můžu se zeptat v poradně, ale zajima me to ted :) :D děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2014
24.2.21 17:33

A proč si do té porodnice nezavoláš a nezeptáš se přímo tam?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 18:02

@Romanavas ahoj, přesně to samé napadlo i mě. Jsem 37+1 tt a také mám covid. Budu se ptát příští týden doktora. Jestli si mám sehnat výsledek testu, kde bude uvedeno, kdy jsem na něm byla a oni pak nemuseli být ve skafandru, protože si říkám, že i po nějaké době by mi mohl vyjít pozitivní test.

• Citovat
  • Nahlásit
57
24.2.21 18:07

@PeBa12 můžu se zeptat v poradně, jak tam pujdu, ale s takovou kravinou mi přijde hloupe tam volat, jen me napadlo, jestli takdy nějaká maminka nema zkušenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2014
24.2.21 18:27
@Romanavas píše:
@PeBa12 můžu se zeptat v poradně, jak tam pujdu, ale s takovou kravinou mi přijde hloupe tam volat, jen me napadlo, jestli takdy nějaká maminka nema zkušenost

Proč by to bylo hloupé? Chceš vědět jaké budeš mít podmínky. Podle mě na tom hloupého není nic. Já bych si tam s čistým svědomím klidně zavolala ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2538
25.2.21 20:55

Ty bláho, já dnes byla v poradně, seděla jsem tam v čekárně asi 3 hodiny a teda vubec jsem netušila, že tam se mnou může čekat tolik! (že jste 2, považuju za hodně) po prodělaném covidu „pozitivních“ pacientek… fiha.. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.3.21 05:31

@Romanavas
Můžu vám sdělit svoji velmi čerstvou zkušenost, i když „jen“ s porodem v karanténě, ne po prodělaném covidu.
Do karantény jsem šla 37+4, na kontrolu v poradně 38+1. Volala jsem, informovala je o karanténě a objednali mě na čas na odpoledne abych neseděla v čekárně s ostatními maminkami a nikoho neohrozila. Pak se mi karanténa natáhla i přes porod. Než jsme jeli, volala jsem že jsem v karanténě, po příchodu ukazovala dva dny starý výsledek PCR testu. Na místě dělali antigenní a pak ráno znovu PCR, chodili v igelitových pláštích, s respirátorem, přes něj roušku a štít. Já měla testy negativní, takže potom chodili v respirátorech, ale už ne „plně obalení“. Osobně jsem si při porodu nechala respirátor, protože jsem ho nevnímala, ale nabízeli mi i jen roušku.
Nemusíte mít strach, rozhodně to neberou jako stigma, jen je z mého pohledu důležité a fér to dostatečně a včas řešit. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
1.3.21 11:42

@Katnadruhou dnes mj skončila izolace a ve středu jdu do poradny, vědí o tom, ze jsem prodelala Covid, tak se zeptám, ja bych prave nikoho nechtěla ohrozit, tak teď telefonuje na všechny strany, jestli stále treba nemůžu být infekční…uz je mi asi jedno, jak a s čím na obličeji bych rodila, spis se bojím, abych někomu zbytecne neublížila, Covid neni nic příjemného…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat