Porodní asistentka - studium

Lili_Lili
7.2.10 23:12

porodní asistentka

Ahojky všichni..moc vás prosím o radu..Mam vystudovanou střední ekonomickou a ted studuji i ekonomický obor na vejšce, ale zjistila jsem, že mě to vůbec nebaví, moc bych si přála být porodní asistentka. Bohužel jsem si to uvědomila až takhle pozdě:-(Myslíte, že kdybych zvládla příjmačky, že mám šanci tu školu vůbec vystudovat?Vím že na tu školu chodí i lidi z gymplu, ale ty mají aspon základy biologiea a já nemám nic:-(Bude mě však celý život trápit že vlastně dělám něco co mě nebaví:-(Prosím poraďte kdo máte zkušenosti s tímto oborem, myslíte si že to jde zvládnout?Jsem zoufalá :-( :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8451
7.2.10 23:21

Lili, já bych do toho klidně šla, já jsem teda studovla klasicky zdravku na střední, ale menžel je vyučený umělecký kovář a pak šel studovat nádstavbu a má titul Diplomovaný zdravotnický záchranář, navíc, tam se učíš všechno od začátku, ale je to teda dost náročné. Každopádně hodně štstí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lili_Lili
7.2.10 23:35

Jé moc děkuju za podporu:-)Takže to vůbec nevadí, že nemám žádný základy, jen tu blbou ekonomku? Víš doma mě moc nepodpoří, řekli mi, že když už sem začala studovat na ty ekonomce, ať tu zůstanu, a že jsem blázen přejít na takový obor, že to nemůžu zvládnout..Já ale vím že bych prostě dělala v životě co mě nebaví, a mě by pak moc mrzelo, že jsem to aspoň nezkusila..Mám moc ráda miminka, děti a tohle by mě prostě bavilo..Nebo nevíš jestli existuje nějaká práce kde bych pracovala s dětmi a měla přitom vystudovanou ekonomickou školu?

• Nahlásit
  • Citovat
5436
7.2.10 23:42

Ahojky,
všechno jde když se chce…já jsem fyzioterapeut a měli jsme kolegyni co přišla ze strojní průmky a zvládla to v poho.....pokud si vybereš obor který Tě bude bavit a budeš moc chtít zvládneš to. Co člověka baví učí se mnohem líp než to co nebaví.....takže záleží na Tvé vůli…a když si vezmu. Na všeobecném gymplu je biologie člověka rok. tj jedna učebnice…to se doučit dá ne???? Max ještě nějaká chemie a fyzika…pokud máš možnost, chuť tak to klidně zkus.....hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9094
7.2.10 23:45

Lili,
já když jsem šla po střední zdrávce na vyšší odbornou školu-dětská sestra,hlásily se tam i holky z jiných oborů a škol.
Např. chemická škola,zemědělka,švadlena,rodinka a tak.
Vše se učilo od základů,takže se neboj a zkus to.Lepší to zkusit teď než být pak v práci nešťastná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5436
7.2.10 23:49

ono je těžší udělat asi přijímačky než to vystudovat…protože pak je na to víc času, víš co se máš učit apod.....jdi na přijímačky a uvidíš jak to dopadne…i rodina uvidí že ses rozhodla, dostala se tam a třeba změní názor.....akdyž ne - čas to spraví určitě…ale je to Tvůj život a oni za Tebe do 100 nebo do kdy to budem chodit do práce dělat nebudou…tak ať Tě to baví......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5436
7.2.10 23:53

nevím jaké jsou úrovně studija ale doporučuji bc…nevím jestli jsou ještě VOŠ ale chtějí po zdravotnících čím dál vyšší vzdělání tak je lepší bc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lili_Lili
8.2.10 00:00

Moc vám všem děkuju!!! :-) Já to prostě zkusím a udělám proto všechno abych se tam dostala a zvládla to tam a byla v životě šťastná:-)

• Nahlásit
  • Citovat
9868
8.2.10 04:55

lili pokud chceš pracovat s dětmi, tak ti doporučuji spíš nástavbový obor vyšší odb. školy diplom. dětská sestra. já jsem diplom. porodní bába a s dětmi to nemá prakticky nic společného, pokud nepočítám tu chviličku, kdy jsem držela čerstvě narozené miminko při porodu. v některých porodnicích ještě porodní asistentky novorozence po porodu oštřují, ale třeba u nás v Motole je oštřuje dětská sestra.
Takže pokud děti, tak dětská sestra, ne porodní bába, ta se stará hlavně o těhotné ženy, o ženy při gynekol. problémech, onkol. problémech, po gynek. operacích a na šestinědělí.....
:wink:
navíc podle mého názoru najdeš jako dětská sestra spíš práci, protože porodních bab je v dnešní době jak hub po dešti… :wink:

přeji hodně štěstí. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.10 04:13

Jdi do toh, zivot prinasi mnoho sanci a cest. Znam mnohio lidi, kteri totalne zmenili karieru i po 20 letech.
PS: Moje rada, k tvemu vzdelani jeste dobrou anglictinu a frr do zahranici, v UK te s Ceskym vzdelanim v pohode zaregistruji a prijmou, potrebuji tam PA jako sul. To same USA, Australie, Kanada, Novy Zeland= velky nedostatek PA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
25.2.10 15:47

marjanko škoda že nejsem mladší a odvážnější, takovej Novej Zéland… :think: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LuckaPA
30.10.11 12:31

Ahojky, já mám gympl a letos jsem nastoupila na studium porodní asistentky. Holky ze zdravky mají sice výhody, jsou v tom oboru už zběhlé, ale začíná se vážně od začátku, takže i ostatní mají šanci se chytit. Reším ale podobný problém jako ty. Byla jsem totiž přijata i na ekonomku a šla jsem na tu PA a teď si rikam, jestli jsem přece jen neměla jít na tu eko. Děti sice ráda mám,slr ještě jsem nebyla u porodu a mám z něho docela strach. Mnoho známých PA mi říkalo, že když viděli první porod, poznaly, že to je práce přímo pro ně. Že je to krásný pocit..ale já pořád nevím. Nemáte někdo zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
9868
30.10.11 13:09

lucko ale být pas není moc o dětech, to jsi měla spíš jít na dětskou sestru…
počítej s tím, že je to sice krásná práce, ale musíš na ní být stavěná. nesmí ti vadit krev a pach plodový vody a krve, musíš počítat s tím, že ne vždy vše je u porodu dobré. bohužel se na sálech nejenom rodí, ale i potrácí.
musíš počítat s tím, že se za 12h směnu třeba nestihneš ani najíst.
musíš být pohotová a šikovná na ruce, a musí ti to v hlavě organizačně myslet.
tohle všecko se samozřejmě naučíš.
já jen, že být pas není jednoduchý, a hlavně je to obrovská zodpovědnost.
za malý nepovšimnutí důležitý věci se může stát velkej průser.
určitě větší, než v kanceláři…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LuckaPA
30.10.11 13:15

Jojo, to máš pravdu a právě z toho všeho mám docela strach, chvilka nepozornosti a co se všechno se může stát. A ty jsi porodní asistentka?

• Nahlásit
  • Citovat
2.2.12 22:15

A neřešila jsi dát si na ekonomce jen odklad a na por.as. jít, zkusit, vidět a v případě, že to k tomu nebude jít zase zpět k ekonomii? Zvládnout se to určitě dá, jak teorie, tak praxe, vše je od začátku, jen s tím rozdílem, že holky ze zdrávky spoustu věcxí znají, takže mají ulehčený start a tak dva semestry, ale pak se sejdoe většina na podobné úrovni a gyn-por se musí učit všichni stejně. Jen si třeba snáze spojí ošetřovatelskou péči s praxí, kterou zažily na zdrávce. Být v nemocnici je být jednou nohou v kriminále, pracovat na por. sále je být tak jednou a půl nohou - asi taky závisí, kde pak pracuješ a jaké máš kompetence - každá nemocnice to má jinak. U nás por.as. rodí vícerodičky, šijí, starají se o těhotné na JIP, tj. hrozící předčasné porody apod.porodu, dělají obíhačku na operačních sálech a případně ve službě u sekce instrumentují. Z vlastní zkušenosti vím, že žádná z holek z našeho ročníku, které měly jiné, než zdravotnické vzdělání u porodní asistence nezůstala :-( Smutné, ale pravdivé. Nicméně výjimka potvrzuje pravidlo. A když to nezkusíš, tak nikdy nezjistíš, jestli jsi neudělala chybu. :palec: :palec: :palec: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama