Porodnice Bulovka 2011

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6481
27.5.11 14:47

Porodnice Bulovka 2011

Hrozba zavření porodnice z důvodu odchodu lékařů do zahraničí je snad zažehnána, tak bych se ráda začla psychicky připravovat na porod tam :-)

Termín porodu mám v červenci a první dceru jsem rodila v Podolí, takže nemám představu, jak to probíhá na Bulovce.

Zajímají mě hlavně kontroly v poradně před termínem, kdy se poprvé objednat, na jaký týden, jestli bude velký problém, když tam budu chodit s dvouletou dcerou (jak dlouho se čeká a jestli to tam se mnou vydrží bez většího rušení - kontrola a monitor). Pak jestli se jde na monitor hned při první návštěvě poradny? A pak pokaždé po týdnu?

A ještě jak je to na šestinedělí, konkrétně co dostaneme pro novorozence a pro mě - plenky, vložky, oblečení, kosmetika apod.

Další otázky mě napadnou postupně :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16300
27.5.11 14:58

já tam rodila neplánovaně loni v říjnu (podolí mělo plno :-) ).
s poradnou neporadím, ale na pokoji jsme měli oblečení pro mimča a mile mě překvapilo, že to byla košilka, dupačky a zavinovačka. takže žádné balení do plíny jako v podolí. a kdykoliv bylo potřeba, tak jsem přinesla špinavý obleček a bez řečí dostala čistý.
dále měly děti 6 plínek na den a pokud nestačilo, tak jsi musela mít svoje. byla tam i základní kosmetika, jen vlhčené ubrousky ne. po porodu jsem dostala kufřík s reklamní kosmetikou, tak jsem si z toho vzala vzorečky a dudlík. ten jsem použila ještě v porodnici, jinak by si viki udělal dudlík ze mě…
pro nás tam byly vložky, erární košile. síťované kalhotky jsem měla svoje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2845
27.5.11 15:01

Ahoj , je to tedy mimo tvůj dotaz , ale …
JEstli to není tajné , proč volíš Bulovku ? Nebylas spokojená v Podolí?
Já rodila Podolí- Bulovka - Podolí . Je pravda , že je to hodně dávno , ale za mě Bulovka nikdy více :-? (ne porod - to dobrý , ale šestinedělí - děs.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6481
27.5.11 15:07

Ráďo, Bulovku volím částečně intuitivně a částečně kvůli vzdálenosti. Bydlíme na P8, takže pro mě bude pohodlnější dojíždění do poradny s dcerou v parném létě, na návštěvu to ke mně budou mít blíž. A pak.. Podolí má fajn porodní pokoje, ocenila jsem tam především soukromí, ale nevyhovovalo mi šestinedělí, přístup ke kojení a další věci. Plus registrace tam v současné době je jedna velká šílenost. Úplně ideálně bych brala rodit v mimopražské porodnici, což se taky může stát :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
27.5.11 17:13

ja rodila na bulovce v 2009..
poradna se registrovala tak v 36.tydnu. kontroly tam byly od 7. rano, po peti minutach, jedna zenska na druhou.. mudr. vetsinou prisel az na 10.. takze se to tam hezky stosovalo.. :-P takze jestli budes chodit s malou, tak se objednavej na pozdeji, at tam nemusite drepet tak dlouho.. i kdyz uprimne, s ditem si to tam nedokazu predstavit.. monitory se delaly tehdy az tyden, dva pred terminem, jinak nee.. sestricky tam jsou mile, tak snad decko pohlidaji. jinak je to fakultni nemocnice, takze tam casto pri kontrole prikukuje nekolik studentiku..
na ko. se chodi jednou tydne, pri prenaseni pak co 2 dny (vcetne monitoru).
priprav se, ze tam je personal (az na sestricky na poradne) znacne neprijemny.. na sestinedeli jsme je obtezovali kazdou otazkou, byly neochotne a nic moc nevysvetlili.. no jo, holt jsem si vybrala blbou dobu, kdy nas tam bylo vic, nez byla kapacita..
jinak jsme dostali snad skoro vse - na porod nocni kosili, pro male plinky, pak jsme dostali tasku a krabici pro novorozence s hromadou reklamnich vzorku, vcetne treba kremu na prdylku..
uz si nepamatuju presne, ale myslim ze vlozky nam nedavali.. obleceni na mimco dostanes taky. prebalovaci podlozku ti daji myslim 1, ale daji se vykecat dalsi. jinak v porodnici nic moc na mimco jinak nepotrebujes.. jeste si vem vlozky do podprdy, mydlo a mas mit i vlastni toaletni papir.. kdyztak jim jukni na net, meli tam driv neco malo napsano..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lenicka9
27.5.11 18:33

Tak já mám termín v červnu a moje informace :
do poradny se má volat v 35tt, objednávají na 37tt (sestřička se zeptala, kdy jdu naposled k obvodnímu gynekologovi a objednala mě na 37+0).. poradna je od 8 do 11…já jsem byla minule poslední na 9:25, ale odcházela jsem až v 11… funguje to tak, že sestřička průběžně volá dovnitř, na vyšetření a natáčí monitory.. občas se stane, že doktor musí odejít, takže pak mají skluz…jinak když tam má deset maminek a všem bude natáčet monitor, tak se to taky protáhne, ale s tím nic nenadělá :( jinak monitory se natáčí od 38tt (38+0) a chodí se 1× týdně, pak se snad dělá ve 40tt ultrazvuk a chodí se častěji… co se týče doktorů, tak zatím jsem měla čest se 3 lékaři (1 doktor a 2 doktorky), všichni příjemní, sestřičky taky…tak doufám, že to nebyla náhoda… Jo a byla tam i maminka s dítětem, bez problému, záleží na tom čekání…
Vložky po porodu prý dostaneme, košili, stejně tak mimino plenky a oblečení, co doporučují vzít tak vlhčené ubrousky pro mimino…a pak pro sebe kalhotky po porodu, vložky do podprsenky…
něco mají na stránkách http://web01.fnb.cz/…/porodni-sal
a http://www.novorozencibulovka.cz/pro-rodice/
v poradně dostaneš papír, co s sebou (tam je teda napsáno, že doporučují i vložky a plenkové kalhotky, ale to asi kdyby bylo málo..nevím, na kurzu říkala PA, že dostaneme :)

• Citovat
  • Nahlásit
6819
27.5.11 20:40

Ahoj,já rodila na Bulovce v prosinci 2010. Musim říct,že zrovna v mim termínu probíhala rekonstrukce porodních sálů :-D to jsem naštěstí přečkala. Porod perfektní a oddělení čestinedělí je nově opravené a udělané,takže to tam bylo celkem pěkný. Pokoje max po 3. K tý poradně, začala jsem tam pravidelně docházet měsíc před termínem porodu,každý týden,čekání jak kdy,dost maminek tam docházelo s dětmi.Myslim,že od 37+0 tt dělají každý týden monitor,max půl hoďky někdy jen 10 min. Na oddělení šestinedělí ti miminko oblíknou do kabátku,dupaček a zabalí do frote rychlozavinovačky,takže je dětičkám hezky teplo,oblečení vždy vymění,jen je to horší o víkendu,když nemají možnost prádelny.Já zrovna vychitala víkend,takže mi doporučili ať mi z domova donesou nějaká body. Jinak příděl plínek na den je 6ks nebo 5ks,vložky dostaneš ale já měla stejně radši svoje,kosmetiku na mimi taky svou,myslím,že na pokoji byl jen líh na pupík.Košili a župan taky dostaneš,radši by jsem si je pro jistotu ale vzala…jinak já až budu čekat druhé,tak volím 100% zase Bulovku. Přeju ti hodně štěstí ve vybírání a pohodový porod :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2531
28.5.11 15:08

Ahoj holky,
já jsem rodila na Bulovce v listopadu 2009 a byla jsem spokojená.Jak s přístupem personálu,tak s péčí a prostředím.
Je to tak,jak popisujou holky,jen si nedovedu představit to docházení na kontroly s prckem(18m).Taky to teď řeším,protože mám termín v červenci a kontroly se blíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2845
29.5.11 13:24
Ahoj ,
Karleon píše:
Ráďo, Bulovku volím částečně intuitivně a částečně kvůli vzdálenosti. Bydlíme na P8, takže pro mě bude pohodlnější dojíždění do poradny s dcerou v parném létě, na návštěvu to ke mně budou mít blíž. A pak.. Podolí má fajn porodní pokoje, ocenila jsem tam především soukromí, ale nevyhovovalo mi šestinedělí, přístup ke kojení a další věci. Plus registrace tam v současné době je jedna velká šílenost. Úplně ideálně bych brala rodit v mimopražské porodnici, což se taky může stát :-)

Tak to chápu - to máš rozhodně pohodlnější . Jen tedy , co se týče přístupu ke kojení - to tedy zlatý Podolí. Přístup ke kojení a i další péči o novorozence na oddělení šestinedělí - to bylo právě dost hrozný na Bulovce - být tam jako prvorodička , tak nekojím. Mě naopak přišly dětské sestry v Podolí velmi vstřícné.
Podolí je trošku „fabrika“ , ale nedělám si iluze (i soudě podle předchozích příspěvků) , že v jiných pražských porodnicích to bude výrazně jiné :nevim:
Možná ta mimopražská porodnice by nebyla od věci :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
janka25
15.10.11 16:17

Můžu se zeptat kde ta poradna pro těhotné v budově je? ja jsem tam objednaná na středu, ale neuším vůbec kam se dostavit…

• Citovat
  • Nahlásit
2531
15.10.11 21:44

Já tam nakonec letos nechodila,ale když jsem tam chodila prvně tak to bylo dole.Když jdeš po cestě od vrátnice tak první dveře.nejepší ale bude,když vlezeš až do druhých dveří,tam je recepce a paní Ti řekne:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
janka25
16.10.11 13:48

aha, tak ja znám jenom vstup, kde jsem se byla registrovat k porodu, u sklenených dveří.-..tak snad to tam najdu.děkují :-)

• Citovat
  • Nahlásit
2531
16.10.11 21:22

u skleněných dveří…myslíš,jak je tam ten podjezd pro sanitky?no tak to je horní vchod…uboku budovy je cesta dolů a dojdeš k tomu spodnímu…neboj…nebo mužeš jít tím vchodem,kdes ses byla zaregistrovat,jít za vnitřníma skleněnýma dveřma veo,na konci chotby zase vlevo a výtahem dolu.taky dorazíš k té recepci…a budto tě pani pošle nějakou chotbičkou,nebo do vedlejších dveří…neboj,zvládneš to:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
janka25
17.10.11 09:59

super děkují, ja jsem totiž nevědela že je tam ještě nějaký druhý vchod… :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie