Reklama

Porodnice Stod vs Plzeň FN

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 03.03.17 17:19
Porodnice Stod vs Plzeň FN

Řeším takové menší dilema, ve které porodnici rodit.

Spádově sice spadám pod Stod, ale…

Ve Stodě jsem již ležela s gynekologickými obtížemi. A při jedné hospitalizaci mě jedna ze sester donutila si po sobě povléct povlečení Pak jsem slyšela, že si to neměla dovolit. Byla jsem tenkrát mladá. A při další jsem zase chytla od našich milých spoluobčanů vši. Doma mi tvrdí, že porodnice jako taková a tam, kde jsem ležela je něco jiného. Také mi furt cpou, ať se zeptám sestry. Jenže sestra tam rodila před více jak 7 lety. Uvítala bych poněkud čerstvější zkušenosti. Pač je to dlouhá doba. Dalším bodem je doprava. Inteligentně zrušili spoje mezi mým městem a Stodem. Takže všechno jde přes Plzeň. Cesta, která by zabrala cca půl hodinky, trvá hodinu a půl. Nebo by mě tam musel vozit můj táta.

FN Plzeň, i tam jsem kdysi ležela. Akorát na zcela jiném oddělení.

Takže bych uvítala poněkud čerstvé zkušenosti a taky to, jestli je pravda to, co se o těch porodních píše. Také, jestli je Stod dobře vybaven v případě nějakých komplikací. Dále jestli se musím nebo nemusím registrovat. I na toto téma jsem četla a slyšela různé informace.

Nejnovější zkušenosti z porodnice FN Plzeň, Lochotín


Reklama

Reakce:
 
Kriss Tina
Závislačka 4708 příspěvků 03.03.17 17:41

V pripade komplikaci je nejlepe vybavena fn na lochotine, to byl hlavni duvod proc sem si ji vybrala. Jinak sem tam byla absolutne spokojena. Ve stode rodila kamaradka a rikala nikdy vice, nechteli ji dat leky na ulevu od bolesti, na pokojich nemeli ani vlastni sprchu ci wc.

 
Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 03.03.17 18:17

@Kriss Tina Takže záchody byly někde na chodbě společné? Lidi mě tak nějak ehm děsí, takže bych nerada řešila v porodních bolestech hádku s nějakou ženskou o WC. Jsem na rizikovým, takže mě zajímá i to, kde by komplikace s tím spojené líp vyřešili. Vím, že v Plzni je přímo i nemocnice pro novorozence…

 
Jassluc
Povídálka 46 příspěvků 03.03.17 19:06

Jsem z Plzne a utikala jsem od tamtud. Rodila jsem v Domazlicich a byla jsem moc spokojena…

 
citlivaduse
Ukecaná baba ;) 1815 příspěvků 03.03.17 19:25

Hodně slýchávám, že FN je jen továrna na děti, ale pro mě to byla jasná volba. Frmol tam samozřejmě mají, ale já tam byla spokojená a nemůžu si na nic stěžovat. Ležela jsem tam i na rizikovým a taky ok.

 
Aotearoa
Závislačka 4260 příspěvků 03.03.17 19:35

Ja bych taky sla do Domažlic. Jsem taky ze zapadnich Cech a kdybych tam musela nekde rodit, tak v Domazlicich. Na FN Plzeň jsem nic dobreho od rodicich kamaradek neslysela, ve stodu jsem lezela na gynekologii, des bes, v Domažlicích nedavno rodila ségra a nestezovala si, naopak. Pry perfektni a to ona je strasne hysterka.
Stodu bych se vyhnula, je to tam samy opaleny obcan. I to mesto je hnusné. Kde bydlis? Mas Domazlice dostupné?

 
pajisek90
Závislačka 2506 příspěvků 03.03.17 19:41

Rodila jsem ve Stodě před rokem a půl. Péče jako taková byla dobrá, ale to všechno okolo… Na předporodním pokoji jsme byly tři s kontrakcemi. Všechny jsme dostaly najednou klystyr, záchod byl funkční jen jeden a sprcha taky, takže si asi dokážeš přestavit jak to tam vypadalo… Přítele jsem si směla zavolat až na samotný porod a když jsem ležela na porodním křesle, šel přes „můj“ sál tatínek od maminky, která rodila na vedlejším sále. Opravdu nic příjemného… PA, která vypadala na 16 let a její řeči o tom, že musim být ticho abych nerušila ostatní rodičky a co jsem jako čekala, že porod prostě bolí… No ani na to nechci vzpomínat…
Soukromí u porodu fakt žádný. Hlavně mě zklamalo, že na sezení s primářem ti slibují hory doly a téměř nic z toho není pravda. Třeba to, že nechávají dotepat pupečník, všude se tím chlubí, přitom moji malej ho ustřihli hned. Ale zase se mi líbilo, že mě nikdo nenutil být při kontrakcích na monitoru a po celou dobu porodu mi jen přikládali sondu na břicho. Měla jsem celkově ošklivý a komplikovaný porod.
Na šestinedělí je to docela fajn. Akorát mě štvalo, že každá sestra prosazovala jiny styl kojení. A ta sprcha a wc společné na chodbě.
V červenci jdu rodit zase a tentokrát jdu na Lochotin. Láká mě tam hlavně to soukromí u porodu, že může být chlap celou dobu se mnou, protože při samotném tlačeni ani nevnimas, že ho u sebe máš. Komplikace jsem si prožila a vím, že na Lochotine jsou na to daleko lépe připravený. A navíc teď v poslední době na ně čtu samé dobré recenze. Samozřejmě záleží na koho narazíš. Nechávají pry dítě celou dobu po porodu s matkou, nechávají dotepat pupečník… A hlavně doufám, že se mi podaří dostat nadstandart, protože chci mít s miminem klid a ne aby mi v noci svítila spolubydlici do obličeje, šlapala na pet lahve, když mi usne dítě a nechci mít její rodinu z ciziny celý den na pokoji. Chci mít klid.

 
Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 03.03.17 20:17

@Aotearoa Domažlice mám dost z ruky. Jsem z Tachovska. A také bych musela přestupovat přes Plzeň nebo mě tam někdo vozit na vyšetření. A vidím, že asi nejsem jediná, kdo má s gynekologickým oddělením ve Stodě podobné zkušenosti. Opálené občany nemám vůbec ráda, to se přiznám. Taky si nejsem jistá, jestli by tam sanitka stihla dojet včas. A musela bych tam mít registraci, že? Pač by mě sanitka odvezla buď do Stoda nebo do Mulačovky.

@pajisek90 Taky přemýšlím o nadstandardu. Mám ráda klid. Jeden člověk mi nevadí… Už takhle jsem jako prvorodička nervozní.

 
Aotearoa
Závislačka 4260 příspěvků 03.03.17 20:45

@Izumi Miyako Ja jsem primo z Tachova. Je pravda, ze nejblíž to není. Ale to i do Plzně je daleko podobně. Teda záleží odkud z Tachovska jsi. Pokud Plten nebo Stod. Tak 100% Plzen. Do Stodu fakt nikdy 8o

 
Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 03.03.17 20:52

@Aotearoa Pro mě je výhodnější Plzeň vzhledem k dopravě. Si nedokážu představit, že se budu dvě hodiny tlačit v buse s lidmi. Nevím, proč mají cestují tendenci se na mě cpát. :?
Nebo se snažit s bubnem doběhnout spoj.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >


Reklama