Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Promiň, ale toto je hloupost. Ať manžel jede sám, případně nebude u porodu doma
Nebo ať výlet odloží ![]()
Jako jasně, asi tě tam ošetří (pokud vím, tak asi nejbližší porodnice je v Popradu), ale máš to zapotřebí ![]()
A to jako musíš jet? Žádná pojišťovna tě nepojistí takže si případný porod zaplatíš. A k tvému dotazu kamaradka tam žije rodila 2× v popradu a v pohodě.
@Dermabion píše:
A to jako musíš jet? Žádná pojišťovna tě nepojistí takže si případný porod zaplatíš. A k tvému dotazu kamaradka tam žije rodila 2× v popradu a v pohodě.
Vidis, to mi nejak nedoslo s tim pojistenim… Ja mu rikala ze klidne pojedem ale nekde kolem baraku, ze nechci mimo republiku, jako jak se znam tak bych stejne byla akorat v nervu..
No vidíš. Pojišťovny pojišťují max do 34tt myslím pokud si to dobře pamatuju. Mi to přijde zbytečné stejně nikde nepochodíš. Raději si zajeďte nekde do přirody v čr ![]()
@Anonymní píše:
Prosim vas, manzel prisel se skvelym napadem jet do Tater v dobe kdy ja budu 36., 37.tt. Kdyz pominu to, ze budu mit problem vyjit i 3 schody do jidelny, budu desne prijemna a v naladenekde lozit… tak resim otazku porodu, pac mam strach, aby nemelo dite misto narozeni Strbsky pleso, pripadne lanovka na nejMate zkusenost ze to a vas prislo nekde mimo CR, neplanovne? Prvni porod 4,5 hodin, po terminu, ale i tak, proste mam z toho luft… ani nevim co tam kde je za moznosti… pardon za anonym, nerada bych kazani od segry a nasledne mamky a babicky co blbnu, plany jim sdelovat nehodlam. Dik.
známá, která má manželovy rodiče v Německu, též už po 34 týdnů v prosinci loňského roku za nimi s manželem nejela, nikdo jí nepojistil a kdyby začala rodit, musela by si vše v zahraničí uhradit.
Nešla bych teda ani náhodou, v tak pokorčilm těhotenství j eúnavná už jen ta cesta, na víc jak vycházky to taky není. Nicméně kdyby jsi se vyrazit rozhodla, platba ti nehrozí, je to nutná péče a byla by ti s evropským průkazem zdravotního pojištění poskytnutá péče za stejných podmínek jako domácím, tj. bez platby.
@selia máte pravdu zajímalo mne to tak jsem si to vyhledala. Pokud se bude jednat o náhlý porod pojišťovna proplatí to co by platila v čr. Pokud je porodní péče v zahraničí dražší doplací to pacient. Zakladatelce omlouvám za mystifikaci. Já to neveděla vždy se pojišťovala a když už to nešlo nevytáhla jsem paty z čr
Zjistila bych si, kolik je případně ten doplatek a jela bych. Pokud nemáte doma nějaké povinnosti, kvůli kterým by jste se museli vracet na čas, proč neporodit dítě na Slovensku. Ještě bych si ale dala majzla, nevím, jaké mají zákony, aby nakonec nebylo dítě národnosti slovenské. ![]()
Třeba by se Vám pobyt protáhl a přivezli by jste si mimčo z dovolené. ![]()
@Anonymní píše:
Prosim vas, manzel prisel se skvelym napadem jet do Tater v dobe kdy ja budu 36., 37.tt. Kdyz pominu to, ze budu mit problem vyjit i 3 schody do jidelny, budu desne prijemna a v naladenekde lozit… tak resim otazku porodu, pac mam strach, aby nemelo dite misto narozeni Strbsky pleso, pripadne lanovka na nejMate zkusenost ze to a vas prislo nekde mimo CR, neplanovne? Prvni porod 4,5 hodin, po terminu, ale i tak, proste mam z toho luft… ani nevim co tam kde je za moznosti… pardon za anonym, nerada bych kazani od segry a nasledne mamky a babicky co blbnu, plany jim sdelovat nehodlam. Dik.
Nejela bych. Manžela bych poprosila, aby byl solidární a buď zůstal doma, aby mi mohl být oporou u porodu a nebo ať jede sám, ale pak nelituje, že to třeba nestihl. Upřímně by mě naštvalo, kdyby se rozhodl jet…
Zas rodit s vyhlídkou na Gerlach nemusí být tak špatný ![]()
jestli budeš ležet většinu času na lehátku u hotelu, chodit na procházky okolo štrbského pleasa a koukat na kopce, tak čo už. ![]()
Jen ta cesta tam nemusí být příjemná, s takovým břichem není dlouhá cesta autem asi nic extra.
Zjistila bych si podmínky cestovního pojištění a případné příplatky na místě a rozmyslela, jestli to stojí za to, když stejně asi na ten Gerlach nevylezeš ![]()
Já jsem jela s manželem ve 37tt do Vysokých Tater a dovolenou jsem si moc užila a naštěstí porodila u nás v termínu. Manžel moc jet nechtěl, měl strach. Takže záleží na Vás. My měli zaplacený voucher a ono by to propadlo, dříve jet nešlo.
Osobne bych nejela kvuli ceste-sedet v aute, tlacilo by me bricho. Jinak porodnice je v Poprade a kolegyne ze Slovenska tam rodily a byly spokojene.
Kde přivedete na svět své miminko?
Přečtěte si hodnocení všech českých porodnic a vyberte tu, kde mají skvělou lékařskou péči a příjemné sestřičky.
Prosim vas, manzel prisel se skvelym napadem jet do Tater v dobe kdy ja budu 36., 37.tt. Kdyz pominu to, ze budu mit problem vyjit i 3 schody do jidelny, budu desne prijemna a v naladenekde lozit… tak resim otazku porodu, pac mam strach, aby nemelo dite misto narozeni Strbsky pleso, pripadne lanovka na nej
Mate zkusenost ze to a vas prislo nekde mimo CR, neplanovne? Prvni porod 4,5 hodin, po terminu, ale i tak, proste mam z toho luft… ani nevim co tam kde je za moznosti… pardon za anonym, nerada bych kazani od segry a nasledne mamky a babicky co blbnu, plany jim sdelovat nehodlam. Dik.