Porodopis

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 20.01.11 11:19
Porodopis

Ahoj holky,
potřebovala bych poradit. Když jste sepisovaly porodopis a ptali se vás na rodinnou anamnézu, do kterého kolena chtěli vědět o nemocech v rodině. Je mi jasný že se budou ptát na nás s manželem, na naše rodiče, ale budou je zajímat i naši prarodiče? Manželovo babička zemřela hodně mladá, takže manžel absolutně netuší co jí bylo, tudíž na toto téma budu muset zavést řeč, tak se chci jen ujistit, jestli je to nutné. Díky

Reakce:
merett
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.11 11:28

myslím že se mě ptali jen na rodiče a manželovi rodiče. A pak tak všeobecně jestli někdo z rodiny nemá vážnou nemoc. Pokud řekneš že nevíš tak nevíš, s tím oni počítají, někdo nezná třeba ani své vlastní rodiče myslím že i když bys jim nic neřekla tak se svět nezboří. Oni to mají jen jako prevenci aby se vyhli případným komplikacím

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 20.01.11 11:28

no vzhledem k tomu, že se na to ptají, když se tam svíjíš v kontrakcích, tak mi to bylo úplně šumák a pamatuju si jenom, že jsem chtěla honem všecko podepsat a jít pryč za manželem… vůbec nechápu, proč ty papíry nevyplňují už na poradně…

moc jsem ti teda neporadila, co? :nevim:
zeptejte se rodičů, za to nic nedáte…

Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 20.01.11 11:30

Díky. Jediné na co si manžel vzpomněl je, že byla stále modrá, takže bych to odhadovala na nějakou srdeční či plicní nemoc.

Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 20.01.11 11:35

modrá? určitě srdce, nebo rakovina! švagrová je srdcařka a popisuje ty lidi jako modré, ne bledé, ale modré. A rakovináři mají taky pleť jakoby šedomodrou- to je zase má osobní zkušenost. Anamneza no já nevím, já už to bvyplňovala tolikrát, že už je to pomalu rutina, jen s jedinými výjimkami, čím víc narozených dětí, tím víc leze jak z chlupaté deky z tchýně čím rodinka trpěla :mrgreen:

Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 20.01.11 11:36

Terrad jo už jsme taky hlavičkou dolů, ale navíc dnes sděleno, že čípek průchozí na 1 prst, tak jsem z toho na šéšku :zed: :mavam:

Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 20.01.11 11:38

Tak gratuluju k otočení :kytka: . U nás se dle doktorky stále nic neděje a já bych už klidně jela :-D .

Pipet
Generální žvanilka 24139 příspěvků 20.01.11 11:41

Já si marně snažím vzpomenout, ale mě se fakt na nic neptali… Byla jsem plně při smyslech=)… Hm. Jen se ptala sestřička když vypisovala na začátku těhot. průkazku.

Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 20.01.11 12:35

Terrad díky, jen je na porod myslím trošku brzo, mám pocit se něco fakt děje od rána zvracím a chodím jak kachna s kokosem mezi nohama :-? , a kyčel bolí jak pra…e, navíc břicho jak kámen, snad se to trochu sklidní, asi si půjdu lehnout, ale přesně takto se rozjíždělo taky a pak to byl pěkný šrumec, snad to tak rychle nebude, nemám zajištěné hlídání, až na příští měsíc :nevim: , ale je mi pěkně :poblion:

Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 20.01.11 12:38

Tak budu držet palce ať se vše uklidní a je ti lépe :-? :wink: . Já mám porod naopak doporučený co nejdřív. Jen nevím jak to mám udělat :zed: . Škoda, že si ten den prostě nemůžem dopředu naplánovat.

VendyS3
Povídálka 47 příspěvků 20.01.11 12:42

Já jsem s PA sepisovala porodopis při prvním monitoru, asi v 36, týdnu, takže všechno pěkně v klidu. Ale myslim, že se mě ptala jen na naše rodiče, prarodiče určitě ne, spíš se jen ptala, jestli vím, že bychom v rodině měli nějaké vážné onemocnění.

Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 20.01.11 12:43

no právě, kéž by to šlo, u vyvolávanýho to je jednodušší, řeknou i třeba v37-38 tt kdy a je to, pokud je nutné, ale tohle je fakt fuj tajbl. Ležím a doufám, že to přestane zlobit, jinak bych musela do Podolí termín netermín, objednaná jsem tam na první poradnu až 3.2. tak jsem z toho celá rozhozená :-?

Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 20.01.11 12:47

Hm, to je pech. Já mám porodit co nejdřív a bohužel se neotevírám a vůbec se nic neděje a ty potřebuješ čas a možná se už něco rozjíždí. Kdybych si to s tebou mohla vyměnit, brala bych to všema 10.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoce ve špitále! Třešničková zůstává v Istanbulu, návrat domů je v nedohlednu

Youtuberka Týnuš Třešničková (23) zažije patrně nejsmutnější vánoční svátky... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >