Porod doma - nesouhlasím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 15.01.11 20:46
Porod doma-nesouhlasím

Ahoj holky. Michaelakkk právě otevřela ve svém deníčku „Až když něco ztratíš, zjistíš, co jsi měl“ mimojiné téma porodu doma. Ona stejně jako já nesouhlasí, ale nikoho neodsutuje.

Pod deníčkem jsem napsala svůj radikální názor, že prostě nesouhlasím a že to odsuzuju! Hazardování se životem a zdravím človíčka, který nemá na výběr je minimálně naprosto nezodpovědné! Strašně mě takhle lehkomyslnost rozčiluje!

Ano, je pravda, že komplikovaný porod může tragicky skončit i v porodnici v rukách odborníků. Ano je odborník a „odborník“, nikdy člověk nemá jistotu, že i v porodnici nedojde k chybě lékaře (viz Gina, která psala pod deníčkem, že jí zmrvili porod a měla problém s placentou a následně hodně komplikací-to je naprosto šílený! :-( ).

Neotvírám toto téma proto, abychom se tu pohádaly. (i když jak znám eMimino, nejpozději na třetí stránce se tu navzájem sežerem :mrgreen: ). Otvírám to proto, aby mi sakra někdo vysvětlil, proč bych měla změnit názor.

Nejsem škatule, o porodu doma jsem si hodně zjistila a upřímně jsem s touto možností porodu též koketovala. Nakonec jsem ale poslechla svůj rozum a rodila v porodnici. 26.10.2010 by na svět nepřišla překrásná malá Verunka, ale mrtvé zadušené tělíčko, a já bych se taky udusila, protože jsem se dostala ve finále do šoku ve kterém jsem přestávala dýchat…kdybych rodila doma.

Děkuji odborníkům lékařům, že mě i mojí malou zachránili akutním císařem!

Nepíšu jako anonym, nemám to ráda. Nestydím se za svůj názor a rozhodně mi nic neudělá, když si mě některé zaškatulkujete a za můj názor sežerete.

Nechci se hádat. Chci znát tu druhou stranu. Chci vědět, proč bych se na domácí porody neměla dívat tak jak se dívám.

Děkuji za reakce. :kytka:

Dodatek po 6ti stránkách (z toho třech hustých)diskuse: Člověk si tvoří na určité věci názor z dostupných informací. Pro mě byly informace tyto: Porod doma je super-domácí prostředí, klid a pohoda, sama si můžu porod vést. Skok a další informace(zku­šenost): doma bysme to nedaly ani jedna, pač se mi šprajcla v porodních cestách. proto tak radikální názor. Ale díky Ivušce za její konstruktivní příspěvky! TeĎ už mám informace rozsáhlejší a názor rozhodně méně radikální! :kytka:

Příspěvek upraven 15.01.11 v 22:38

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 49 Další »
Reakce:

BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 1 inzerát 15.01.11 20:48

A já se na ně dívám úplně stejně! Pokud někdo nebyl přinucen shodou okolností rodit doma, jako některé tady z nás..nechci jmenovat..

Tak myslím, že je to opravdu jen a jen hazard a sobeckost ze strany matky, že ona prostě chce rodit doma a basta…
nehledě na následky… :roll:

lulushka
Extra třída :D 10178 příspěvků 15.01.11 20:50

Já bych teda doma nerodila, kdyby mi zlatem platili

jenny.fields
Generální žvanilka 23560 příspěvků 15.01.11 20:50

Doma bych taky nerodila. Nepotřebuju, aby mne někdo přesvědčoval, že bych měla. Proč? Pokud někdo chce rodit doma, tak to respektuju. Nerozumím, proč potřebuješ, aby ti někdo vysvětlil, proč máš měnit názor. Proč by jsi ho měla měnit? Z tvého příspěvku je podle mě vidět, že ho ani měnit nechceš. :nevim:

kozisek
Hvězda diskuse 35545 příspěvků 15.01.11 20:54

Já to taky chtěla stihnout do porodnice za každou cenu, nakonec jsem se tam válela celý den :mrgreen: když si vezmu, že ačkoliv jsem chodila na předporodní kurz, přečetla x knih, tak upřímně jsem nebyla vůbec připravená :think: Chceme ještě jedno a vzhledem k rychlosti prvního porodu pojedu pokaždé, když to jen trochu „ztvrdne“ :oops: :mrgreen:

Kamarádka rodila první dítě v porodnici, dvě doma, nemůže si to vynachválit, asi to má nastavené jinak, celkově je taková „přírodní“, hodně chytrá, žádná módní trend :think: docela ji i obdivuji. :nevim:

Za mě rychle do porodnice :mrgreen:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18646 příspěvků 15.01.11 20:54
MirušeProdigy píše:

Nechci se hádat. Chci znát tu druhou stranu. Chci vědět, proč bych se na domácí porody neměla dívat tak jak se dívám.

Děkuji za reakce. :kytka:

protože je to každého věc a nic ti do toho není? :mrgreen: I já jsem kategoricky proti home porodům a rozhodně bych se bez váhání připojila do řady odpůrců takového hazardu, ale jsem poučena životem a vím, že je to krásný, nepřekonatelný, jedinečný zážitek moci porodit dle svého, bez sebemenšího nátlaku, v prostředí mě blízkém a známém. Nikoho za plánovaný home porod neodsuzuji, ale moje rozhodnutí by to nikdy nebylo. Důležité je aby se rodily zdravé a šťastné děti, kde se takové děti budou rodit je každého věc :kytka:

Sunnyside
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 15.01.11 20:55

Nechápu smysl této diskuze, názor na domácí porody máš, tak co bys jako ráda?

Nikdo tě přesvědčovat nemusí, stejně jako ty nemusíš přesvědčovat protistranu. Jen bys mohla být natolik soudná a neodsuzovat domarodky, je to každýho věc…

Fakt sorry, tohle mi hlava nebere. :roll:

Flyingfrog
Extra třída :D 12040 příspěvků 15.01.11 20:57

Sunnyside: Třeba se potřebuje pohádat, tak si k tomu vybere téma, u kterého to jde dost lehce.

Mahja
Závislačka 4737 příspěvků 15.01.11 20:59

Já také nejsem pro porod doma, určitě jsem jistější, když vím, že v nemocnici je plno těch přístrojů, které by dokázaly pomoct, kdyby se něco dělo.....
Kdybych rodila doma a něco se probůh přihodilo, tak bych pořád měla černé myšlenky, že se to nemuselo třeba vůbec stát, kdybych byla v porodnici.
Ale už mám nastudováno, jak si poradit sama, při porodu doma, protože mám strach z toho, že se při druhém porodu ani do nemocnice nedostanu, první porod probíhal rychle a dojeli jsme tak tak…Už tehdy mě z příjmu tahali, že jinak porodím ve výtahu…
Takže já rodit doma nechci.

Kakika
Extra třída :D 14557 příspěvků 15.01.11 21:00

Nesouhlasím s porody doma, ale ani nesouhlasím s tím, že by se mělo rodičkám přikazovat, kde rodit budou. Tečka. Nehodlám se kvůli tomu hádat, respektuji právo druhých na jiný názor a nebudu je za to odsuzovat.

Michaelakkk  15.01.11 21:02

Tak nechci, aby z mho deníčku vyplynulo, že nesouhlasím s domácími porody, mluvila jsem tam jen o té konkrétní situaci, kdy se matka dítěte, která před tím třetím osudným porodem rodila už 2× a s komplikacemi rozhodla rodit doma za pomoci asistentky a neřekla jí, že měla při prvních porodech komplikace a přesto do toho šla a snaží se ted zachránit situaci soudem ?? že chudák asistentka může za to, že je její dítě postižený… Ženská prostě nemělas soudnost… A ted brečí když už je pozdě…

Samozřejmě i pokud je žena zdravá moho se komplikace objevit, ale nejsem proti aby žena, co má bezproblémové těhotenstv nemá cukrovku během těhu chodí na kontroly ge gyn dr nechá si udělat testy na streptokoka a všemožné jiné má veškeré předpoklady k tomu, že porod doma bude ok… proti tomu nejsem, ale i tehdy tam to riziko je…

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 15.01.11 21:05

Já si myslím že snad každej se muže rozhodnout jak chce.Každá si to co uděláme špatně neseme celej život a je to jen naše věc co ,jak a proč.
Podle mě jen další diskuze nechci aby se to tady hádalo,ale pojdte se pohádat a přesvědčovat mě o opaku :nevim: :nevim: ?

Nikdy bych domácí porod nechtěla,neplá­nuju,přijde mi to jako hazard proto že sem rodila v porodnici a málem jsme zemřeli oba,ale je mi jedno at si každej dělá co chce :nevim:

Stune
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 15.01.11 21:07

Já možna chápu proč byla tato diskuze založena. Možna je to reakce na nedávný clane v reflexu,kde se probiralo trestní stíháni na as.Konixmarkovou.

Já osobně,nejsem pro porody doma. Kolikrát se během porodu přihodí neco,co v porodnici zvládnete vyřešit během chvilky a bez následku a mimo ni to muže mít fatální následky.

Je to každého rozhodnuti,ale myslím si,ze i v porodnici si můžete nastavit „svá“ pravidla a dohodnout se,co se vám nelíbí,co nechcete,s čím nesouhlasíte,…

sandrik
Neúnavná pisatelka 19577 příspěvků 15.01.11 21:09
jenny.fields píše:
Doma bych taky nerodila. Nepotřebuju, aby mne někdo přesvědčoval, že bych měla. Proč? Pokud někdo chce rodit doma, tak to respektuju. Nerozumím, proč potřebuješ, aby ti někdo vysvětlil, proč máš měnit názor. Proč by jsi ho měla měnit? Z tvého příspěvku je podle mě vidět, že ho ani měnit nechceš. :nevim:

souhlasím s Jenny - doma bych nerodila a taky nevím, proč bys svůj názor měla měnit :nevim:
Možná že jsi chtěla napsat, že bys druhou stranu ráda pochopila … nebo aspoň dospěla ke stavu, kdy nebudeš odsuzovat, ale respektovat :think: ? K tomu porozumět druhé straně a pochopit jejich argumenty neznamená nutně souhlasit

Já chápu ty, které se rozhodnou pro porod doma, vím, že to má své výhody - od domácího prostředí, většího soukromí, klidu, může se účastnit celá rodina včetně dětí, porod je plně v moci rodičky a PA a pokud rodička svým instinktům a také PA věří natolik, že se pro porod doma rozhodne (a také náležitě připraví, PA ji vyšetří atd.) pak její rozhodnutí plně respektuji a budu jí držet palce, aby vše dobře dopadlo.

Že tu je riziko - ano je a ne malé, ale nemyslím, že by šlo o hazard.

Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 15.01.11 21:10

Bože, tak si nesouhlas, a co jako???

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 49 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vydatné večeře z jednoho hrnce, které vám po lyžování dodají energii

Není nic lepšího, než víkend na chalupě v horách, kdy celý den sjíždíte... číst dále >

Úžasná proměna: z nenápadné studentky se stala královna plesu

Maturitní ples je největší společenskou akcí za celou střední školu. Proto... číst dále >

Reklama