Začínající porod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ivuss
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 15.01.11 09:55
porod?

Ahoj, jsem dnes 40tt a od rána mam bolesti po 8-13 min, může to být už k porodu nebo poslíčci? Nejsou to velký bolesti a trvají tak 15 sekund - pak nic? Mám ještě počkat nebo jet hned?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

JANIIICKA  15.01.11 10:02

ahojda ja bych pockala na vyraznejsi bolesti,zkus vanu teplou,bud se te to rozjede nebo uklidni kdyz to budou poslicci,takze ase neboj pokud te neodteka voda,tak vyckej,a pokud nekrvacich,spinit muzes to je znamka otvriani porodnich cest.preju pohodovy porod,me to ceka az breznu zacatkem dubna,ale dva mam za sebou tak drzim palecky :palec: :srdce:

ivuska.h
Echt Kelišová 8651 příspěvků 15.01.11 10:13

15 sekund je hodně málo, na porod je potřeba aspoň 45. Takže pravděpodobně jen poslíčky nebo úplný počátek porodu. I ta frekvence je ještě příliš malá, u prvorodiček lze o rozběhlém porodu mluvit až u kontrakcí po cca 5 minutách trvajících alespoň 45 sekund..

Novire
Neúnavná pisatelka 19739 příspěvků 15.01.11 10:19

zkus www.contractionmaster.com

… aspoň si to nemusíš psát. A jinak napustit vanu tu a uvidíš. Taky by mohla pomoct procházka.

ivuss
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 15.01.11 11:23
ivuska.h píše:
15 sekund je hodně málo, na porod je potřeba aspoň 45. Takže pravděpodobně jen poslíčky nebo úplný počátek porodu. I ta frekvence je ještě příliš malá, u prvorodiček lze o rozběhlém porodu mluvit až u kontrakcí po cca 5 minutách trvajících alespoň 45 sekund..

je to druhý porod, jenže ten první byl vyvolávaný takže bolesti až po odtečení vody a ted je to jiné

rozmary  15.01.11 22:43

Nečekala bych.poslat domů tě můžou vždycky :wink: Přeju pohodový porod :kytka:

Melody 4
Extra třída :D 11693 příspěvků 15.01.11 23:19

Tak zakladatelko jak jsi na tom? :-)

estrellita
Ukecaná baba ;) 1707 příspěvků 18.01.11 17:50

ahoj holky… :kytka:
mám dotaz, který tady byl jistě už milionkrát :lol:
jsem dnes 39+5tt, ráno jsem byla na kontrole u dr…otevřená jsem na dva prsty…když jsem v ordinaci slezla z lehátka, tak mi začala téct po nohách průhledná tekutina, dr říkala, že nejspíš plodovka..dr si myslí, že v noci to na mě přijde a pofrčíme do porodky…hodně mě dnes bolel podbřišek, ale teď už nic :nevim:
ta tekutina ze mě teče celý den, musím docela často měnit vložky, jednu vezmu pro jistotu případně s sebou, aby mi řekli, jeslti to plodovka byla nebo ne, ráno se tam stejně nejspíš vypravím..
zajímalo by mě, jak to je, když plodovka uniká takhle po troškách? bolesti začnou až odteče všechna nebo jak to poznám? taky jsem tady četla, že by se k mimi mohla dostat infekce, což nechci samozřejmě :-(

trace
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 18.01.11 20:20

estrellita - Plodová voda může odtékat i po kapkách a teče pořád. Určitě si vem do porodnice vložku, udělají z ní test, jestli to je opravdu plodovka. Ale po odtečení plodové vody se prý musí porodit do 24 hodin právě kvůli té infekci. Pokud to nepřijde dřív , ráno bych jela. Nachystej si tašku ke dveřím :-) .

Johanka83
Kecalka 321 příspěvků 19.01.11 13:47

Nám v porodnici kladli na srdce, že pokud odteče plodovka, máme přijet hned a na nic nečekat, stejně tak pokud odkapává. Ale nevim, vím že v jiných porodnicích říkají, že se má přijet do 24 hodin.

Jinak ještě k těm kontrakcím…a jejich délce a pravidelnosti… Od příjezdu do porodnice jsem porodila za tři a půl hodiny, s absolutně nepravidelnými kontrakcemi, jejichž délka trvala od pár vteřin, ale některé trvaly i minutu. 24 hodin předtím mě poslali domů, že se jedná o poslíčky a za 24 hod jsem tam jela s těma úplně stejnejma nepravidelnejma „poslíčkama“, když sice někdy byly intervaly i 5-8 minut, ale někdy i 20 minut a někdy i hodinu nic (takže třeba to vypadalo takhle 5-20-8-5-16-35-5-20.....)i podle monitoru to vypadalo spíš na poslíčky a hle zjištěno, že jsem otevřená na 5cm a za 3 a půl hodiny jsem měla miminko u sebe.

A pak takové to známe, „dej si vanu“, poslíčci ustanou, porod se rozjede, v mym případě taky neplatilo, protože paradoxně to bylo přesně naopak. :-P

Chci tim říct, že obecné pravidlo prostě neexistuje a fakt nemá cenu čekat, až budou kontrakce pravidelný a nebo v určitých intervalech, protože kdybych se tím řídila, tak porodím doma. Chce to řídít se intuicí a pravidlem, že je lepší jet 5× zbytečně, než jednou pozdě. :mrgreen:

Evinula  23.01.11 20:52

Jo hlavně se řidit tou intuici.Taky sem si myslela že museji byt kontrakce pravidelny každy mi to tvrdil ale ja je mela po 20 pak a najednou asi hodinu v kuse po třech a dvou a peti a tak dokola nemohla sem se dopočitat.Pořad sem si řikala to je divny no ale něco mi řikalo že at si rači zavolam tu sanitu i když sem si myslela že to porod nebude jen naky posličci.Jo a taky sem si dala vanu jak každej piše ale vubec sem stoho moudra nebyla.No mela sem to tak akorat do hodky sem porodila a to se fakt malem rodila v nemocnici ve vytahu.Ale dobře to dopadlo ale byl to fofr

sisito
Ukecaná baba ;) 1128 příspěvků 24.01.11 14:01

jé holky,to jsme ráda,že jste napsaly,že nemusí být kontrakce k porodu pravidelný,já měla včera už po druhé poslíčky,po prvé byly kontrakce pravidelné po 5 minutách,včera nepravidelné: 3min,5min,20 m­in,apak to ustalo
takže raději hlídat,sice jsem už rodila 2krát,ale poslíčky jsmeměl a u každýho jen jednou a kontrakce pravidelný u porodu,
tak se musím hlídat,abych si furt říkal,že to jsou poslíčci a neporodila doma :think: :mrgreen:

anicka18
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 23.03.13 18:04

Ahoj prosim vas chytla me prujem a mam jakoby pocit zese mi chce na velkou, nevim jak to popsat..taky se mi zveda zaludek a je mi na zvraceni ale nezvracim.. maly je docela klidny… bolesti jsem mela po 30,20,30 min

zacatek??? mam pockat az budou pravidelny??? desi me ta nevolnost.. na prukmy sem nikdy netrpela

Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 23.03.13 18:08

Prujem je pred porodem pry bezny - telo se pripravuje.
kazdopadne telefonatem do porodky nic nezkazis.

Prcek88
Extra třída :D 12506 příspěvků 23.03.13 18:11

To je začínající porod
Počkala bych na úravidelné kontrakce, ale pokud se ti nebude něco zdát tak mužeš jet rovnou
At to máš brzo za sebou :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Je fotbal otázkou života a smrti? Je důležitější. A další NEJ hlášky ze světa i Česka

Trenér Liverpoolu Bill Shankly byl svéráz, a tak není divu, že pronesl jeden... číst dále >

Pouze pro plnoleté! Junckerovu líbačku se Zemanem by ocenil i Brežněv

Videa zpitého předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera v průběhu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Reklama