Porodopis - kdy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lenyy21
Kecalka 144 příspěvků 24.01.18 18:27
Porodopis - kdy?

Dobrý večer dámy :kytka:
Ráda bych Vás poprosila o radu, vlastní zkušenost..
Jsem ve 34tt a když jsem byla naposledy na kontrole u doktorky, zeptala jsem se jestli nemám zajet do porodnice a sepsat tam porodopis nebo tak.. Jako prvorodička s tím nemám žádné zkušenosti, co a jak chodí.. Ona mi řekla, že je čas.. pořád má čas, ale mě to znervozňuje, ráda bych měla vše připravené.. Mám strach, že kdyby porod začal dřív, před termínem, tak.. jako co? Přijedu tam a vezmou mě? I bez porodopisu?
Monitor má v ordinaci, takže na vyšetření do porodnice nemusím, ale zajímalo by mě jak je to s tím papírem.. V jakém týdnu těhotenství jste to vyplňovaly vy? A stalo se tu někomu, že jste přijely do porodnice i bez toho? Děkuji všem a hezký večer :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

shanin
Stálice 94 příspěvků 24.01.18 18:39

Rodila jsem v 37. týdnu, pár dní předtím, než bych šla poprvé na kontrolu do porodnice a sepisovat tam papíry. Takže jsem to vyplňovala při příjmu mezi kontrakcemi. Taky se dá… Ale nedoporučuju. :-)

Tunrida
Hvězda diskuse 47443 příspěvků 24.01.18 18:39

Jestli jsi z Prahy, tak ve 34. týdnu už tě nic nespasí a nikde jinde se do porodnice registrovat nijak nemusí a můžeš tam normálně přijet až na porod. Stejně se u přijmu všechno probírá znovu furt dokola.

Sashie
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 24.01.18 18:46

Já jsem byla sepsat porodopis až v 36. tt a i bez něho tě vezmou. Upřímně - co jsem tak viděla, tak maminky, které ho měly sepsaný, odpovídaly znovu na ty samé otázky jako při sepsání porodopisu=)

Lerista
Ukecaná baba ;) 1396 příspěvků 24.01.18 18:49

Já normálně přijela do porodnice na vyvolání, pár papírů jsem podepsala, nijak mi nic moc nevysvětlovali. Tak to byl ten porodopis? Vlastně netuším, co tam všechno bylo. Druhý den se mělo vyvolávat a v noci si dcera vzpomněla sama a za chvíli byla na světě.

chs.jasmin
Kelišová 7481 příspěvků 24.01.18 18:53

@Lenyy21

Ahoj,

vezmou tě i bez papírů - stejně vše znovu vypisuješ a půl hodiny se dělají jen papíry a vyšetření.
Já dostala všechny papíry k porodu až v 36/37tt, kdy mě doktorka už odkázala na porodnici (moje gynekoložka nemá KTG). Neboj, není kam spěchat a i kdyby se miminku chtělo dřív, tak absence papírů v porodu stát nebude.
V porodnici semnou ležela maminka, která porodila v sanitce a papíry dodávala zpětně ;)

Uživatel je onlineandelka83
Neúnavná pisatelka 19628 příspěvků 24.01.18 18:53

Já jsem nikdy před porodem nic nevypisovala. Prostě jsem přijela do FN a na příjmu se sepsalo co bylo potřeba. Ale nebavilo mě to, takže teď jsem si dotazník na anamnézu rodičky a prohlášení pacienta stáhla z webovek nemocnice.

Janli
Kelišová 5737 příspěvků 9 inzerátů 24.01.18 18:53

Já byla v 9měsíci v porodnici 3× kvůli komplikacím a pokaždý jsem to vyplňovala znovu. Takže si tím nezatěžuj hlavu, porodíš i bez toho…

Hoa Mai
Kelišová 5655 příspěvků 16 inzerátů 24.01.18 19:00

@Lenyy21 Rodila jsem už dvakrát a dodneška jsem o existenci nějakého porodopisu neměla ani tušení. Nejsem z Prahy, takže jsem se ani do žádné porodnice neregistrovala, prostě jsem přijela do té nejbližší a porodila. Chtěli po mě jen občanku, těhotenskou průkazku, kartičku pojišťovny a pak na šestinedělí si paní z matriky vzala souhlasné prohlášení o otcovství. Toť vše.

Lenyy21
Kecalka 144 příspěvků 24.01.18 19:32

Tak to jste mě uklidnili. Moc děkuju :kytka:

shanin
Stálice 94 příspěvků 24.01.18 19:51

Ježiši, takže i když ji to vypíšu předem, tak to budu vyplňovat znovu? To snad ne… Pamatuju si, že to zabralo skoro hodinu.

Hadumi
Extra třída :D 13420 příspěvků 24.01.18 19:53

Vubec nevim, co to je a to uz mam deti dve :mrgreen:

Jana206
Nadpozemská drbna 26407 příspěvků 24.01.18 20:18

V Olomouci to delaji tak, ze papíry, informace a informovane souhlasy, dají domů při prvni kontrole a k porodu je vypsané zena přiveze. Prijem se stejne vypisuje az na místě a kdyz je fofr, tak az po porodu.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 24.01.18 20:19

@Lenyy21
Co, co? Porodopis? Tak to jsem fakt neměla. Syn se narodil 38.týdnu den před poslední kontrolou u mého gynekologa. Asi mě něco minulo :lol:.

Jana206
Nadpozemská drbna 26407 příspěvků 24.01.18 20:21

@Hoa Mai Tak ja jsem vypisovala i informovany souhlas se spontannim porodem hlavickou. Prislo mi to na palici, kdybych nepodepsala, tak by me asi nenechali porodit :mrgreen:
Byl to papir o nekolika stranach a výčet vsech moznych komplikací, dále souhlas s odebráním delohy, kdyby to bylo nevyhnutelné.

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >