Posazovat v 5 měsících?

332
27.3.04 09:41

Posazovat v 5 měsících?

Poradí mi někdo? Mé mimčo má 5 měsíců a pár dnů a ještě samo nesedí. Podle rad doktorky mu ani nepomáháme taháním ručiček do sedu. Čekáme, až se po:,–(í samo. Akorát při krmení, kdy papá přesnídávku nebo polívku, se mi zdá lepší dát dítě do židličky. Dám mu na zádíčka ještě i polštářek, ale stále si nejsem jista, zda ho takto můžu krmit, když ještě samo nesedí. Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2133
28.3.04 22:13

ahoj Rachel,
málokteré pětiměsíční dítě samo sedí. Rozhodně ho neposazuj, dokud si samo nesedne. Do té doby totiž nemá dostatečně silné zádové svaly a zbytečně si bude deformovat páteř. To hned samozřejmě nepoznáš, ale mohla by sis to pak vyčítat, až bude starší. A že problémy s páteří máme skoro všichni…Většina dětí začne napřed lézt a pak tepve sedět - po:,–(í se přetočením přes kolínka. Takže vydrž a při krmení můžeš použít buď autosedačku, lehátko a nebo mimi prostě držet v polosedu v náručí.
Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.3.04 08:55

Ahoj Rachel,

má dcera má skoro 7,5 měsíce a stále ji na krmení dávám do autosedačky a to už vydrží sedět sama, ale přesto se mi zdá, že to není takový ten jistý sed profíka.

Takže hodně času při hraní leží/vůbec se jí to sice nelíbí/ nebo sedí v autosedačce. Myslím si, že jí nic neuteče.

Mějte se krásně Quatro+Emily

• Nahlásit
  • Citovat
80
29.3.04 11:50

Rachel, jednozačně NEPOSAZOVAT! Krmit můžeš v autosedačce, lehátku, na klíně :wink: Většina dětí sedí až tak od 7 (8) do 11 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.2.05 18:25

Ahoj,
naše Lucinka se ještě sama nepo:,–(í, ale už docela dlouho umí sedět sama (žádné obkládání polštáři či něčím jiným). Ptala jsem se proto naší dětské doktorky, co s tím a ona mi řekla, že pokud umí sama sedět, má už vyvinuté zádové svaly a klidně sedět může. Samozřejmě se to nesmí přehánět, ale Lucka si sama „řekne“, že už se jí sedět nechce (a naopak:)
Jana+Lucka (8m)

• Nahlásit
  • Citovat
595
12.2.05 19:13

Ahoj Jano,
to že Vaše Lucinka sama sedí ač si sama sednout neumí, znamená, že jste ji po:,–(ili předčasně. V tomto by se dítěti nemělo pomáhat. Jen vyčkat až to udělá samo. Takhle mu právě berete tu motivaci k tomu, aby to udělalo samo a i to může uškodit.

Rachel,
vyčkej s posazováním, pokud nemáš polohovací jídelní stoličku. Já krmila Lucinku v autosedačče skoro do 10ti měsíců a spokojenost byla na obou stranách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
13.2.05 16:55

Ahoj Rachel,
rozhodne souhlasim s ostatními maminkami, neposazuj. Bude se ti to zdát dlouhé, ale vydrz, vyplati se to - hlavne mimiskovi.
Peta si sam sedl v osmi mesicich (z lezeni se prevalil pres bok do sedu)
Ahoj Alca a Peta (9 mes.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
13.2.05 23:42

Ahojte holky,
můj známý fyzioterapeut je toho názoru,že co se uspěchá v prvním roce života,to se pak dříve nebo později vrátí. :! Když se objeví problémy se zády už na základce,tak je to jasné co je příčinou…
Měli by jsme proto všechny myslet na to,že naše děti jsou individuality a proto je NIKDY NESROVNÁVEJME!!! :evil: Vždyť cena zdraví je nevyčíslitelná…
Bibi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
14.2.05 01:12

Ahoj holky,

jen tak na okraj…vzhledem k tomu, ze Rachel psala svuj dotaz 27.3.2004 tedy temer pred rokem, rekla bych, ze uz ma jine starosti nez jestli posazovat ci nikoli :D :D

Jinak samozrejme souhlasim s Bibi a jejim znamym fyzioterapeutem, tedy netlacit deti do neceho na co jeste nejsou pripravene!
Je dobre, ze se tato diskuze znovu otevrela, protoze „osvety“ neni nikdy dost a bohuzel je stale jeste spousta maminek, ktere sve deti posazuji, staveji, tahaji za rucicky a nuti k chuzi… Ta slava, ze jejich ditko neco „dela“ nejdrive ze vsech je velice prchava, ale nasledky z toho mohou byt nesmazatelne. Nerikam, ze musi, ale mohou a za ten risk to nestoji. Malemu 4 mesicnimu mimcu take nedate pomeranc s tim, ze se treba neosype :?
Spousta deti zacina behat treba az v 18 mesicich nebo i pozdeji, ale po mesici behani uz na pisku nepoznate ktere ditko zacalo treba o 8 mesicu drive.
Takze radeji se venujte miminkum jinak a pohybove schopnosti nechte na nich.

Monca a moncicaci 8m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
14.2.05 05:34

Ahoj…čekám své první mimi,ale už dřív jsem byla alergická když 4až5měsíční dítě je v kočárku napolohováno do mírného sedu hlavně u kombinací z Polska.Sice mi kamarádky říkaj,že to někdy nejde,protože mrnousovi se už v kočáru ležet nelíbí,ale stejně se mi to zdá brzo.Co si o tom myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
14.2.05 07:26

Sakryš, to jsem přehlídla. :lol: :lol: :lol: Ale to nevadí, tohle téma je stále aktuální. :wink:
Nikkol, proč myslíš, že jsou na vině zrovna kombinace z Polska. Myslím, že je to spíš o rodičích. My máme Deltim. Lucinku jsme nechávali vleže i když se jí to nelíbilo. Prostě si musela počkat. :P Spíš vídám děti v polosedě v tříkolkách nebo obložené polštáři v hlubokých kočárcích. Dokonce jsem viděla o víkendu v hypermarketu dítě, které opravdu ještě nemohlo samo sedět, posazené ve vozíku. Bylo hezky obložené bundou, ale bylo na něm vidět, že se sotva drží. Pokud se dítě jednou v kočárku po:,–(í, tak mu pak těžko vysvětlíš, že to bylo jen tak na vyzkoušení a že má teď zas na pár měsíců smůlu.
Moje známá vozila svoje dítko v pololeže asi od 5 měsíců. Kolem půlroku ho po:,–(ila. Když se neudrželo a sesunulo se ke straně, tak ho zas po:,–(ila a jelo se dál. Doma drandilo v chodítku od 5ti měsíců. Nerada se na to koukám, ale co jí můžu říct? Nic. Je to její dítě. Bohužel. :cry: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama