Posílení imunity u dospělého

11.2.16 19:23

posílení imunity u dospělého

Dobrý večer,
prosím o radu, co je nejlepší na posílení imunity. Začala jsem pracovat v mateřské škole a už půl roku zápasím s imunitou. Týden jsem zdravá a pak 2-3 týdny mám rýmu, kašel nebo mě bolí v krku. Pořád se to opakuje a přijde mi, že to není vůbec lepší. Dá se s tím fungovat, ale štve mě to. Děkuji za všechny rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Princess-ka
11.2.16 19:29

Pockam si na odpovedi. Sotva se z jedne nemoci dostanu, zachvili je to tu znovu :zed: Driv jsem s tim problem nemela.Mela jsem zdr. problemy a asi to souvisi s nima…

• Citovat
  • Upravit
2745
11.2.16 19:32

Manželovi na alergologii doporučili konvičku na výplach nosu - trpěl angínami, rýmami a záněty horních cest dýchacích. Můžete zkusit, ale určitě to nepomůže hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7168
11.2.16 19:34

@lucie.kosar zkus pravidelne zobat probiotika. Imunita zacina ve zdravych strevech :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4052
11.2.16 19:36

Konvička na proplachy nosu je výborná, i jako prevence proti rýmám. Jinak já užívám vždy od záží do března Wobenzym a nevím co je to nachlazení, stejně, jako můj syn, který to užívá taky. Není to bohužel nejlevnější. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
11.2.16 19:38

Od podzimu se v tom taky placam, co chytne syn, razem mam taky.
Ted jsem sahla po dlouhe dobe po drags imun od energy. Nedam na nej dopustit, jen je to na delsi brani. Kdybych vedela, ze to tak bude, zacnu ho brat uz na konci leta.

• Nahlásit
  • Citovat
JayLee
11.2.16 19:39
@lucie.kosar píše:
Dobrý večer,
prosím o radu, co je nejlepší na posílení imunity. Začala jsem pracovat v mateřské škole a už půl roku zápasím s imunitou. Týden jsem zdravá a pak 2-3 týdny mám rýmu, kašel nebo mě bolí v krku. Pořád se to opakuje a přijde mi, že to není vůbec lepší. Dá se s tím fungovat, ale štve mě to. Děkuji za všechny rady :)

pravidelna sauna, otuzovani, actimel a kupovane ovoce a zelenina ;)

• Citovat
  • Upravit
1705
11.2.16 19:41

Mně pomohl pohyb (pravidelně běhám), plus se snažím jíst hodně ovoce a zeleniny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62144
11.2.16 20:08

Jak tu nekdo zminil, imunita zacina ve strevech, neco si o tom precti, zlepsi stravovani, hodne cerstveho ovoce a zeleniny, vyborny je kokosovy olej - klidne vicekrat denne na lzicce nebo do pokrmu, musi byt panensky, prodavaji ho v DM. A Citrovital kapky jsou vyborne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58715
11.2.16 20:08

@lucie.kosar trpím na to samé, stačí strašně málo a hned smrkam, prskam.. chlap si na to dělá jakýs drikák z česneku, zázvoru a citronu, pije to každý den a evidentně to funguje, ale já to nedávám.. prý pomáhá ovoce, zelenina, pravidelný pohyb. Já to teď zanedbávám, tak proto jsem asi pořád churavá :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.16 20:17

Moc děkuji za odpovědi, pohybu mám dost bych řekla a bez ovoce a zeleniny si to nedokážu představit, tak tím to asi nebude :( Přemýšlím i nas návštěvou doktorky, aby mi poradila, protože to je už děs… Od známé jsem dostala tip také na Wobenzym, tak ho asi zkusím a uvidíme :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1134
11.2.16 20:22

Pravidelně piju zázvorový čaj, jednou za čas prostříknu nos mořskou vodou a je mi hej. A když je nějaké krizové období - někdo nemocný doma nebo mezi lidmi, se kterými se denně vídám, nasadím homeopatika (např. Oscillococcinum - dražší, zato účinné a vydrží opravdu dlouho).
Od ledna 2015 jsem (ťuk, ťuk) nemarodila, a že dříve jsem byla nachcípaná furt 8)

Edit - překlep

Příspěvek upraven 11.02.16 v 20:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teckaa
11.2.16 20:23

@lucie.kosar Ahoj, taky jsem ucitelkou ve skolce, ale ted na materske.
Mam stejnou zkusenost se semenistem v detskem kolektivu. Z pocatku to bylo kazdy mesic nemoc, pak si organismus nejak zvykl a prizpusobil se. Kazdopadne to chce posilovat imunitu, me se to vzdycky usadi na mandlich, nakonec z toho byla mononukleosa. Taky doporucuji k detem moc nedavat hlavu, casto si myt ruce a deti, co jsou nemocne neprijimat do kolektivu…Citrovital a Echinacea je senza vec, ale chce to nasadit v zacatku…drz se…
To je i duvod, proc se po materske nechci vratit do skolky…je to prolezle detskyma nemocema po cely rok..

• Nahlásit
  • Citovat
11.2.16 20:35

Teckaa: To je těžké…nedávat hlavu… například když jim zavazuji tkaničky a oni zakašlou a nedají si ruku před pusu - je to hned. Samozřejmě na hygieně trvám jak u sebe tak u dětí co nejvíce, ale nějak to nepůsobí :? Teď jsem mluvila s mamkou a říkala, že je dobré si pořídit něco od naděje a hle: našla jsem i toto http://www. pro-zdravi. net/…ova-d396.htm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2048
11.2.16 20:39

Na imunitu-jedině se tak celkově zamyslet nad životním stylem, tzn. pohyb venku za každého počasí, sauna, spánek, pestrá strava,…Nedávno běžel na 24 hezký pořad, jedna dr. vysloveně uvedla-lidi nekupujte ty preparáty v lékárně na podporu imunity, nefungují, každý ji máme vrozenou a každá nemoc je odrazem toho jak žiju. Dr. byla celoživotní imunoložka, pořad se jmenoval Fokus V. Moravce Moc a bezmoc medicíny, určitě se to dá někde najít, bylo to fakt zajímavý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama