Poslání balíku do Afriky

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dory22
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 17.12.18 14:01
Poslání balíku do Afriky

Ahoj,
Máte někdo zkušenost s posláním balíčku (doporučeně) do Afriky? Váha cca max. 700g.? Kolik bude stát poštovné cca? Vejde se aspoň do 300,–?
Snad na mne nebudou na poště koukat jako na blázna. :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Twixinka
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 7 inzerátů 17.12.18 14:06

pocitej tak 500 Kc

Monchichik
Kelišová 6182 příspěvků 17.12.18 14:09

Posílala jsem na Korsiku, když byla váha kolem 2 kg, platila jsem kolem 600kč, podle mě se do 300kč nevejdeš, ale určitě si to můžeš najít na stránkách pošty.

jege
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 17.12.18 14:10

Doufám, že Tě nikdo nepřesvědčil poslat mu nějakou inzerovanou věc do Afriky?!

https://www.zive.cz/…default.aspx?…

https://www.mojasvadba.sk/…jsky-podvod/?…

Dory22
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 17.12.18 14:12

@Twixinka
Paní mi právě psala do 1kg za 300,– tak jsem sama zvědavá. Doufám, že se mi na poště neprotočí panenky. :mrgreen:

jege
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 17.12.18 14:17

Paní? Fakt to není na nějaký inzerát? :think:

stinga
Závislačka 4901 příspěvků 3 inzeráty 17.12.18 14:18

@Dory22 pak dej vědět, co tam posíláš? živou kozu nebo část vodovodu?
Jediné, co má smysl do Afriky posílat, jsou kondomy. Zřejmě je to tam neznámá nebo nedostatková věc. To by odpovídalo i na váhu 700 g.

Monchichik
Kelišová 6182 příspěvků 17.12.18 14:18
Twixinka
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 7 inzerátů 17.12.18 14:22

@Dory22 ja davala za mensi balik do spanelska 600,takze se rozhodne nemuzes vejit do 300,kdyz to budes posilat do afriky :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 49963 příspěvků 4 inzeráty 17.12.18 14:26
@Twixinka píše:
@Dory22 ja davala za mensi balik do spanelska 600,takze se rozhodne nemuzes vejit do 300,kdyz to budes posilat do afriky :nevim:

kalkulátor píše 360 doporučená zásilka. Balík 450

Dory22
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 17.12.18 14:28

@jege
Teď jsi mi nasadila brouka do hlavy.
Ano, paní v jedne skupince na facebooku mi napsala, že má zájem o moji inzerovanou věc. Ale, že je z Afriky. Posílala mi i fotky jak tam pracují s dětmi. Má plný fb i fotek a videi apod.
Paní je jinak Češka. Poslala rovnou i 600,– na můj účet. S tím,že kdyby bylo poštovné víc, tak ihned dorovná.
Ale teď mám trochu obavy. A opravdu zvažuji, že až částka dorazí,tak ji pošlu paní zpátky. Jsem prostě tele. :mrgreen:

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 7 inzerátů 17.12.18 14:28

@Lama Lama kalkulator je Ti dost naprd,kdyz neznas specifika zasilky :roll: vyplnujes co posilas,zalezi taky,jestli letecky nebo po zemi,pojisteni zasilky apod,posilala jsem tech baliku vic a uprimne jsem se nikdy nevesla do te jejich kalkulovane castky ..

jege
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 17.12.18 14:31

@Dory22 Jo, klasický nigerijský podvod. Hoď paní i její email do Google, jestli už není někde provařená a pokud jo, tak se na to vybodni. Žádné peníze nikdy nepřijdou a hlavně ji nic neposílej, dokud nebudeš mít peníze na účtu, ale ani pak to nebude úplně bezpečné, viz.

*Tak sleduj emoticon

Nigerijec namotal kanadanku nejaku ktora je ochotna za nieco poslat peniaze prevodom cez ucet.

Keby si ich nechal poslat sebe, tak ho chytia, takze spravi dalsi podvod na niekom, a to nasledovne:

• namota kanadanku, ma pripravene to ze ona posle peniaze, naslubuje jej nieco co by mala dostat za svoje peniaze
  • najde inzerat ze niekto nieco predava, ponukne viac aby to ziskal
  • ak suhlasis a posles mu cislo uctu, on to preposle kanadanke a ta to zaplati emoticon tebe
  • ty posles jemu nejake veci a myslis ze je vsetko ok
  • po 4-6 mesiacoch ti zrazu strhnu prijatu ciastku z tvojho uctu a vratia ju kanadanke (preco? lebo legalne zaplatila za nieco co nedostala a reklamuje to vo svojej banke)
  • tebe peniaze zoberu a vec co si poslala do nigerie uz neuvidis
  • vzdy to funguje takto, s mensimi obmenami (napr. ti posle o 1000 eur viac a poprosi ta ci by si mu to mohla poslat cez western union lebo je na cestach) Western union platba je nevystopovatelna a zaroven nezvratna… Tak pride nielen k niecomu zadarmo ale este aj k casti penazi*
Monchichik
Kelišová 6182 příspěvků 17.12.18 14:31

@Dory22 No dobrý, že ti poslala těch 600kč na poštovný a zbytek za zboží jako co? Měla si jí rovnou napsat, že do Afriky nic posílat nebudeš, vidím to na podvod. Co je u nás tak úžasného, že si to nemůže koupit tam?

Lama Lama
Hvězda diskuse 49963 příspěvků 4 inzeráty 17.12.18 14:31
@Twixinka píše:
@Lama Lama kalkulator je Ti dost naprd,kdyz neznas specifika zasilky :roll: vyplnujes co posilas,zalezi taky,jestli letecky nebo po zemi,pojisteni zasilky apod,posilala jsem tech baliku vic a uprimne jsem se nikdy nevesla do te jejich kalkulovane castky ..

no, tak jasně, že pokud to pojistíš na 10 tis a je velkej, tak se nevejdeš. Ale z toho, že ty jsi posílala za 600 do šp nijak nevyplývá, že ona se nemůže vejít do 300,–.
Já psala, že se vejít může do 360,–.
Nic víc, nic míň

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Tohle ze mě udělal rozvod! Houslista Svěcený o nemoci a drastickém zhubnutí

Drasticky zhubl, poslední dobou tráví většinu času na nemocničním lůžku, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >