Jsem po konizaci - očkovat proti rakovině děl. čípku, ano či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.18 22:07
Jsem po konizaci-očkovat proti rakovině děl. čípku, ano či ne?

Ahoj holky,
nevím jestli už to tady někdo neřešil, ale jsem po operaci - konizaci.. a moje doktorka mi doporučila očkování proti rakovině děložního čípku (je mi 25) pročetla jsem už hodně článků a je to tak půl na půl.. někde se píše určitě očkovat a někde zase že neočkovat. Máte někdo zkušenosti prosím?
Děkuju :)!

Reakce:
Do-not-touch
Závislačka 3100 příspěvků 16.12.18 22:09

mně dr řekla, že pokud mám staleho partnera a neplánuju to měnit, tak očkování vidí jako zbytečné.

Lucienov2
Nováček 5 příspěvků 16.12.18 22:14

Taky mám stálého partnera a rozhodně měnit nechci, ale stejně mě do toho očkování „nutí“.. taky jsem se jí ptala, zda by partner neměl jít na vyšetření, když já podstoupila operaci, na to mi v podstatě nic neřekla :nevim: :nevim:

MonikaN.89
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 16.12.18 22:18

Mam po konizaci 4 tydny a lekar mi take doporucuje ockovani.Take nevim jak se rozhodnout. :nevim: Navic to neni nic levneho,ale kdyz by to melo zachranit zivot,tak je to jasna volba,tak premyslim. :think:

Aduš8
Závislačka 3034 příspěvků 16.12.18 22:19

@Lucienov2 mě do něho po konizaci nutila moje doktorka taky, tenkrát jsem to nechtěla. Je to už deset let a můj nový doktor mi ho doporučil taky. Ale jsem podruhé těhotná, takže k tomu zatím nedošlo. Jinak, pokud nejde o tvého 1.sexuálního partnera, nic mít nemusí a virus si mohla chytit už předtím. Dokáže žít v těle několik let, než se projeví. Navíc, očkování už tě nechrání proti typu viru, kvůli kterému jsi měla všechny ty problémy, ale proti těm ostatním.

Lucienov2
Nováček 5 příspěvků 16.12.18 22:22

@MonikaN.89 Já jsem tři týdny po konizaci, a teď ve středu bych měla mít výsledky.. docela se bojím :(

Lucienov2
Nováček 5 příspěvků 16.12.18 22:24

@Aduš8 Děkuju za rady! Jsem z toho stále trochu vystrašená

Aduš8
Závislačka 3034 příspěvků 16.12.18 22:29

@Lucienov2 ani se ti nedivím, mně tenkrát bylo 20 a byla jsem přesvědčená, že umřu :zed:. Histologie úplně šílený výsledek, rakovinné změny, ale nedosahovalo k místě řezu. Od té doby, celých deset let, cytologie za 1 :palec: ale na doporučení doktora, až porodím druhé mimčo, děloha jde preventivně ven. Prý se to v horizontu 8-10 let rádo vrací. :nevim:

Lucie_Sx
Závislačka 3233 příspěvků 16.12.18 23:07

Tohle očkování je jedno z nejkontrover­znějších :nevim: .

Já se dočetla, že pokud žena virus už má, tak riziko rakovinných změn s očkováním dokonce stoupne. Ale o tom se nikde nemluví.

Každopádně nejúčinnější stále zůstávají pravidelné kontroly, stálý sexuální partner a rozumný sex (aby nedocházelo k mikrotrhlinkám ve sliznici).

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 4 inzeráty 16.12.18 23:18

Mně bylo řečeno přímo onkogynekologem, že pokud v rámci expertní kolposkopie nevyjdou pozitivní HPV viry a mám stálého partnera, je očkování zbytečné. Mně to totiž taky jeden gynekolog strašně doporučoval kvůli opakujícím se mírně zhoršeným výsledkům cytologie. Na kolpu ale HPV nenašli, manžela měnit nehodlám, takže jsem do očkování nešla. :-)

Verun83
Echt Kelišová 9080 příspěvků 33 inzerátů 17.12.18 05:33

Neockovat. Kdysi jsem se nechala naockovat a roky jsem pak trpela na akutni zanety mocovych cest.

Uživatel je onlineHalamka
Závislačka 3795 příspěvků 17.12.18 05:49

Očkování není žádná záchrana. A toto obzvlášť. Jak píše @Lucie_Sx, je to ten typ očkování, které bych nedala ani dceři. Viděla jsem i dokument o dívkách, které měly dost šílené reakce a dlouhodobé následky.
Dodržujte prevenci, udělá víc služby než ockovani.

blumen
Hvězda diskuse 44316 příspěvků 17.12.18 06:36

A proc ockovat, kdyz ten vir uz v tele mate. Prectete si pribalak. Neockovala bych.

Taače
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 17.12.18 06:37

Neočkovat. Můj dr mi po konizaci jen doporučil otěhotnět a zajímalo ho, jestli mám stálého partnera. Pokud máš stálého a jste si věrní, tak není taková šance návratu :palec: Po otěhotnění mám všechny stěry negativní, partnera jsem upozornila, že když mi zahne, tak mi vlastně může ublížit nejen psychicky :mrgreen:

O tom očkování moc nevím, jen vím, že s nějakou sexuální historií už pozbývá smyslu - už to v sobě prostě už máš a zatím se to jen neprojevilo.

Ale říkám jen svou zkušenost, třeba to takhle vůbec nefunguje :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Přestala dýchat u snídaně! Princezna se zlatou hvězdou náhle zemřela

Zemřela Marie Kyselková (†83), která proslula coby princezna Lada v... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >