Poslíčci ve 31.tt? Je to možné?

5
20.5.04 13:42

Poslíčci

Ahoj, chtěla bych se zeptat těch zkušenějších, jak se poznají poslíčci a od kolikátého týdne většinou přicházejí?Díky moc za odpovědi,Zajdinka 31. tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

296
20.5.04 16:50

Ahoj Zajdinko,

poslíčky jsem sice neměla, ale můžu ti aspoň napsat, co nám radili v kurzu.

1. pravé kontrakce jsou v relativně pravidelných intervalech, které se postupně zkracují, přičemž bolest zesiluje (u poslíčků bolest postupně ustupuje a intervaly se prodlužují)
  2. nalož se do horké vody - pokud bolest do půl hodiny ustane, jsou to poslíčci, pokud zesílí, chystej se do porodnice
  3. pokud si i přesto nejseš jistá, jeď do porodnice - lepší 10krát zbytečně, než jednou pozdě, no ne?

Hlavně se nestresuj, až to přijde, budeš to vědět. Já tomu taky nechtěla věřit a fakt jsem to bezpečně poznala (a to mi ten den na monitoru řekli, že vůůůůbec nejsem k porodu).

Přeju bezproblémový porod a zdravé miminko,

Lajka s Aničkou (4,5 m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
21.5.04 06:36

Ahoj! Každý ti řekne něco jiného, i názory odborníků se liší. Mě PA říkala, že poslíčci jsou 2 měsíce před porodem, v knížkách se dočteš, že 2 - 3 týdny před a můj doktor, když jsem se ho ptala, mi oznámil, že do 24 hodin od nástupu poslíčků bych měla porodit.
Pravdu neměl ani jeden - prostě na poslíčky nekoukej. Někdo je nemá vůbec, já si jich užila asi 6 týdnů, kdy jsem každý druhý den myslela, že rodím:o))
Zdraví Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
21.5.04 10:12

vŠEM DÍKY MOC ZA ODPOVĚĎ,JÁ JE ZATÍM NEMÁM,JEN MĚ ZAJÍMALO JAK SE POZNAJÍ,NIKDE JSEM SE O TOM NEDOČETLA.AHOJ A DÍK :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
155
21.5.04 11:04

Ahoj Zajdinko,

opravdu nehleď na to, co se kde píše. Já jsem dnes 40tt a do teď nevím, co to poslíčci jsou. Prostě každá z nás jsme jiná a má i jiné těhotenství. Zatím si to své v klidu vychutnávej a nestrachuj se, že o něco přijdeš :-)))) Já si také občas říkám, jak asi poznám, kdy se porod rozjíždí, když se do posud vůbec nic nedělo, ale nemá cenu se tím stresovat. Až přijde ta pravá chvilka, myslím, že to poznáme.

Tanina a Julinka 39+5tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
1.7.04 13:30

Nechci už tvořit další téma do diskusí a tak se ptám tady. Už druhý den mě chvílemi bolí stydká kost. Není to ale jenom takové nějaké pobolívání, vždycky mnou projede taková tupá bolest jako by mne někdo nakopnul bagančetem do stydké kosti až z toho celá ztrnu a pak to hned odezní. Říkám si že by poslíčci? Už jsem sice jednou rodila, ale bylo to vyvolaný porod, protože jse 18 dnů přenášela, takže v podstatě nevím jak to probíhá normálně…

• Nahlásit
  • Citovat
449
18.9.14 09:15

Obnoviji téma… holky čekám druhé..ted jsem v 31tt…dnes to bylo po třetí co me v noci vzbudila bolest břicha jako pri ms trvalo to ani nevim jak dlouho vzdycky to odeslo a pak zae prislo břicho jsem mela tvrdy…vzdyck to mám v noci a vzbudi me to pak nejak usnu ani nevim jak…u syna jsem toto nemela mela jsem bolesti az pri porodu..jsou to poslicci si ze? u dr jsem byla a ta mi rekla ze otevrena zatim nejsem tak dobry..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
18.9.14 21:53

Ahojky, myslím, že děloha už trénuje :-). Jsem 34 týden a poslíčky mám od 31 týdne. Si říkám, že už trénuje, že by malá vylezla o trošku dřív ;-). Je to moje třetí dítko, důležitý je, abysme se neotvíraly předčasně, takže buď v klidu ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
19.9.14 08:29

No jo já z toho jsem vyjukana :-) pac to fakt boli je to taková neprijemná bolest ale do kontrakci to ma daleko to je fakt..jen me to zaskocilo no :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
19.9.14 09:42

Jj mě to včera taky chytalo pěkně, odpo v klidu a pak celej večer a zase ráno. To jsem si říkala, nějak často :mrgreen:, ale hlavně, že jsme zatím uzamčený :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.14 10:31

Maminky, poradte mi některá, před týdnem mi odešla hlen. zátka od včerejška nepříjemný pocit, neklid, nucení na toaletu a od večera tvrdnutí s mírnou bolestí spíš jak silnější MS, prvně dlouho po půl hodině pak po horké sprše po desíti minutách a pak jako když utne, ve čtyři ráno jsem usnula a od té doby jen tlak tam dole a pocit jak při MS… už jsem z toho unavená a naštvaná sama na sebe, jsem 39tt. Může už to být začátek porodu? nebo jen poslíčky? když jsem v noci volala do porodky, tak mi řekla dost neochotně, že to jsou jen poslíčky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
8.11.14 11:22

@sarkateacher ahojky :mavam: za mě to může být začátek porodu, já jsem takhle měla nepravidelný bolesti od 1h v noci tak do 10h do rána a špinila jsem už druhej den a malá se narodila v 17 48h ten den v 39 + 0. Počkej a uvidíš, kdybys si nebyla jistá tak si zajeď do porodky, od toho tam jsou :-). Jináč mě zlobily poslíčci už tak od 32tt. a byly čím dál silnější. Přeji ti, aby se ti porod rozjel a měla jsi už miminko v náručí :-) Vím jak je to čekání s pozorování na budku :zed:, ale teď mě spinká v postýlce 11 denní Sofinka :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.17 19:48

Kontrakce ci poslicci??

Ahoj. Uz od rana mam zhruba stejne bolesti v podbrisku a strili to do zad. Navic mi zacala odchazet zatka. Jsem v 37tt. Ty bolesti jsou stejne nehorsi se, ale ani nezlepsuji jsou to jeste poslicci??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11217
25.5.17 20:42

@Lucka Davidova Ahoj. já teda ještě nerodila ale co jsme se zatím dívala na videa tak je dobré jít do teplé vany a pokud to zesílí ta bolest tak je to porod a pokud ustoupí jsou to poslíčci… Ale pokud odešla lenová zátka tak se nejspíš jedná o porod :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama