Posměch za jméno

Anonymní
2.11.19 20:34

Posměch za jméno

Dcera se jmenuje Yasmin má otce z ciziny. Často slýcham od ní jak se jí za jméno ostatní smějí a proto si nehledá ani kamarády jelikož při představování se jí budou smát. Přejmenovávat ji moc nechci ale nechci ať si zažívá takové věci.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20580
2.11.19 20:36

A jak se představuje? Mě to nezní jako něco, za co by se jí museli smát :nevim: dneska maj děcka jména světová, ani nemusí mít rodiče cizince :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6467
2.11.19 20:39

Kolik jí je? Dcera tohle období měla taky a to má jméno krásné a časté, já mám klasiku nic moc extra a u mě tohle období nesnášení svého jména trvalo roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
2.11.19 20:40

Kolik je dceři? Jméno je to krásné. Třeba dospěje k tomu, že má originální jméno a bude na to pyšná.
Jinak taky nerozumim tomu, proč se ji smějí.
Neřeknu kdyby se jmenovala třeba Kunigunda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19707
2.11.19 20:42

A kolik má dcera roků?,a opravdu se jí smějí skrze jméno? nemá spíš nějakou divnou výslovnost, zvláštní vzhled - (pokud je třeba mulatka), nebo nepřipadá si nadřazená obyčejným dětem z čr?
mně se to moc nezdá, že by se dnes děti smály jménu, v době, kdy se děti jmenují Kordula, Elisabeth, Vincenc, Benedikt a podobně? :nevim:
pokud budu ještě mít dítě a bude to holka, bude se jmenovat Jasmína

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29261
2.11.19 20:44
@Anonymní píše:
Dcera se jmenuje Yasmin má otce z ciziny. Často slýcham od ní jak se jí za jméno ostatní smějí a proto si nehledá ani kamarády jelikož při představování se jí budou smát. Přejmenovávat ji moc nechci ale nechci ať si zažívá takové věci.

Tak snad do konce života nebude potkávat jen blbečky, co se jí budou šklebit. Na Yasmin nevidím nic směšného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
757
2.11.19 20:45

To je nahodou krasne jmeno. Nevidim na nem nic legracniho. Napada me, jestli se spis deti nesmeji prijmeni, pokud ma cizi a nejake neobvykle po tatinkovi? Deti se vetsinou smeji necemu, cemu samy nerozumi, co jim prijde nezvykle a neumi na to jinak reagovat. Dospeli dokazou uz zpracovat ruzne informace a jsou v klidu.Taky mi prijde, ze dnes neni takove jmeno nicim extra vyjimecnym. Holcicce bych vysvetlila puvod jmena, odkud se vzalo a co znamena.Aby si na nej zvykla a byla na nej hrda. Urcite bych ji kvuli par hloupym pripominkam neprejmenovavala.Kdo bude chtit, bude se smat i beznemu jmenu.

Příspěvek upraven 02.11.19 v 20:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Hegy
2.11.19 20:46

Jmeno je uzasne…

• Citovat
  • Nahlásit
17989
2.11.19 20:46

Asi že tam chybí nakonci to A…něco jako, ta holčička se jmenuje Pavel :nevim: a navíc je to název stromu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7909
2.11.19 20:49

Je to opravdu posměch?
My máme Margaret, říkáme jí Maggie, když se představuje, tak je vždy poznámka: Jé, to je jako ze Simpsonů. Ona to bere. Ale zase někdo to může chápat jako urážlivé, nám to vyhovuje. A pouze podotknu, nepojmenovali jsme dítě podle animované postavičky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8325
2.11.19 20:50

Taky mi to prijde zvlastni, neni to nijak zvlast exoticke jmeno. I v Cesku jsou Jasminy, osobne znam dve skolniho veku. :nevim: Jedine, co me napada, jestli ceskym detem to jmeno bez „a“ na konci neprijde jako muzsky tvar. Co kdyby se zkusila predstavovat jako Jasmina?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.19 20:51

Jmeno je to hezke. Nauc dceru mit se rada a ze problem maji ti druzi, ne ona.
Syn nema zrovna tuctove jmeno (Bartolomej) a az na to, ze mu to obcas cizi dospeli komoli (rikaji mu s oblubou Berte nebo Bertiku) a ze na prvni predstaveni domaci podobou jim nesecvakava, jaka je ofiko verze, je to v pohode. A se jmenem je dle svych slov spokojen, netouzi byt ctvrty Honzik nebo treti Kubik ve tride.

• Citovat
  • Nahlásit
1594
2.11.19 20:52

Jméno je nádherné :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29261
2.11.19 20:54
@Bubla Bůčková píše:
Asi že tam chybí nakonci to A…něco jako, ta holčička se jmenuje Pavel :nevim: a navíc je to název stromu.

Ale to je jasmín, ne Yasmin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5789
2.11.19 20:55

Krásné jmeno, divím se, že je někomu k smíchu, není to žádná velká exotika.. To jako kdyby se někdo smál třeba jménu Ester :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat