Post koitální test (PCT)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tarbík88
Povídálka 46 příspěvků 11.03.16 20:31
Post koitální test (PCT)

Dnes jsem absolvovala PCT a výsledek je 0% pohyblivých spermií v děložním hrdle :( Spermie má přítel pohyblivé i množství je v pořádku, ale špatná kvalita. Paní doktorka mluvila hned o umělém oplodnění, tak jsem se po počátečním šoku zeptala jestli s tím výsledkem jde něco dělat, prý ne. Ale neměli bychom podstoupit alespoň imunologické vyšetření a zjistit příčinu? Máte s tímto výsledkem některá zkušenost? Já chci počít přirozeně :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 47566 příspěvků 11.03.16 20:40

Urcite bych si to imuno vysetreni vydupala. Muzou je hubit nejake protilatky, coz by se dalo obejit leky na jejich potlaceni. No a nebo taky ne. Ale tohle vysetreni je hodne orientacni a pokud nedopadne dobre, pricinu bych hledala. Taky by se to mohlo dat obejit jenom inseminaci, pokud jsou tam protilatky jenom v hlenu delozniho hrdla, tak se spermie zavedou jenom dal za to kriticke misto. Jestli je tam ale i neco jineho…

Efka2015
Závislačka 4838 příspěvků 11.03.16 20:47

S @ugluk naprosto souhlasím.
U mě se našlo sem tam něco, ale my máme blbé spermio, přesto jsme jeli na imunologii a i protilátky jsou.

Tarbík88
Povídálka 46 příspěvků 11.03.16 20:58

Takže pokud by se u mě našly nějaké protilátky, tak se s tím dá něco dělat a můžu počít i přirozeně? Pak nechápu proč to hned zavrhla. V CAR se asi na přirozené nehraje :(

Efka2015
Závislačka 4838 příspěvků 11.03.16 21:00

Záleží.
Pokud je alergie na sperma, dá se obejít IUI, IVF, pokud bys chtěla přirozeně, nasadí se kortikoidy /Prednison, Medrol…/ a někteří dr radí kondomový styk do doby, než jsou dobré výsledky.
No, kdybych měla alergii jen na spermie, šla bych asi do IVF, vzhledem k věku.
Ale já mám alergii i na embryo a to obejít nejde.

ugluk
Hvězda diskuse 47566 příspěvků 11.03.16 21:05

V dobrem CARu by mela byt snaha o co nejprirozenejsi poceti na prvem miste. Problem samozrejme je, ze spousta CARu jde v prve rade po penezich a taky spousta pacientek je tlaci k tomu, byt tehotna co nejdrive. A imunologicka lecba muze byt beh na dlouhou trat. Jestli to je nebo neni, popripade jak obtizne resitelne, bude zaviset na konkretnim problemu, ktery bez konkretniho vysetreni nezjistis. Ano, muze se stat, ze po hromade vysetreni dospejete k tomu, ze to IVF je nakonec nejlepsi volba, ale zas pokud nespechate, proc nevyzkouset prirozenejsi moznosti… Jestli ti v CARu to imuno odmitnou a rovnou vas budou tlacit do IVF, sla bych jinam, minimalne nazor imunologa na situaci by me dost zajimal.

ugluk
Hvězda diskuse 47566 příspěvků 11.03.16 21:08

Jinak co se tyce protilatek proti spermiim, mela jsem je opravdu mnohonasobne zvysene. Rok jsem nedelala vubec nic (jine starosti, dite jsme neresili a v beznem zivote mi to nevadilo), sex normalne bez kondomu a ted mi to kontrolovali a jsem absolutne OK. Cimz nechci rict, ze se to vyresi samo, ale ze imunita je vec zahadna a hlavne velmi promenliva.

Tarbík88
Povídálka 46 příspěvků 11.03.16 21:20
@ugluk píše:
Jinak co se tyce protilatek proti spermiim, mela jsem je opravdu mnohonasobne zvysene. Rok jsem nedelala vubec nic (jine starosti, dite jsme neresili a v beznem zivote mi to nevadilo), sex normalne bez kondomu a ted mi to kontrolovali a jsem absolutne OK. Cimz nechci rict, ze se to vyresi samo, ale ze imunita je vec zahadna a hlavne velmi promenliva.

Díky to jsem potřebovala slyšet. U mě je problém, že se vždycky přikláním k alternativní léčbě a doktorům všeobecně moc nevěřím, takže pro mě bylo do dnešního dne umělé oplodnění skoro sprosté slovo, nevím jak se s tím smířit :nevim: takže minimálně se budu ještě pídit po té příčině a hledat cestu, jak ji odstranit.

Tarbík88
Povídálka 46 příspěvků 11.03.16 21:25

Napadá mě, to vytváření protilátek proti spermiím znamená, že má člověk vlastně imunitu v pořádku? Že mu pracuje až moc dobře nebo naopak špatně když toto dělá? Jestli mi teda může prospět si tu imunitu zlepšit? To mi vrtá hlavou.

Efka2015
Závislačka 4838 příspěvků 11.03.16 21:45

@Tarbík88 Prosím Tě, ale abych Tě úplně nevyděsila - vůbec to nemusí být alergie… jaký má partner spermiogram, víte?

ugluk
Hvězda diskuse 47566 příspěvků 11.03.16 21:58

Tak obvykle se tyhle protilatky ve sve nejjednodussi forme resi kortikoidy, ktere imunitu potlacuji. Takze to pak muze mit i vedlejsi ucinky, protoze ji to snizuje jako celek, mne se treba s Prednisonem vyrazne hur hojily rany. Ale to, ze telo vytvari protilatky proti necemu, proti cemu nema, dukaz uzasne imunity neni, proste telo blbne. Asi jako kdyz vytvari protilatky samo proti sobe a hubi si treba stitnou zlazu (hypotyreoza), slinivku (diabetes) nebo jine autoimunitni choroby, roztrousena skleroza…

Tarbík88
Povídálka 46 příspěvků 12.03.16 10:25
@Efka2015 píše:
@Tarbík88 Prosím Tě, ale abych Tě úplně nevyděsila - vůbec to nemusí být alergie… jaký má partner spermiogram, víte?

Teratozoospermie, jenom 1,5 % normálních, Pohyblivost i množství v pořádku. Ale co mě ještě zarazilo tak má PH 8,6 8o a našla jsem nějaké příspěvky na internetu, kde psali, že když jim naměřili vysoké PH tak měli zároveň špatnou kvalitu a při kontrolním spermiogramu kdy už bylo PH nižší rázem stoupla několikanásobně i kvalita. Takže věřím tomu, že když by si partner zlepšil tu kvalitu a PH už by v tom mém prostředí dokázaly spermie přežít.

Tarbík88
Povídálka 46 příspěvků 12.03.16 10:28
@ugluk píše:
Tak obvykle se tyhle protilatky ve sve nejjednodussi forme resi kortikoidy, ktere imunitu potlacuji. Takze to pak muze mit i vedlejsi ucinky, protoze ji to snizuje jako celek, mne se treba s Prednisonem vyrazne hur hojily rany. Ale to, ze telo vytvari protilatky proti necemu, proti cemu nema, dukaz uzasne imunity neni, proste telo blbne. Asi jako kdyz vytvari protilatky samo proti sobe a hubi si treba stitnou zlazu (hypotyreoza), slinivku (diabetes) nebo jine autoimunitni choroby, roztrousena skleroza…

Aha, děkuji za objasnění :think:

Efka2015
Závislačka 4838 příspěvků 12.03.16 10:34

@Tarbík88 no vidíš, to by mohlo být. Manžel je v péči androloga, pokud nevyčteš, co by pomohlo, zkus nějakého najít v okolí a poradit se.
Manžel našel super lékaře a vůbec mu nevadí tam chodit, bála jsem se, že bude protestovat.

Tarbík88
Povídálka 46 příspěvků 12.03.16 10:56

@Efka2015 Jako ještě mimo CAR chodí zvlášť k andrologovi?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama