Neplodný pár

sao
1628
9.3.16 14:47

Neplodný pár

Prosím, je tu někdo, kdo řešil/řeší tento problém? Kamarád má nějaký problém se spermatem (nevím přesně jaký, ale prostě je nízká šance, že svou manželku oplodní) a kamarádka - jeho manželka - její tělo jeho sperma hned zlikviduje, takže prý šance, že spolu ti dva zplodí dítě, je cca 1% a tudíž by to bylo prý zázračné dítě. To jim řekli v Brně. Na víc podrobností je mi trapné se jich ptát, ale je mi moc líto, že už se tolik let snaží o miminko a nakonec se dozví tohleto, a opravdu po dítěti touží. Jaké mají možnosti, jak to řešit? Existuje šance že by kamarádka otěhotněla např. prostřednictvím umělého oplodnění? Je tu někdo kdo ví, nebo zažil? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19116
9.3.16 14:50

Imunitní reakce na spermie se dá řešit prednisonem, takže možnosti jsou. Ale upřímně, být v kůži dotyčné neplodné, tak by mi nebylo ani trochu příjemné, kdyby kamarádky tu mojí neplodnost někde veřejně řešily…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60346
9.3.16 14:51

@sao ivf, pokud je problém se spermatem, tak spermii od dárce. Proč už do toho nešli :think: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24043
9.3.16 14:51

To jim řeknou v centru asistovane reprodukce. Ať se obrátí tam, tady nikdo jejich konkrétní potíže a možnosti neznáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2352
9.3.16 14:55

@sao Šance tu určitě je, ale tyhle věci jsou dost individuální. Nikdo tady Ti nedokáže říci, jestli zrovna jim IVF pomůže nebo ne. I na tu imunitu se mohou podávat nějaké léky, které můžou nebo nemusejí zabrat. A také spermiogram se může změnou životního stylu zlepšit, ale nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sao
1628
9.3.16 14:56

@alenka84 Já vím že není vhodné to řešit veřejně, proto jsem původně chtěla psát anonymně, ale vždyť tady nikdo ani netuší o kom je řeč a kamarádka ani na tyhle stránky nechodí, takže je to fuk, ne?

@martina.se Oni jsou tak trochu proti umělému oplodnění, resp. chtěli to až jako poslední možnost, jinak to řeší už dlouho, byli na nejrůznějších vyšetřeních atd.

@andelka83 Jasně, mě jen zajímalo, jestli někdo neví, jaké mají možnosti, resp. jestli vůbec nějaké možnosti jsou.

Děkuji za reakce, pokud existuje řešení, je to fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sao
1628
9.3.16 14:57

@Veverka X Díky, jsem ráda že je alespoň šance. Vím, že nic není stoprocentní a že je to individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
174
9.3.16 14:58

Znam par, kterym rekli asi to same, spolu otehotnet nemohli, ale kazdy s jinym partnerem ano. Tohle jim oznamili v kvetnu a v srpnu po dovolene zjistili ze spolu cekaji miminko. Ted maji dva kluky zdrave jak ripa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60346
9.3.16 14:59

@sao njn, to je jejich volba :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19116
9.3.16 15:01

@sao já nevím, mně se prostě ta představa, že někdo moje zdravotní problémy řeší s tolika pro mě cizími lidmi, nějak nelíbí no :nevim: Navíc nechápu, k čemu tobě ty získané informace budou :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51044

Je to velmi obecně napsáno - nějaký problém se spermatem (je sakra rozdíl, jestli jen oproti normě zhoršený spermiogram nebo totální azoospermie, kdy se šance blíží nule) a tělo manželky sperma zlikviduje (nějaký imunologický problém? Jak zjištěno - postkoitálním testem, odběry krve…?). Jedno procento šance je na přirozené početí? Řešit tohle ve všeobecné rovině na netu je totální nesmysl a jak již zmíněno výše, u někoho cizího i neetické. Neplodnost v jejích miliónech podob tu zažily tisíce žen, ale právě proto, že je těch podob milión, tak je i milión řešení, od prostého - stačí chvíli počkat a mít trochu štěstí, přes lehkou podporu léky, IVF, darovaná vajíčka či spermie až po adopci. To všechno by měl řešit daný pár s lékaři, odborníky, kteří se jistě budou snažit nějaké řešení nalézt.

Připadá mi to trochu jako - kamarád má nějaký problém s autem, nejezdí, zažil jste někdo a bude to OK? A odpovědi budou od - jo, stačilo dobít autobaterii přes - jo, čtyřicet tisíc a čtrnáct dní v servisu a všecko OK, až po - jo, taky nám nejezdilo a nakonec skončilo na vrakáči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sao
1628

@miminec To je super! :palec: Kéž by byl i tohle jejich případ. Tohle je právě těžké, protože člověk neví, jestli tedy ještě čekat, nebo nečekat a jít do umělého oplodnění…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41925

@sao kamarádka bude mít asi alergii na jeho sperma - to se dá utlumit kortikoidy :nevim: a u spermií, je to i o pohyblivosti, ona stačí jedna a může se zadařit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24673
9.3.16 15:04

Kvalita spermatu může být dost proměnlivá, stačí nějaká ta životosprávná opatření, příp. operační zásah, pokud je problém třeba anatomického charakteru. A Alergie na sperma? kromě kortikoidů se řeší i tím, že žena řadu měsíců nepřijde do kontaktu se spermatem (přeruš. soulož, prezervativ…) a pak, když se blíží ovulace, na to vlítnou naostro…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24673
9.3.16 15:06
@sao píše:
@miminec To je super! :palec: Kéž by byl i tohle jejich případ. Tohle je právě těžké, protože člověk neví, jestli tedy ještě čekat, nebo nečekat a jít do umělého oplodnění…

jinak životaschopná spermie se dá vyoperovat z varlat při zákroku pod mikroskopem, i kdyby byla jen jedna jediná…Další proces však už je IVF…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama