Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Zdravim vsechny maminky i ostatni.
Nebudu dlouho chodit kolem horke kase a půjdu rovnou k jadru problemu.
1.6., v posledni den menstruace (!!), nam pri styku s pritelem (nyni uz bývalým) praskl kondom (nez se tu do me nekdo zacne obouvat, proc neberu HA, mesic pred tim jsem musela vysadit, kvůli neustálému spinění), na coz jsme ovsem prisli až bylo po vsem. 2.6., asi po 25 hodinach po sexu (kvuli nedostupnosti lekarny), jsem si vzala prvni pilulku postinoru, podle navodu presne 12 hodin na to druhou. Vsechno probehlo v poradku, zadne vedlejsi účinky.
Tedy az na jednu podstatnou věc. 1.7. jsem mela dostat menstruaci. Inu, nepřišla do ted. Uz z toho zacinam celkem silet. Miminko si nemuzu dovolit. Kvuli věku, kvuli penězům, kvuli skole, protože by nemělo tatu.
Zaroven si vsak nedokazu predstavit, jak bych sla na potrat. Tedy dokážu. Dokážu si predstavit tu nenavist k sobe samé po zbytek zivota.
Nevim, co bych dělala. Žádnými tehotenskymi příznaky (tedy krom te menstruace) netrpim. Zadne chute, nevolnosti ci dokonce zvraceni jako mela mamka. Ani unava, bolest prsou… Nic. A vzhledem k tomu, ze uz bych byla v pulce prvniho trimestru, melo by se to nejak projevit. Ne? ![]()
Mam hrozny strach. Chápu, ze takové diskuze jsou tu dennim chlebem a sama najdu odpoved az si udelam test (jsem na dovolené v zahranici, kde se nedomluvim), ale ted hledam alespon nekoho, kdo ma stejnou zkusenost jako ja nebo nejaka slova utechy.
Podle internetu nejsem jedina, ktere se menstruace po postinoru zpozdila. Je tu nekdo takovy?
Pripadam si jako hrozne, nezodpovedne dite, i kdyz jsem asi udelala vse, co jsem mohla. ![]()
A dělala sis test? já myslím, že poslední den ms a navíc s postinorem je početí celkem nereálné..spíš nervy..já si takhle nervama posunula ms asi o 10 dní..tesila sjem se na dovolenou, jak to krásně vychází (prtoež jsem to mívala dost nepravidelne) a tak jsem to psychicky posnula..udelej test a uvidis
Opožděná menstruace je po postinoru normální, je to velká dávka hormonů, která tělo rozhází a každý to zvládá jinak. Udělej si test a budeš si jistá. Jinak pokud si nemůžeš dítě dovolit, tak potrat můžeš spojit s pravidelnými návštěvami psychologa, abys to zvládala.
@marketak5 píše:
A dělala sis test? já myslím, že poslední den ms a navíc s postinorem je početí celkem nereálné..spíš nervy..já si takhle nervama posunula ms asi o 10 dní..tesila sjem se na dovolenou, jak to krásně vychází (prtoež jsem to mívala dost nepravidelne) a tak jsem to psychicky posnula..udelej test a uvidis
Nedelala. Když jsem odjizdela na dovolenou, bylo to zpozdeni 3 dny a ja si říkala, ze to snad brzo prijde. A uz je to 12.
Snad to bude v poho. Právě mi to taky přijde nereálné za těchto okolnosti, ale ta menstruace porad nikde…
@KiwiT píše:
Opožděná menstruace je po postinoru normální, je to velká dávka hormonů, která tělo rozhází a každý to zvládá jinak. Udělej si test a budeš si jistá. Jinak pokud si nemůžeš dítě dovolit, tak potrat můžeš spojit s pravidelnými návštěvami psychologa, abys to zvládala.
Ja uz k psychologovi chodim a brala jsem i antidepresiva kvuli jiné zalezitosti. Ach jo.
Nevím, co by to se mnou udělalo…
@smutnábezejména píše:
Ja uz k psychologovi chodim a brala jsem i antidepresiva kvuli jiné zalezitosti. Ach jo.Nevím, co by to se mnou udělalo…
Kdy máš další schůzku s tím psychologem? Prober to s ním, jestli by jsi to zvládala a jak by to s tebou řešil, ať víš, co čekat. Myslím, že v tvém případě, ať bys zvolila potrat nebo ne, mělo by to stejné (ne příliš dobré) účinky na tvůj psychický stav.
Hod se do klidu, zitra si kup test a budes vedet. 14 dni zpozdeni uz bude urcite jasne, kdyby byl pozitivni. neboj se dopredu ![]()
Neboj, třeba má ta zpožděná menstruace jiný důvod a těhotná nejsi. A i kdyby jo, tak to není žádná tragédie, naopak, dítě je velký dar, za každých okolností. Neboj se ho přijmout a uvidíš, jak ho budeš mít ráda. Zvlášť když píšeš, že by ses kvůli potratu nenáviděla, tak na něj určitě nechoď, věřím, že se zvládneš o miminko postarat. Určitě by se našel někdo, kdo by Ti s ním pomohl, pokud ne někdo z rodiny nebo z přátel, tak třeba nějaké organizace na pomoc těhotným (např. linka pomoci Aqua Vitae - www.linkapomoci.cz).
Držím palce! ![]()
Tak zítra udělám test a uvidím. Trochu jste me uklidnily, dekuji
, ale i tak mam nervy. Sedla na me nejaka depka posledni dny, tak jen doufam, ze to neni nejaky příznak.
@marketak5 píše:
A proč sis ho ještě neudělala?
Dovolena v zahraničí, těžko to tu budu nekde shánět.
Test jasně negativní
Teď mi nezbývá než čekat, popřípadě pak někdy zajít ke gynekologovi?
@smutnábezejména aha, to chapu
. jiank asi pak ten gyndar no..kdyz neprijde..
Ahoj holky,
7. 3. 2020 jsem měla s přítelem chráněný sex, ale praskl nám kondom. V ten den jsem měla den po skončení MS a ovulaci jsem poté měla mít až za 8 dní. Za 35 hodin jsem požila tabletky Postinor a na radu lékárnice jsem si dala dvě tabletky najednou. Asi týden po užití tabletek jsem dostala čtyř denní krvácení, ale poznala jsem, že to není MS, ale jeden z žádoucí účinků po požití Postinoru. Asi pět dní po tom jsem musela začít brát kapky Kvasinky, jelikož jsem si byla jistá, že mám kvasinkovou infekci a brala jsem je cca týden. Do toho jsem měla ještě pár hodně stresových situací s přítelem, které trvaly možná týden. Menstruaci jsem měla dostat již před 16ti dny, tj. 1. 3. 2020. MS se ještě nedostavila, ale myslím, že těhotná nejsem. Pokud bych ale těhotná byla, tak bych byla už v 6 tt. Což mi přijde absurdní, jelikož mám bříško stále ploché a nevidím na něm žádné změny. Ani mě nic nebolí a nemám žádné jiné chutě, popř. únavu. Chtěla bych si koupit těhotenský test, ale vzhledem k daleké lékárně, ještě v této situaci s koronavirem nemám možnost. Proto jsem se chtěla zeptat na váš názor, popř. zkušenosti. Děkuji ![]()
@barboraxroseli jo, to je normální věc, že se to cele rozhodí tím postinorem, mně to takhle jednou nepřišlo asi 2 měsíce po postinoru, udělala jsem desítky testu a všechno negativní, takže jsem proste čekala a za dva měsíce to přišlo…kdybys nechtěla čekat a testy měla negativní, tak muzes jít za doktorkou, at ti to třeba vyvolá, ale já postinor měla dvakrát v živote a vždy se mi to rozhodilo…
@Malaika1234 děkuji moc za rychlou odpověď, uklidnila jsi mě ![]()