Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahoj, omlouvám se že zase píšu, ale nejsem si uplně jistá průběhem. Abych v rychlosti připoměla situaci. Dne 20.10. jsem užila Postinor, do 3h (prasklý kondom, udělal se do mě), po 5 dnech teda 25.10. jsem dostala slabou menstruaci, která trvala 3 dny (do 28.10.), první den menstruace jsem ji měla slabou (spíš takové špiňění), druhý den už to bylo tak středně silný (i kousky sraženin tam byli), ale třetí den už to bylo zase takové špiňění a konec menstruace. Na začátku menstruace mě hodně bolelo břicho, ale to bych dala za vinu té přicházející menstruaci. Od začátku MS mě dost bolí prsa a přetrvává to i těď. Mám dost citlivé bradavky a prsa se mi dost zvětšila (stává se mi to před MS dost často), ale po MS to vždycky odezní, což se těď nestalo. Jsem z toho taková dost v rozpacích, jelikož takhle dlouho a intenzivně mě prsa ještě asi nebolela. Tak jsem se chtěla zeptat jestli to nemůže být následek Postinoru. Pak jsem se chtěla ještě zeptat jestli tuhle tří denní MS mám brát jako svojí a s další počítat až za 33 dní (můj standartní cyklus), a nebo počítat s další menstruací v očekávaný termín, tedy za nějakých 14 dní?
![]()
Myslíte že i přes to že jsem dostala MS je tam pořád možnost otěhotnění, nebo je to pozitivní účinnek Postinoru a můžu být relativně v klidu?
Jěště jednou děkuji za trpělivost a ochotnost poradit. Přeji hezký zbytek dne. ![]()
Zkus 3.11. test a budes mít jistotu, ale relativně v klidu bych byla. Jeste, kdyz odcházela i sliznice … to se nema kde uhnizdit… ![]()
Může. Já třeba nesnesu ani hormonální antikoncepci, no tak co se mnou asi mohl udělat postinor. Týden mi bylo vyloženě zle, špinila jsem 3 měsíce a to komplet celý a docela fest, PMS stavy taky dlouho bez ohledu na cyklus. Použila jsem to 3× v životě, průběh vždy dost podobný a následky dlouhodobý. Ale nic nezkazíte, když si uděláte test. I když možná taková reakce na postinor je.
@Bubllenka mám podobný problém ako autorka. Užívam antikoncepciu ale kvôli črevným problémom sa mi asi 3 tabletky nevstrebali. Čiže som postupovala podľa pribaloveho letáku a prešla som do 7 dňovej pauzy. Taktiež podľa pribaloveho letáku som mala byť chránená. Počas pauzy som mala styk chránený kondómom a všetko bolo ok. Ale asi hodinu na to bol vo mne priateľ asi na 5 sekúnd. Stalo sa to omylom, zľakli sa sme sa niečoho. To bolo 19.10. a hneď na druhý deň mi prišlo krvácanie z vysadenia. Taktiež som počas toho krvacanie užila tabletku po Ellaone a 21.10 som pokračovala v užívaní antikoncepcie ako som zvyknutá. Chcem sa spýtať ak si urobím test 3.11 tak ukázal by niečo ak by som bola tehotna alebo by to bolo skoro? Dnes som robila test (12 dní od styku a negatívny)
Z otěhotnění nemusíš mít strach, počas pauzy jsi také plně chráněná i bez kondomu. Test ukáže spolehlivý výsledek nejdříve za 14 dnů od soulože, když ho uděláš o několik dnů později, je výsledek spolehlivější a nic nepromeškáš, kdyby byla potřebná miniinterrupce. Ellaone Ti může v kombinaci s normálními antikoncepčními pilulkami způsobit posun menstruace a musíš s tím pořítat.
@Lemrucha lenže, ja som si pauzu musela urobiť skôr o 3 dni. Podľa letáku by som aj tak mala byť chránená ale neviem no. Ale vďaka, urobím si test a uvidím čo ukáže
Zkrácení měsíční dávky o tři dny nemá vliv na spolehlivost. Důležité je, že nesmíš pauzu prodloužit ani o den. Test bude negativní, nemusíš s ním spěchat.